Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: ukaef » środa 10 maja 2017, 16:10

Hej :)


Czy słyszeliście o czymś takim, żeby ktoś wykonywał M&M na Reasonie? Google nic nie podpowiada, a mi zależy na wykorzystaniu Reasona po to, żebym miał jeszcze możliwość wpowadzenia delikatnych zmian po całym procesie.


Z góry dzięki za odpowiedź. Nigdy nie zlecałem M&M, w większości ofert nie ma słowa o używanym oprogramowaniu czy sprzęcie.

:)

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: Paweł » czwartek 11 maja 2017, 14:19

Niespotykany pomysł. Nikt z profesjonalistów nie będzie się w to bawił z wielu przyczyn. Co nie zmienia faktu, że może znaleźć się jakiś amator, który poustawia Ci coś i odeśle.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: Zbynia » piątek 12 maja 2017, 21:52

nie no

za duża bieda do poważnego miksowania według mnie
a mastering robi się na koniec a nie po to by się bawić późniejszymi zmianami

powiedz, po co chcesz sobie utrudniać życie?

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: ukaef » poniedziałek 15 maja 2017, 11:18


za duża bieda do poważnego miksowania według mnie



...Niespotykany pomysł. Nikt z profesjonalistów nie będzie się w to bawił z wielu przyczyn. Co nie zmienia faktu, że może znaleźć się jakiś amator, który poustawia Ci coś i odeśle.... 


Dziękuję za rozwianie wątpliwości, ale czy moglibyście nieco bardziej uzasadnić? Czego brakuje Reasonowi, żeby cały proces przeprowadzić wewnątrz programu?


Od razu zapytam - jeśli Reason ogarnia teraz VST, to może znajdę kogoś kto wykonałby mix w Reasonie, a mastering w Ozonie?


P.S. Pomysł wziął się stąd, że chciałbym mieć możliwość wprowadzenia delikatnych zmian czy po prostu precyzyjnego wskazania konkretnego elementu utworu, bez rozkładania każdego dźwięku na osobny ślad i wysyłki w tej formie. Poza tym chciałbym zobaczyć jak wyglądają takie ustawienia, podejrzeć wynik pracy i zachować możliwość wprowadzenia zmian.

:)

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: ratio » poniedziałek 15 maja 2017, 17:51

...




za duża bieda do poważnego miksowania według mnie



...Niespotykany pomysł. Nikt z profesjonalistów nie będzie się w to bawił z wielu przyczyn. Co nie zmienia faktu, że może znaleźć się jakiś amator, który poustawia Ci coś i odeśle.... 

Dziękuję za rozwianie wątpliwości, ale czy moglibyście nieco bardziej uzasadnić? Czego brakuje Reasonowi, żeby cały proces przeprowadzić wewnątrz programu?

Od razu zapytam - jeśli Reason ogarnia teraz VST, to może znajdę kogoś kto wykonałby mix w Reasonie, a mastering w Ozonie?


P.S. Pomysł wziął się stąd, że chciałbym mieć możliwość wprowadzenia delikatnych zmian czy po prostu precyzyjnego wskazania konkretnego elementu utworu, bez rozkładania każdego dźwięku na osobny ślad i wysyłki w tej formie. Poza tym chciałbym zobaczyć jak wyglądają takie ustawienia, podejrzeć wynik pracy i zachować możliwość wprowadzenia zmian.
...
 




Zawodowcy raczej nie uzywają rezona.


Standard to logic cubase lub protools

Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: gores » poniedziałek 15 maja 2017, 21:26

Proszę nie zapominać o Nuendo, które zmiata te wszystkie standardy pod dywan (w mojej słąbej jak zawsze opinii) :)


Michal22
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 30 sty 2012, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: Michal22 » sobota 20 maja 2017, 21:55

Moim zdaniem można na Reasonie mastering wykonać jak najbardziej, nawet na standardowych (defaultowych) urządzeniach. 


Co to znaczy, że Reason to bieda? Moim zdaniem bieda to takie gadanie, bez podawania żadnych argumentów.


Sam jestem ciekawy czego używacie do tzw. masteringu.


W Reasonie jest dynamiczna equalizacja, kompresja, podział na nieograniczoną ilość pasm, podział i obróbka niezależna dla mid i side, mnóstwo dobrze brzmiących efektów, urządzenia pomiarowe, różnego rodzaju nasycenia, emulacja taśmy dla ocieplenia brzmienia... itd.


W Reason możemy sygnał rozdzielić i poprowadzić tak, jak tylko nam się podoba. To jest właśnie piękno Reason-a.


Jakiego narzędzia brakuje Wam w Reason?.... serio, pytam z ciekawości (nawet bez wtyczek VST).


Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: ukaef » niedziela 21 maja 2017, 14:35

...
Moim zdaniem można na Reasonie mastering wykonać jak najbardziej, nawet na standardowych (defaultowych) urządzeniach. 
Co to znaczy, że Reason to bieda? Moim zdaniem bieda to takie gadanie, bez podawania żadnych argumentów.
Sam jestem ciekawy czego używacie do tzw. masteringu.

W Reasonie jest dynamiczna equalizacja, kompresja, podział na nieograniczoną ilość pasm, podział i obróbka niezależna dla mid i side, mnóstwo dobrze brzmiących efektów, urządzenia pomiarowe, różnego rodzaju nasycenia, emulacja taśmy dla ocieplenia brzmienia... itd.

W Reason możemy sygnał rozdzielić i poprowadzić tak, jak tylko nam się podoba. To jest właśnie piękno Reason-a.

Jakiego narzędzia brakuje Wam w Reason?.... serio, pytam z ciekawości (nawet bez wtyczek VST)....
 


Też liczę na konkretne argumenty. Staram się pominąć osobiste preferencje i ciepłe uczucia jakimi darzę ten program i skupić się na konkretach i faktach. Wydaje mi się, że dołączając do faktów, które przedstawił kolega wyżej obsługę VST możnaby doprowadzić kompozycje z Reasona do brzmienia nadawającego się do publikacji. I mocno liczę, że ktoś kiedyś odkopie ten wątek i zareklamuje swoje usługi, skoro nie ma takich ludzi dzisiaj.

:)

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: perfektsound » niedziela 21 maja 2017, 20:13


Od razu zapytam - jeśli Reason ogarnia teraz VST, to może znajdę kogoś kto wykonałby mix w Reasonie, a mastering w Ozonie?

No jeszcze nie ogarnia, to jest dopiero w fazie testów beta, do tego Reason obsługuje jedynie VST w starej wersji 2.4 (od 2008 mamy już 3.0). To jest stary port, napisany jeszcze przez Magnusa Lidströma w 2006. Według jego osttanich wpisów, już 10 lat temu Reason mógł spokojnie "czytać" VST.
Alternatywna muzyka elektorniczna.

lilalyn
Posty: 1
Rejestracja: sobota 02 wrz 2017, 00:00

Re: Zlecenie miksu i masteringu w konkretnym DAW-ie (Reason)

Post autor: lilalyn » sobota 02 wrz 2017, 10:33

...Hej :)
Czy słyszeliście o czymś takim, żeby ktoś wykonywał M&M na Reasonie? Google nic nie podpowiada, a mi zależy na wykorzystaniu Reasona po to, żebym miał jeszcze możliwość wpowadzenia delikatnych zmian po całym procesie.
Z góry dzięki za odpowiedź. Nigdy nie zlecałem M&M, w większości ofert nie ma słowa o używanym oprogramowaniu czy sprzęcie....

:D

ODPOWIEDZ