Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
PierwszyTV
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 00:00

Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: PierwszyTV » piątek 03 mar 2017, 08:13

Zamierzam aplikować na Uniwersytet Fryderyka Chopina w Warszawie, na kierunek reżyseria dźwięku.

Potrzebuje waszej porady co do programu jaki mogę wykonać.

Muszę zaprezentować trzy utwory. Oceniana jest muzykalność, a nie technika. Mam skończony tylko I stopień aczkolwiek przez resztę lat uczyłem się improwizacji.

Tutaj przykład z jednego konkursu
https://www.youtube.com/watch?v=SSdNY1qMiIo
(pod koniec filmiku solówka, ciekawsza od początku)

Co waszym zdaniem mogę zaprezentować? Wiem, że jednym z "utworów" na pewno będzie improwizacja, bo w tym się czuję najlepiej. Ale co z pozostałymi dwoma?

Bardzo dziękuję za zapoznanie się z moim problemem i liczę na ciekawe propozycje


Awatar użytkownika
PierwszyTV
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 00:00

Re: Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: PierwszyTV » piątek 03 mar 2017, 23:45

Czy może, któryś z tych utworów "nadawał" by się, żeby pokazać w nich moją muzykalność, a jednoczesnie nie ośmieszyć się niskim poziomem?
J.S.Bach - Inwencja 2 głosowa g-moll
Kuhlau - Sontaina nr 3 op.55 cz.III
Loschorn - Etiuda nr 6 op. 66 D-dur
Berens - Etiuda nr 4 op.61 F-dur
Mendelson - Pieśń bez słów nr 3 op. 30 E-dur

Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: funkofil1 » sobota 04 mar 2017, 23:33

...Czy może, któryś z tych utworów "nadawał" by się, żeby pokazać w nich moją muzykalność, a jednoczesnie nie ośmieszyć się niskim poziomem?J.S.Bach - Inwencja 2 głosowa g-moll
Kuhlau - Sontaina nr 3 op.55 cz.IIILoschorn - Etiuda nr 6 op. 66 D-durBerens - Etiuda nr 4 op.61 F-durMendelson - Pieśń bez słów nr 3 op. 30 E-dur...


Jakie są dokładne wymagania egzaminacyjne?

Awatar użytkownika
PierwszyTV
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 00:00

Re: Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: PierwszyTV » poniedziałek 06 mar 2017, 12:38

Gra na instrumencie - zaprezentowanie przygotowanego programu (trzy dowolne utwory, najlepiej różne stylistycznie) na wybranym instrumencie (uzgodnionym z Dziekanatem). Oceniana jest przede wszystkim muzykalność kandydata, a nie biegłość techniczna w grze na instrumencie


Awatar użytkownika
funkofil1
Posty: 146
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: funkofil1 » poniedziałek 06 mar 2017, 13:16

Gra na instrumencie - zaprezentowanie przygotowanego programu (trzy dowolne utwory, najlepiej różne stylistycznie) na wybranym instrumencie (uzgodnionym z Dziekanatem). Oceniana jest przede wszystkim muzykalność kandydata, a nie biegłość techniczna w grze na instrumencie


- W etiudach trochę trudno pokazać muzykalność - tu chodzi głównie o technikę.

- Mendelson i ta sonatina moim zdaniem byłyby ok, ale wszystko zależy od interpretacji.

- Bach oczywiście też - pod warunkiem dobrego rozumienia polifonii

- Ja bym jeszcze rozważył jakiś drobiazg z romantyzmu, np. preludium e-moll Chopina

Awatar użytkownika
PierwszyTV
Posty: 4
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 00:00

Re: Reżyseria dźwięku - jaki program na egzamin?

Post autor: PierwszyTV » poniedziałek 06 mar 2017, 23:18

...Gra na instrumencie - zaprezentowanie przygotowanego programu (trzy dowolne utwory, najlepiej różne stylistycznie) na wybranym instrumencie (uzgodnionym z Dziekanatem). Oceniana jest przede wszystkim muzykalność kandydata, a nie biegłość techniczna w grze na instrumencie

- W etiudach trochę trudno pokazać muzykalność - tu chodzi głównie o technikę.
- Mendelson i ta sonatina moim zdaniem byłyby ok, ale wszystko zależy od interpretacji.
- Bach oczywiście też - pod warunkiem dobrego rozumienia polifonii
- Ja bym jeszcze rozważył jakiś drobiazg z romantyzmu, np. preludium e-moll Chopina...
 

Okej dzieki wielkie, 
Chyba zdecyduje się na Bacha, Preludium i improwizacje :) 


ODPOWIEDZ