Zewnętrzny dysk SSD

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Zewnętrzny dysk SSD

Post autor: Caroozo » poniedziałek 09 kwie 2018, 09:30

Trwałość, a raczej żywotność tych dysków jest tematem na osobny wątek. Wszystko zależy od typu kości użytych do ich budowy, prędkość zaś - w głównej mierze od kontrolera. Niemniej, dobry talerz "wyciągał" 120 MB/s w operacjach wewnętrznych, w real-time ok. 80-100, średnio 60 MB/s. SSD to rzeczywiście 10 razy szybciej + szybsze czasy dostępu. Jeśli na dysku SSD są bardzo rzadko dokonywane operacje zapisu, które to właśnie odpowiedzialne są za zużywanie się "bramek", to taki dysk posłuży hoho! Idealna sprawa właśnie na wielkie biblioteki sampli, które trzeba "doczytać" w oka mgnieniu :).

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Zewnętrzny dysk SSD

Post autor: PWA » poniedziałek 09 kwie 2018, 18:56

Caroozo pisze:
poniedziałek 09 kwie 2018, 09:30
Trwałość, a raczej żywotność tych dysków jest tematem na osobny wątek. Wszystko zależy od typu kości użytych do ich budowy, prędkość zaś - w głównej mierze od kontrolera. Niemniej, dobry talerz "wyciągał" 120 MB/s w operacjach wewnętrznych, w real-time ok. 80-100, średnio 60 MB/s. SSD to rzeczywiście 10 razy szybciej + szybsze czasy dostępu. Jeśli na dysku SSD są bardzo rzadko dokonywane operacje zapisu, które to właśnie odpowiedzialne są za zużywanie się "bramek", to taki dysk posłuży hoho! Idealna sprawa właśnie na wielkie biblioteki sampli, które trzeba "doczytać" w oka mgnieniu :).
Caroozo, jaki dysk by nie był, trza dane backupować i tyle :-) ...o czym wielu zapomina a później płacz i zgrzytanie zębów :-)
Co do żywotności SSD... jeden z takich dysków (MLC) mam 1,5 roku i po tym czasie mam zapisane niecałe 6TB. Lifetime used wynosi 1%... więc o czym my mówimy :-)... wystarczy pomnożyć i jeżeli elektronika nie padnie, a ja nie zwiększę radykalnie ilości zapisywanych danych, to nie przeżyję tego dysku :-(

Adam_244
Posty: 1
Rejestracja: środa 09 cze 2021, 10:08

Re: Zewnętrzny dysk SSD

Post autor: Adam_244 » środa 09 cze 2021, 15:29

Ja jestem oddany dyskom samsunga. Używam od długiego czasu i nie ma do niego żadnych zarzutów. Na chwile obecną ma ten- https://www.komputronik.pl/product/4215 ... tb-t5.html

ODPOWIEDZ