Ten temat was zaskoczy?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: gores » czwartek 15 gru 2016, 11:00

...Wycinanka, to najszybszy sposób. Musisz zasymulować bramkę, lub wgrać kawałek wokalu do samplera i grać znim z klawiatury.
W NI Guitar Rig jest efekt Gater lub Beat Masher który pomoże ci zautomatyzować takie rzeczy. ...
 


Helooł DJOZD łobuzie! No powalczę z tym tematem gdyż teraz lece już nagrywać.... kolędy - nosz $(^&#)@*&!! Życie... Taki temat ciekawy i muszę do wieczora wytrzymać. Spróbuję tymi arp/gate'ami to machnąć, jak sobie nie poradzę z tym do jutra wieczorem to będę kombinował z wycinanką. Problem w tym, że to jest długa, ciągła nuta i to wokalu. Cięcia jak robiłem to efekt był zbyt drastyczny, tutaj chodzi bardziej o muskanie rytmem tego wokalu, delikatny próg zadziałania takiej bramki powinien pomóc. No nic, podeślę wam w tym watku finalne nagranie albo jakąś betę z tym już.

https://www.youtube.com/watch?v=QOowQeKyNkQ   Tutaj jest podobny efekt. Tylko w 2:38 aczkolwiek również zbyt ostry, tutaj numer jest żwawy a ja potrzebuję delikatniejszego dziadostwa.

Dziękuję za pomoc wszystkim, do następnego. Jak nie ogarnę to będę jeszcze pisał.


Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: spiker » czwartek 15 gru 2016, 11:33

Wiele fabrycznych wtyczek robi to coś "od ręki" np. bramka w Studio One Prosonusa. Można równiez sobie użyć dowolnej innej bramki z opcją sidechain i kluczować bramkę jakimś śladem z takim rytmem tych "jęków" z jakim się chce. Siłę przytykania "jęków" ustawia się parametrami pracy bramki.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Vojtone
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2014, 00:00

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: Vojtone » czwartek 15 gru 2016, 11:39

Gross Beat (pokładowa wtyczka FLa) też by się nadał https://www.youtube.com/watch?v=5Z-fQqBFQs8 (0:36)


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: Soundscape » czwartek 15 gru 2016, 12:33


Wow, Artillery jest kozak też. Pokorbione demo ma na youtube (w sensie nutka). tylko że płątne i trochę interface dla mnie nieprzejrzysty na pierwszy rzut oka. Ok, dzięki chłopaki! Z jednym lub drugim już powinienem sobie poradzić. Dziękuję bardzo!!!
...
 


Jest dosyć prosty w obsłudze i w zasadzie na każdy klawisz możesz zaprogramować inny efekt. Potrrafi sporo więcej, niż teraz potrzebujesz, jednak poleciłem z myślą o korzystaniu z jego "walorów" również w przyszłości Smile


Awatar użytkownika
Pytajny
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 26 paź 2015, 00:00

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: Pytajny » czwartek 15 gru 2016, 13:16

Wycinanie jest najszybsze i najprostsze. Jeśli probowałeś i nie wyszło, to może znaczyć, że może masz niewyraźnie nagrany wokal albo w złym miejscu ciąłeś. Wtedy bramki i arpy nie pomogą. Takie którkie sample muszą mieć mieć zachowany atak (albo to co jest tuż po pierwszych transjentach) lub mieć bardzo wyraźne wybrzmienie na samogłosce. Wtedy fajnie "czkają". Jeśli wokal jest niewyraźny, to czkanie będzie jeszcze bardziej niewyraźne.


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: gores » wtorek 14 lut 2017, 20:05

Witajcie! Obiecałem Wam podesłać ukończony projekt z tym "czkaniem" czy tam stutterefektem - miodzio to brzmi po polsku :) Generalnie skorzystałem z propozycji Goddard'a i jego propozycji Alex Hilton arp. Nie jest to co chciałem mimo wszystko gdyż chciałem nieco inny rytm a już nie mam sił programować tego arp'a, nie kumam nic :) Poszedł pierwszy preset.
Natomiast chciałem się przymierzyć do polecanych "wycinanek" z tym, że napotkałem problem. Jak tu zrobić wycinanke jak masz ten dźwiek śpiewany przez (w pewnym momencie) 10 różnych tracków? No można robić zgrywki ale to komplikuje temat gdyż już nie mam dostępu do wszystkich parametrów, nie mam możliwości już ustawiania ich chociażby głośnością wobec siebie itp. Wycinanka równocześnie na 10 trackach byłaby ok ale melodyne mam na kilku z nich a nie potrafię tak działać - temat rewire channel by się przydał rozkminić. Przy okazji moglibyście coś napisać nt. rewire channel.

Generalnie utwó powstał abym sobie pokminił tematy tego typu jak arp, wycinankina wokalach a koniec końców to najsłabszy element całości (w refrenach słyszalny, pod koniec najbardziej). Mimo wszystko temat do dalszej edukacji. Rozkmińcie, będę jak zawsze wdzięczny za wszelkie komentarze, korekty i wskazówki.

UWAGA! Bardzo proszę o komentarz do innej kwestii bo głupi jestem. Jak na moje ucho tekst w wielu miejscach jest "pod włos". Na moje ucho po prostu akcenty w jezyku mówionym nie pasują tutaj do mocnych części takcu, krzywo jest. Mówiłem wokaliście o tym a ten mi wmawia, że po angielsku to tak może być, że tak się śpiewa i generalnie to się z tym nie zgadza. Jakie jest Wasze zdanie? Kłuje Was tekst w któymś momencie w tym sensie? Czy łapię powoli świra?
Pozdro!


senjin
Posty: 405
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Ten temat was zaskoczy?

Post autor: senjin » piątek 17 lut 2017, 02:08

Tekst jest ogólnie niewyraźnie zaśpiewany i trudny do zrozumienia. Na pewno dobre akcenty by pomogły, ale to nie wystarczy. Może za dużo deessera (ale też obawiam się, że to nie to)? W "dreaming" na pewno nie ma akcentu na "ing"...

Tak, faktycznie "tak się robi" w wielu piosenkach, i potem się zrozumieć nie da bez patrzenia w tekst :P

ODPOWIEDZ