filmowanie i zgrywanie osobno ścieżki dźwiękowej

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
wacek5
Posty: 3
Rejestracja: piątek 20 paź 2017, 00:00

filmowanie i zgrywanie osobno ścieżki dźwiękowej

Post autor: wacek5 » środa 25 paź 2017, 19:26

WItam


 


Mam zamiar nagrać utwór live tz. częśc ścieżek FL studio, do mixera fl studio podlczony Roland JDxi oraz pianino Casio.


Teraz ktos mnie bedzie filmowal kamera, ale aby zachowac dobra jakosc brzmienia z kamery nie da sie tego osiagnac wiec mysle o zgraniu mojego grania na ianinie i jd xi live oraz sciezek z FL Studio w czasie rzeczywistym.


Jak proponujecie to zrobic? Dac w czasie rzeczywistym zapis z Master track mixera FL studio na dysk ? (mac book air 2017)


Potem musze zmontowac obraz z kamery ze sciezka zapisana do wav, tz zsynchronizowac. Jak to zrobic? Przy pomocy jakiego oprogramowania? Jest cos prostszego od Adobe Premier?


paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: filmowanie i zgrywanie osobno ścieżki dźwiękowej

Post autor: paul » środa 25 paź 2017, 23:58

A ten program nie umozliwia nagrania poszczegolnych sciezek granych na zywo?
W ProToolsie po prostu nagraywam kazda sciezke osobno + nagranie jednoczesne ambientu - a potem miks i podlozenie pod obrazek.

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: filmowanie i zgrywanie osobno ścieżki dźwiękowej

Post autor: DZ1 » czwartek 26 paź 2017, 00:04

...WItam
 
Mam zamiar nagrać utwór live tz. częśc ścieżek FL studio, do mixera fl studio podlczony Roland JDxi oraz pianino Casio.
Teraz ktos mnie bedzie filmowal kamera, ale aby zachowac dobra jakosc brzmienia z kamery nie da sie tego osiagnac wiec mysle o zgraniu mojego grania na ianinie i jd xi live oraz sciezek z FL Studio w czasie rzeczywistym.
Jak proponujecie to zrobic? Dac w czasie rzeczywistym zapis z Master track mixera FL studio na dysk ? (mac book air 2017)
Potem musze zmontowac obraz z kamery ze sciezka zapisana do wav, tz zsynchronizowac. Jak to zrobic? Przy pomocy jakiego oprogramowania? Jest cos prostszego od Adobe Premier?...

nagraj tylko sciezki z kanałów pod które masz wpięte instrumenty. jesli nagrasz tylko sume to pozniej nic juz nic nie bedzesz mogl z tym zrobic.

potem, po imprezie, gdy bedziesz miał juz nagrane osobne ścieżki z instrumentów, juz na spokojnie zajmij sie miksem calosci w FL.
potem gdy bedziesz miał juz dopracowany miks, wyeksportuj to do jednego tracka stereo, ktory bedziesz mógł podłożyć w praktycznie kazdym programie do obróbki video pod film. z synchronizacja problemow nie bedzie.
pozdr,

ODPOWIEDZ