Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
JurekSLU
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Post autor: JurekSLU » czwartek 02 mar 2017, 15:09

Używam 2 kart Marc8Midi (razem 16 IN/OUT). PC z prog. Samplitude i wtyczki DX Waves.


Mam prośbę o podpowiedź : jak użyć PC,  karty I/O, software jako procesora efektów dla stołu analogowego?


Chciałbym miksować na stole analogowym i klasycznie wypuścić sygnały z kilku AUX na racka efektowego, ale ... w PC. 


Czy w moich warunkach jest to możliwe i jak to skonfigurować?


Jerzy.


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Post autor: PWA » czwartek 02 mar 2017, 22:59

Wysłałem Ci prywatną wiadomość w tej sprawie.... u mnie na Kubusiu to zafungowało ...szczegóły w wiadomości

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Post autor: matiz » czwartek 02 mar 2017, 23:20

...
Używam 2 kart Marc8Midi (razem 16 IN/OUT). PC z prog. Samplitude i wtyczki DX Waves.
Mam prośbę o podpowiedź : jak użyć PC,  karty I/O, software jako procesora efektów dla stołu analogowego?
Chciałbym miksować na stole analogowym i klasycznie wypuścić sygnały z kilku AUX na racka efektowego, ale ... w PC. 
Czy w moich warunkach jest to możliwe i jak to skonfigurować?
Jerzy....
 




Oczywiście. Tylko w czym problem, bo to jest oczywiste i podejrzewam jakieś drugie dno...


[addsig]

JurekSLU
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Post autor: JurekSLU » piątek 03 mar 2017, 10:10

Nie, nie ma drugiego dna. Ja jestem myślący raczej analogowo, do niedawna pracowałem na 8-śladzie Revox C-278 + stół Tascam M-2400/24 + rack analogowy + "mastering" w DAW.
Obecnie nagrywam już na 16 śladach 2x Marc8Midi i Samplitude.
Ale nie wiem jak to zrobić, żeby uzyskać efekty pochodzące z PC na wybranych IN/OUT karty, aby je typowo wprowadzić przez AUX-y i powroty na kanały stołu analogowego, tak jak fizyczne jest z efektami w racku.

--------------------

Oczywiście. Tylko w czym problem, bo to jest oczywiste i podejrzewam jakieś drugie dno... ...

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Realtime EFX-y z PC przez in/out karty na mikser analogowy?

Post autor: matiz » piątek 03 mar 2017, 14:05

...Nie, nie ma drugiego dna. Ja jestem myślący raczej analogowo, do niedawna pracowałem
na 8-śladzie Revox C-278 + stół Tascam M-2400/24 + rack analogowy + "mastering" w DAW.
Obecnie nagrywam już na 16 śladach 2x Marc8Midi i Samplitude. Ale nie wiem jak to
zrobić, żeby uzyskać efekty pochodzące z PC na wybranych IN/OUT karty, aby je typowo
wprowadzić przez AUX-y i powroty na kanały stołu analogowego, tak jak fizyczne jest z
efektami w racku. -------------------- Oczywiście. Tylko w czym problem, bo to jest
oczywiste i podejrzewam jakieś drugie dno... ...... 

Włączasz sampa, mikser w trybie multimono io, na kolejne ślady insertujesz efekty jakie
trzeba, włączasz zapis/monitoring, wyłączasz direct monitoring i gotowe.

EDIT - zapis w sensie record ready, nagrywać nie trzeba rzecz jasna

_________________
nagrywamy.com

ODPOWIEDZ