Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Diomatic
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 lip 2002, 00:00

Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: Diomatic » piątek 21 lis 2003, 15:40

Witam.

W trakcie ogladania filmu "Hakerzy", podczas scen z komputerem, komputer wydawal super dzwiek robota. Czy ktokolwiek wie, czego uzyto do tego efektu ? Ten sam efekt uslyszalem na poczatku utworu zespolu ATB "Live Energy". Prosze pomozcie, google nic nie zdzialalo.



Pozdrawiam
Komponuje: ambient, electro, goa i intrumentalna muzyke.

Awatar użytkownika
oldie
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 20 lis 2003, 00:00

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: oldie » sobota 22 lis 2003, 10:39

POTRZEBNY CI BEDZIE VOCODER NAJLEPIEJ SPRZETOWY

najlepszym sposobem jest eksperyment

Po co nasladowac innych i robic kawalek a'la ATB

Zrob kawalek a'la Ty zaloze sie ze efekt bedzie duzo lepszy

a Ty bedziesz bardziej zadowolony.

Jezeli nie masz kasy to podaj jaka karte muzyczna posiadasz

juz na SB livie mozna uzyskac ciekawego robota moduluja ring modulator z flangerem lub chorusem (oryginalny dzwiej na 0%).

Jest tez duzo wtyczek programowych za free ale ich jakosc nie zawsze jest zadowalajaca np z Analog X - say it

Zycze weny



Pozdrowionka
Muzykuje od 3 roku zycia - zrobilem z trojkolowego rowerka - PERKUSJE!!! Potem rosyjska gitara, polska, szkola muzyczna i koncertowka made in Spain. Nagle pojawia sie w sklepach New Beat Trancemissiom i zaczyna przygoda z komputerem...

Awatar użytkownika
Diomatic
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 lip 2002, 00:00

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: Diomatic » sobota 22 lis 2003, 14:48

Czyli jesli uzywam wokodera, to odrazu nasladuje Krafwerk i ATB ? Pozatym skoro polecasz wtyczki typu AnalogX SayIt oznacza, ze jeszcze nie wiesz o jaki efekt mi chodzi. Jesli chodzi o eksperyment to przeprowadzalem eksperymenty z wtyczkami: Emagic Evoc20,

AKAI DC vocoder, Arboretum Ionizer, NI Vocator oraz z programami: Cylonix Vocoder i SayIT, niestety ten bardzo specyficzny efekt nie udalo mi sie uzyskac i mysle ze ten glos zostal wygenerowany za posrednictwem jakiegos "kosmicznego" syntezatora mowy lub wokodera i teraz tylko poszukuje nazwy modelu sprzetu ktorego uzyto w polskim filmie "Hakerzy" jak i w utworze ATB "Live at Trance Energy". Gdzie moge uzyskac jakiekolwiek info? Nawet nie moge sie doszukac na google maila do producetow filmu "Hakerzy". Pozdrawiam.
Komponuje: ambient, electro, goa i intrumentalna muzyke.

Awatar użytkownika
Diomatic
Posty: 14
Rejestracja: środa 17 lip 2002, 00:00

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: Diomatic » czwartek 27 lis 2003, 16:24

Pomimo duzego zainteresowania tematem, nie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi. Czy jest ktos, kto moze mi jednak jej udzielic?
Komponuje: ambient, electro, goa i intrumentalna muzyke.

Awatar użytkownika
stereophonic
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 07 paź 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: stereophonic » czwartek 27 lis 2003, 16:33

...Pomimo duzego zainteresowania tematem, nie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi. Czy jest ktos, kto moze mi jednak jej udzielic?...

**********************

To sa zapewne sample , gdzies mam cala płyte z samplami tego typu .....
[addsig]
Pozdrawiam Stereophonic

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: MATT669 » czwartek 27 lis 2003, 18:59

...Pomimo duzego zainteresowania tematem, nie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi. Czy jest ktos, kto moze mi jednak jej udzielic?...

**********************

widocznie nikt nie ogląda filmów typu "hakerzy" i nie słucha muzyki typu ATB...

Awatar użytkownika
ER
Posty: 10
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Efekt robota z filmu "Hakerzy" lub ATB Live Energy

Post autor: ER » sobota 29 lis 2003, 21:12

...Pomimo duzego zainteresowania tematem, nie doczekalem sie konkretnej odpowiedzi. Czy jest ktos, kto moze mi jednak jej udzielic?...

**********************

Witam, ja również nie oglądałem filmu hakerzy i nie słyszałem ATB energy ale z tego co napisałeś wynika że użyto syntezatora mowy. Polecam polski program Lektor, oto link do strony producenta http://lektorpro.webpark.pl


ODPOWIEDZ