E-mu 1820m

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
tom_music
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sty 2012, 00:00

E-mu 1820m

Post autor: tom_music » wtorek 25 kwie 2017, 00:12

chciałbym nagrać krótki filmik z Cubase-m w roli głównej ale mam problem z dźwiękiem którego brak od razu zaznaczę ze jak wiadomo sterowników super pełni zgodnych do tej karty pod win10 brak posiadam wiec wersje beta 2.30 i 2.20 patchmix. do nagrania video używam albo experience nidii albo ten wbudowany w panel win10 i w obu przypadkach nagrywa mi obraz z dźwiękiem WLASNIE ale np. w grach wiec tu chodzi o ASIO zapewne (jeszcze zobaczę czy uda mi się nagrac video zaznaczając pulpit jako ta właściwą aplikację a nie cubase na marginesie podczas odtwarzania utworu w cubase i „jednoczesnie” odtwarzania np. mp3 odtwarzaczem windows media player nagrywany jest dźwięk z mplayera i obraz (tylko) z cubase)wiec apropo tego ASIO co poustawiać w patchmixie i czy da się w ogole to zrobić?

papermonster
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: papermonster » wtorek 25 kwie 2017, 10:41

Kolego 


Miej litość i pisz skladniej :) Prawdopodobnie (bo trudno dociec) masz ustawiony sterowniki ASIO w Cubase (co całkiem sensownie jest) i chcesz nagrywać ten ASIO output jakimś softem co ASIO nie przechwytuje (co też całkiem sensowne jest) w związku z tym masz dwie (lub trzy) możliwość: 


1. Zmienić porty w Cubase z ASIO na WDM (ale nie wiem czy tak mozna bo nie znam i nie mam Cubase) i wtedy sprawdzic czy nagrywa. 


2. W Patchmix zrobic send ze ASIO strip do WDM strip  -  i wtedy sprawdzic czy nagrywa.


3. Zmienic program na takowy co ASIO też polubi  - i...  sprawdzic czy nagrywa.


PS: Sterowniki E-MU używałem od XP aż do W10  i mam o nich jak najlepsze zdanie. 


Powodzenia!


 


 


...chciałbym nagrać krótki filmik z Cubase-m w roli głównej ale mam problem z dźwiękiem którego brak od razu zaznaczę ze jak wiadomo sterowników super pełni zgodnych do tej karty pod win10 brak posiadam wiec wersje beta 2.30 i 2.20 patchmix. do nagrania video używam albo experience nidii albo ten wbudowany w panel win10 i w obu przypadkach nagrywa mi obraz z dźwiękiem WLASNIE ale np. w grach wiec tu chodzi o ASIO zapewne (jeszcze zobaczę czy uda mi się nagrac video zaznaczając pulpit jako ta właściwą aplikację a nie cubase na marginesie podczas odtwarzania utworu w cubase i „jednoczesnie” odtwarzania np. mp3 odtwarzaczem windows media player nagrywany jest dźwięk z mplayera i obraz (tylko) z cubase)wiec apropo tego ASIO co poustawiać w patchmixie i czy da się w ogole to zrobić?... 


tom_music
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sty 2012, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: tom_music » wtorek 25 kwie 2017, 11:17

...Kolego 
Miej litość i pisz skladniej :) Prawdopodobnie (bo trudno dociec) masz ustawiony sterowniki ASIO w Cubase (co całkiem sensownie jest) i chcesz nagrywać ten ASIO output jakimś softem co ASIO nie przechwytuje (co też całkiem sensowne jest) w związku z tym masz dwie (lub trzy) możliwość: 
1. Zmienić porty w Cubase z ASIO na WDM (ale nie wiem czy tak mozna bo nie znam i nie mam Cubase) i wtedy sprawdzic czy nagrywa. 
2. W Patchmix zrobic send ze ASIO strip do WDM strip  -  i wtedy sprawdzic czy nagrywa.
3. Zmienic program na takowy co ASIO też polubi  - i...  sprawdzic czy nagrywa.
PS: Sterowniki E-MU używałem od XP aż do W10  i mam o nich jak najlepsze zdanie. 
Powodzenia!
 
 
...chciałbym nagrać krótki filmik z Cubase-m w roli głównej ale mam problem z dźwiękiem którego brak od razu zaznaczę ze jak wiadomo sterowników super pełni zgodnych do tej karty pod win10 brak posiadam wiec wersje beta 2.30 i 2.20 patchmix. do nagrania video używam albo experience nidii albo ten wbudowany w panel win10 i w obu przypadkach nagrywa mi obraz z dźwiękiem WLASNIE ale np. w grach wiec tu chodzi o ASIO zapewne (jeszcze zobaczę czy uda mi się nagrac video zaznaczając pulpit jako ta właściwą aplikację a nie cubase na marginesie podczas odtwarzania utworu w cubase i „jednoczesnie” odtwarzania np. mp3 odtwarzaczem windows media player nagrywany jest dźwięk z mplayera i obraz (tylko) z cubase)wiec apropo tego ASIO co poustawiać w patchmixie i czy da się w ogole to zrobić?... ...

WOW :) forum działa dzięki za szybka odpowiedz, zabieram się właśnie do testowania punktów ale już jedno chyba nie wiem gdzie znaleźć ten STRIP tu mam tak:
1. Insert Send(Output to ASIO/WAVE or Physical Aut)
2. Insert Send/Return (Physical Output and Input)
3. Insert ASIO Direct Monitor
(i te raczej nie :))
4. Insert Peak Meter
5. Insert Trim Control
6. Insert Test Tone/Signal Generator

papermonster
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: papermonster » wtorek 25 kwie 2017, 11:31

W ASIO strip (ważne żeby byl to ten strip ktory masz w Cubase, czyli jeżeli w Cubase masz ustawiony strip powiedzmy 1/2 to tu tez wybierasz ten)


Insert Send(Output to ASIO/WAVE or Physical Aut)  i wybierasz strip WDM ktory masz  (też ten który odtwarza dźwięki Windows) 


PS: Moim zdaniem opcja WDM w Cubase jest najsensowniejsza (o ile możliwa) 




......Kolego 
Miej litość i pisz skladniej :) Prawdopodobnie (bo trudno dociec) masz ustawiony sterowniki ASIO w Cubase (co całkiem sensownie jest) i chcesz nagrywać ten ASIO output jakimś softem co ASIO nie przechwytuje (co też całkiem sensowne jest) w związku z tym masz dwie (lub trzy) możliwość: 
1. Zmienić porty w Cubase z ASIO na WDM (ale nie wiem czy tak mozna bo nie znam i nie mam Cubase) i wtedy sprawdzic czy nagrywa. 
2. W Patchmix zrobic send ze ASIO strip do WDM strip  -  i wtedy sprawdzic czy nagrywa.
3. Zmienic program na takowy co ASIO też polubi  - i...  sprawdzic czy nagrywa.
PS: Sterowniki E-MU używałem od XP aż do W10  i mam o nich jak najlepsze zdanie. 
Powodzenia!
 
 
...chciałbym nagrać krótki filmik z Cubase-m w roli głównej ale mam problem z dźwiękiem którego brak od razu zaznaczę ze jak wiadomo sterowników super pełni zgodnych do tej karty pod win10 brak posiadam wiec wersje beta 2.30 i 2.20 patchmix. do nagrania video używam albo experience nidii albo ten wbudowany w panel win10 i w obu przypadkach nagrywa mi obraz z dźwiękiem WLASNIE ale np. w grach wiec tu chodzi o ASIO zapewne (jeszcze zobaczę czy uda mi się nagrac video zaznaczając pulpit jako ta właściwą aplikację a nie cubase na marginesie podczas odtwarzania utworu w cubase i „jednoczesnie” odtwarzania np. mp3 odtwarzaczem windows media player nagrywany jest dźwięk z mplayera i obraz (tylko) z cubase)wiec apropo tego ASIO co poustawiać w patchmixie i czy da się w ogole to zrobić?... ...

WOW :) forum działa dzięki za szybka odpowiedz, zabieram się właśnie do testowania punktów ale już jedno chyba nie wiem gdzie znaleźć ten STRIP tu mam tak:
1. Insert Send(Output to ASIO/WAVE or Physical Aut)
2. Insert Send/Return (Physical Output and Input)
3. Insert ASIO Direct Monitor
(i te raczej nie :))
4. Insert Peak Meter
5. Insert Trim Control
6. Insert Test Tone/Signal Generator...
 


tom_music
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sty 2012, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: tom_music » wtorek 25 kwie 2017, 12:18

...W ASIO strip (ważne żeby byl to ten strip ktory masz w Cubase, czyli jeżeli w Cubase masz ustawiony strip powiedzmy 1/2 to tu tez wybierasz ten)
Insert Send(Output to ASIO/WAVE or Physical Aut)  i wybierasz strip WDM ktory masz  (też ten który odtwarza dźwięki Windows) 
PS: Moim zdaniem opcja WDM w Cubase jest najsensowniejsza (o ile możliwa) 

nie mogę wybrać HOST WAVE L/R (aux 1-insert 2) a w cubase w device jest tylko EMU - ASIO i generic cos tam nie ma WDM wiem ze "kiedyś" spotykałem się nie raz z opcja wyboru WDM w cubase musialem cos naknocic bo nie ukrywam ze mam lekkie problemy z ta karta która czasem przeinstalowuje itd i oby była to tylko wina sterownikow

tom_music
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sty 2012, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: tom_music » środa 26 kwie 2017, 11:55

DLA ZAINTERESOWANYCH
w moim przypadku nie pomoglo nic (jeżeli chodzi o karte muz. sama w sobie) tzn tak przeinstalowałem sys (tu musze zaznaczyć ze jakiś czas temu zmieniłem z biosowego na UEFI wiec może to tez ma jakiś tam wpływ na działanie tej mojej nieszczęsnej karty (1820m) z nieszczęsnymi sterami których zresztą brak) i tyłek
1. NIE MA opcji WDM w cubase (a pamiętam ze był bywal itd.)
2. NIE można zrobić "senda z ASIO do wave"
(chodzi o nagranie filmiku z cubase takiego nazwijmy to poglądu co w trawie piszczy itd)

!!ALE!!

na ratunek przyszedł mi programik jeden

-"VOICEMEETER"- i tyle i po problemie.

tom_music
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 24 sty 2012, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: tom_music » środa 26 kwie 2017, 11:56

...DLA ZAINTERESOWANYCH
w moim przypadku nie pomoglo nic (jeżeli chodzi o karte muz. sama w sobie) tzn tak przeinstalowałem sys (tu musze zaznaczyć ze jakiś czas temu zmieniłem z biosowego na UEFI wiec może to tez ma jakiś tam wpływ na działanie tej mojej nieszczęsnej karty (1820m) z nieszczęsnymi sterami których zresztą brak) i tyłek
1. NIE MA opcji WDM w cubase (a pamiętam ze był bywal itd.)
2. NIE można zrobić "senda z ASIO do wave"
(chodzi o nagranie filmiku z cubase takiego nazwijmy to poglądu co w trawie piszczy itd)

!!ALE!!

na ratunek przyszedł mi programik jeden

-"VOICEMEETER"- i tyle i po problemie....


EJJJJJ TAM nie jest tylek tak jest KUR..... DUP................. A :)

Awatar użytkownika
darekkw
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 04 maja 2017, 00:00

Re: E-mu 1820m

Post autor: darekkw » czwartek 04 maja 2017, 07:59

Mam Kartę Emu1820m i mam zamrożoną opcję insert Send/Return (Physical Output and Input) nie wiem jak ją odblokować?
Mam problem z nadaniem efektu z emu do edytowanego wava w Cubase.Po nadaniu fx w emu jest wszystko pięknie, ale po zgraniu materiału w cubase wav jest dalej suchy.Znam zasady nagrywania materiału z efektem w czasie rzeczywistym i to się udaje. ale z edytowanym wavem już nie.Podejrzewam, że funkcja insert Send/Return (Physical Output and Input)jest odpowiedzialna za nadanie efektów do już nagranego wava. ma to dla mnie duże znaczenie bo efekty z tej karty są bardzo dobrej jakości znakomicie sprawdzają się na żywo, ale mi chodzi o nadawanie ich w remasteringu.Od prawie 30tu lat korzystam z wielu wtyczek vst, ale reverby z tej karty są powalające i niezastąpione, więc proszę o pomoc.Przepraszam, że wszedłem w temat,ale tutaj znalazłem ludzi zainteresowanych tematem tej karty

ODPOWIEDZ