Starter za 2000zł

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
psychotrop666
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 00:00

Starter za 2000zł

Post autor: psychotrop666 » środa 06 wrz 2017, 13:41

Witam.


Mam 2000zł Chciałbym zakupić sprzęt do nagrywania wokalu (death rap)


Obecnie mam pokój, którego nie chce adaptować akustycznie bo za miesiac się wyprowadzam za granice i tam już pomyślę o panelach z wełny czy buodwie kabiny. Póki co chce ponagrywac coś i poćwiczyc z taką jakością aby można tego było słuchać z przyjemnością.


Postanowiłem postawić na RODE NT1 , interfejs scarlet solo gen 2, i ekran akustyczny. Całość około 1500zł Wtedy mam zapas 500zł żeby po przeprowadzcie zaadaptować pokój.


Mam pytanie czy taki zestaw zda egzamin? No i najważniejsze czy pozwoli mi zacząć nagrywac od ręki bez kabiny i pomieszczenia z dobrą akustyką? Wiem, że te ekrany to nie kabina i nie cyznią cudów ale czy pozwolą mi  uzyskac w domowych warunkach zadowalającą jakość wokalu?


Proszę też o opinie odnośnie dobrania przeze mnie mikrofonu i karty czy one dobrze razem zadziałąją i w ogóle.


Jeszcze co do nagrywania i ekranu najbardziej się boję dużego pogłosu i rezonowania. To, że mikrofon troche brudu zbierze z pokoju to jasne ale to można w miksie usunąć chyba no i na podkładzie muzycznym tak tego nie słychać. Ale efekt łazienki to już jest masakra. Czy dobrze wydaje te 1500zł?


 


Proszę o jakieś rady.


psychotrop666
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 00:00

Re: Starter za 2000zł

Post autor: psychotrop666 » środa 06 wrz 2017, 16:13

To forum jest martwe? Czy po prostu nikt nie chce pomóc ?

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Starter za 2000zł

Post autor: DZ1 » środa 06 wrz 2017, 17:21

Sprzęt OK, tylko najpierw kup mic + interfejs i zrob pomieszczenie. Na koncu kup ekran akustyczny - jeśli coś Ci da to sobie go
zostawisz; jeśli nie to go zwrócisz do sklepu. Aha, i nie rób żadnej kabiny, ''kibla'' bo udusisz sie w tym. W małym
pomieszczeniu szybko konczy sie powietrze, wejdziesz na 5min i wyjdziesz z potem na czole.
Pozdr.

psychotrop666
Posty: 3
Rejestracja: środa 06 wrz 2017, 00:00

Re: Starter za 2000zł

Post autor: psychotrop666 » środa 06 wrz 2017, 18:13

...Sprzęt OK, tylko najpierw kup mic + interfejs i zrob pomieszczenie. Na koncu kup ekran akustyczny - jeśli coś Ci da to sobie go
zostawisz; jeśli nie to go zwrócisz do sklepu. Aha, i nie rób żadnej kabiny, ''kibla'' bo udusisz sie w tym. W małym
pomieszczeniu szybko konczy sie powietrze, wejdziesz na 5min i wyjdziesz z potem na czole.
Pozdr....

Dziekuje za odp. Ale tak Jak mówiłem zanim wyjade do nowego mieszkania chce jeszcze w starym pokoju ponagrywac dlatego ten ekran. W nowym domu juz sobie zaadaptuje pokój. Chodzi mi o to czy ,w zwyklym pokoju srednio umelbowanym ten ekran odizoluje i zniweluje poglos na tyle ze bede mogl dobrze te wokale nagrac?

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Starter za 2000zł

Post autor: DZ1 » środa 06 wrz 2017, 20:17

......Sprzęt OK, tylko najpierw kup mic + interfejs i zrob pomieszczenie. Na koncu kup ekran akustyczny - jeśli coś Ci da to sobie go
zostawisz; jeśli nie to go zwrócisz do sklepu. Aha, i nie rób żadnej kabiny, ''kibla'' bo udusisz sie w tym. W małym
pomieszczeniu szybko konczy sie powietrze, wejdziesz na 5min i wyjdziesz z potem na czole.
Pozdr....

Dziekuje za odp. Ale tak Jak mówiłem zanim wyjade do nowego mieszkania chce jeszcze w starym pokoju ponagrywac dlatego ten ekran. W nowym domu juz sobie zaadaptuje pokój. Chodzi mi o to czy ,w zwyklym pokoju srednio umelbowanym ten ekran odizoluje i zniweluje poglos na tyle ze bede mogl dobrze te wokale nagrac?...

Nikt nie odpowie Ci na to pytanie; wszystko zależy od tego jak kiepskie masz aktualnie warunki akustyczne; ten filtr coś daje ale jak zadziała u Ciebie? Sam musisz sprawdzić.
Czasem (na echo/pogłos) pomaga zmniejszenie gain i nagrywanie z mniejszej odległości od mikrofonu. W ogole na kiepskie warunki akustyczne najlepszy byłby dobry mikrofon dynamiczny, no ale kupowanie dynamika na miesiąc czasu to bez sensu..
Ostatecznie, na chwile obecną, kup mikrofon (nie zapomnij o popfiltrze) i interfejs. Spróbuj nagrać coś. Gdy nie bedzie najlepiej, zmniejsz gain i nawijaj bliżej mikrofonu. Gdy nadal niebedzie zadowalająco wtedy kup ten ekran akustyczny i wtedy zobaczysz czy coś on daje w Twoim przypadku czy nie.
Pozdr.

polatan
Posty: 1
Rejestracja: sobota 07 paź 2017, 00:00

Re: Starter za 2000zł

Post autor: polatan » sobota 07 paź 2017, 18:49

...Witam.
Mam 2000zł Chciałbym zakupić sprzęt do nagrywania wokalu (death rap)
Obecnie mam pokój, którego nie chce adaptować akustycznie bo za miesiac się wyprowadzam za granice i tam już pomyślę o panelach z wełny czy buodwie kabiny. Póki co chce ponagrywac coś i poćwiczyc z taką jakością aby można tego było słuchać z przyjemnością.
Postanowiłem postawić na RODE NT1 , interfejs scarlet solo gen 2, i ekran akustyczny. Całość około 1500zł Wtedy mam zapas 500zł żeby po przeprowadzcie zaadaptować pokój.
Mam pytanie czy taki zestaw zda egzamin? No i najważniejsze czy pozwoli mi zacząć nagrywac od ręki bez kabiny i pomieszczenia z dobrą akustyką? Wiem, że te ekrany to nie kabina i nie cyznią cudów ale czy pozwolą mi  uzyskac w domowych warunkach zadowalającą jakość wokalu?
Proszę też o opinie odnośnie dobrania przeze mnie mikrofonu i karty czy one dobrze razem zadziałąją i w ogóle.
Jeszcze co do nagrywania i ekranu najbardziej się boję dużego pogłosu i rezonowania. To, że mikrofon troche brudu zbierze z pokoju to jasne ale to można w miksie usunąć chyba no i na podkładzie muzycznym tak tego nie słychać. Ale efekt łazienki to już jest masakra. Czy dobrze wydaje te 1500zł?
 
Proszę o jakieś rady....;d;d;d

ODPOWIEDZ