Nagrywanie gitary...

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Nagrywanie gitary...

Post autor: msieczko » czwartek 27 lis 2003, 10:12

> Piter

Świetne nagrania - jestem pod wrażeniem talentu (również tego konstrukcyjnego), no i nareszcie wartościowi uczestnicy prmg zaczynają się tu bardziej udzielać



>Boro

Całkiem nieźle - ale raczej na demo bo troche brakuje tu dynamiki.



Chodzi mi o jedną rzecz:

nie przeczę że gitarę można nagrać nawet sposobem za 5 pln, ale w sumie chodzi o to żeby w miarę szybko dojść do przyzwoitych rezultatów ... a eksperymentować można przecież w nieskończoność. No i żeby te rezultaty były w 100% powtarzalne !



A może pomysłem jest użycie np. Behringera DI-100 lub RedBox'a Pro na wyjściu liniowym z pieca. Powinno się dać znaleźć te urządzenia za ok 200 pln (behringer nowy a H&K używany).

Miksowanie rezultatów z symulatora i z mikrofonu powinno dać całkiem fajne rezultaty.
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
mako
Posty: 10
Rejestracja: wtorek 14 sty 2003, 00:00

Re: Nagrywanie gitary...

Post autor: mako » czwartek 27 lis 2003, 10:36

...Bylo by super gdybys zaprezentowal jakies probki tego co zrobiles to ...

**********************



A na to przyjdzie czas... gdy nagranie bedzie brzmialo zadowalajaco



Pozdrufki!

_Piter_
Posty: 16
Rejestracja: piątek 21 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagrywanie gitary...

Post autor: _Piter_ » czwartek 27 lis 2003, 10:41

Świetne nagrania - jestem pod wrażeniem talentu (również tego konstrukcyjnego), no i nareszcie wartościowi uczestnicy prmg zaczynają się tu bardziej udzielać

-----------

A dziekuje :)



A może pomysłem jest użycie np. Behringera DI-100 lub RedBox'a Pro na wyjściu liniowym z pieca. Powinno się dać znaleźć te urządzenia za ok 200 pln (behringer nowy a H&K używany).

Miksowanie rezultatów z symulatora i z mikrofonu powinno dać całkiem fajne rezultaty....

**********************

-----------

Otoz to, mieszanie sygnalu z mikrofonu i puszczonego przez symulacje glosnika daje calkiem ciekawe efekty. Nawet jak nie posiadamy sprzetowego symulatora mozna wyjsc po prostu z preampu wyjsciem liniowym i nagrac taka piaszczaca sciezke, a potem obrobic ja juz softwareowo, sa wtyczki emulujace zestawy glosnikowe, ew od biedy mozna ustawic odp ch-ke korektorem wielopasmowym. U mnie na stronie mozna znalezc wyznaczone ch-ki czestotliwosciowe roznych symulatorow glosnikowych.

Pozdrawiam

Piotrek

ODPOWIEDZ