Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Post autor: PWA » sobota 21 paź 2017, 18:19

...Świetny pomysł! Też sobie kupię Maca i postawię na nim Windows ...

A prosze cie bardzo.
Szkoda, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem....

Fakt... nie doczytałem, że na 2 partycjach robisz

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Post autor: Zbynia » sobota 21 paź 2017, 18:24

PWA bardzo wielu ludzi tak ma - bo nie każdy soft jest na maka
poza tym porządny ultrabook kosztuje tyle co mak...

Icon też ciężko dostępny

Jeszcze jakimś tam rozwiązaniem jest zakup używanego miksera cyfrowego - kiedyś taki Behringer DDX3216 czy Tascam DM24 całkiem nieźle spisywały się jako kontrolery DAW

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Post autor: PWA » sobota 21 paź 2017, 20:07

Icon też ciężko dostępny

Jak nie tamten, to ICon Platform M ...też ma ruszające się suwaki, cena podobna i do dostania
No zawsze też można zwykły jakiś kontroler kupić... Panoramę P1 albo coś w tym stylu. Wiadomo, co silniczki, to silniczki, no ale jak się kasy nie ma, to i taki obleci. Ja mam Novation Zero MKII i daje radę, choć przymierzam się do tego Presonusa 8...tylko jak ten 16 wypuścili, to mam trochę zagwozdkę.

wacek5
Posty: 3
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 00:00

Re: Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Post autor: wacek5 » niedziela 22 paź 2017, 01:17

Ok




czyli summa summarum proponujecie kontroler midi mixer: behringer bcf2000. rozumiem ze jest to tylko kontroler i nie mozna podlaczyc doniego urzadzen , zrodla dzwieku podlaczam do karty muzycznej?




karta muzyczna proponujecie: 


Focusrite Scarlett 18i8 MK2


i w zwiazku z karta muzyczna mam pytanie. Mam stara karte na usb 2.0 Lexicon Lambda. Czy Scarlett jest lepszym interfejsem audio?


 


Co do Maca to wyszla wersja beta FL Studio natywnie na os2. Korzystam z niej i musze powiedziec ze jest ok. Nie trzeba wiec instalowac windy na macu albo instalowac fl stuido przez wine.


 


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Mixer i jak to wszystko razem podłączyć?

Post autor: PWA » niedziela 22 paź 2017, 11:04


i w zwiazku z karta muzyczna mam pytanie. Mam stara karte na usb 2.0 Lexicon Lambda. Czy Scarlett jest lepszym interfejsem audio?

Nie napisałeś, jaki masz budżet na ten sprzęt. Nie określiłeś również wymagań co do interfejsu poza tym, ile masz instrumentów, więc trudno coś Ci doradzić. Nie wiemy, czy chcesz nagrywać przez mikrofon, czy nie a to ma akurat znaczenie jeżeli chodzi o wbudowane preampy i ich jakość. Zbynia proponował RME, świetny sprzęt, ale kosztowny. Ja proponuję Ci coś z serii Scarlett, ponieważ jak na sprzęt budżetowy, jest to całkiem przyzwoite rozwiązanie. Ma on dość znaczne możliwości rozbudowy, ale jeżeli jest Ci to niepotrzebne, bo nie planujesz rozbudowy instrumentarium, to Focusrite ma w ofercie interfejsy o znacznie mniejszej ilości wej/wyj.
Możesz również pozostać przy Lexicon i dokupić kontroler, żeby mieć możliwość sterowania mikserem w DAW. To czy kupisz zmotoryzowany, czy nie zależy od Twojego budżetu.

Odnośnie Scarlett vs. Lexicon Lambda, ... raczej tak, zwłaszcza 2 generacji
http://www.musicradar.com/reviews/tech/focusrite-scarlett-18i8-2nd-gen-643409
http://www.musicradar.com/reviews/tech/lexicon-lambda-22509


ODPOWIEDZ