Czy Pro Tools ...

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Groover » czwartek 27 lis 2003, 04:49

...

no to uważaj, żeby się nie wpuścić w maliny... Z tego co wiem, do Digi 001 nie ma uaktualnienie z ProTools LE 5 --> ProTools LE 6



Groover...

**********************



Znaczy siem co ? Bedzie z tym pro tools 5 a nie 6 ? A jakisz to difrent ?...

**********************



i w tym miejscu odpadam... Niech się mądrzy w PT wypowiedzą. Mnie jakoś nigdy nie było stać na prawdziwego PT.



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Mayewsky » czwartek 27 lis 2003, 04:58



i w tym miejscu odpadam... Niech się mądrzy w PT wypowiedzą. Mnie jakoś nigdy nie było stać na prawdziwego PT.



Pozdro

Groover...

**********************



hm ..... Pro Toolsowe chłopaki jak rozumiem skrót PT ? :)
Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Orbit
Posty: 423
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Orbit » czwartek 27 lis 2003, 07:34



Jak na razie licytuje na ebayu. Jak któryś z was mnie przebije to ubije :)...

**********************

czy mógbys mnie oswiecic, jak wygladaja licytacja na EBAY ? nigdy nie korzystałem z Aukcji internetowych itd. a moze warto sprobowc.


Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 08:01

......No i dlatego kupuj .... gdyż ponieważ , bo.

Jak na razie licytuje na ebayu. Jak któryś z was mnie przebije to ubije :)...

**********************



Co licytujesz? W końcu muszę wiedzieć, czy przebijać



Groover...

**********************



Digi 001 - mniam :)...

**********************

Witaj, nie wiem czy takie mniam. Nie polecam. Pozdrawiam

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 08:24

.........No i dlatego kupuj .... gdyż ponieważ , bo.

Jak na razie licytuje na ebayu. Jak któryś z was mnie przebije to ubije :)...

**********************



Co licytujesz? W końcu muszę wiedzieć, czy przebijać



Groover...

**********************



Digi 001 - mniam :)...

**********************

Witaj, nie wiem czy takie mniam. Nie polecam. Pozdrawiam...

**********************

Witaj, moim zdaniem warto się zastanowić czy kupować Digi 001.

Nie chodzi tu o Pro Tools LE 6.1.1 for Windows XP (bo kupując nowego Digi 001 masz to w zestawie). Znajomy posiadał ten model i niezbyt sobie chwalił. Oczywiście posiadał także stosowny osprzęt (taki jak, np.: lampowy mixer, dobrej jakości przetworniki, przedwzmacniacze: TL AUDIO PA 1, Focusrite czy Manley Voxbox; kompresory: lampowy TL AUDIO Valve Classic C1 i 2x IVORY2 5050, oraz inne). Słuchałem produkcji wykonanych na Digi001 i na jego późniejszej karcie (nazwy niestety nie pamiętam). Zdecydowanie Digi001 brzmiał gorzej.

Musisz sobie zadać pytanie - dlaczego kupujesz Digi001 - innymi słowy do czego Ci będzie potrzebne bo może się okazać, że Twoje oczekiwania spełni zakup innego hardware`u. Najlepiej skontaktuj się z jakimś dobrym producentem dźwieku i jego się podpytaj. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: matiz » czwartek 27 lis 2003, 08:40

Znaczy siem co ? Bedzie z tym pro tools 5 a nie 6 ? A jakisz to difrent /



Bedzie jaki bedzie, na razie 001 jest supportowany do 6.x, potem - nie wiadomo. Wez jednak pod uwage, ze jest to karta (i interfejs, ale tu chodzi o karte PCI) juz nieprodukowana przede wszystkim pieciowoltowa i np. w nowych makach juz nie dziala, wiec kiedys przestanie i w PC.

Co do brzmienia - jezeli ktos nie umie zrealizowac materialu na 001 to niech zmieni hobby czy zawod i sie nie uzala.

Jedynym problemem moga byc 32 slady.

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 10:16

....

Co do brzmienia - jezeli ktos nie umie zrealizowac materialu na 001 to niech zmieni hobby czy zawod i sie nie uzala.

**********************

Witaj, O jaki typ realizacji Ci chodzi bo jest to pojęcie dość ogólne i kto się użala, bo nie zauważyłem ? Zauważyłem natomiast, iż było napisane, że materiał zrealizowany na Digi001 brzmiał gorzej, a nie, że tragicznie więc jesli o to chodzi to na drugi raz przeczytaj na początku uwaznie co jest napisane, a dopiero nie interpretuj poszczególne składowe posta, wyrwane z kontekstu. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: matiz » czwartek 27 lis 2003, 10:55

materiał zrealizowany na Digi001 brzmiał gorzej, a nie, że tragicznie



Ten sam material? Te same bebny, mikrofony tak samo ustawione, te same instrumenty, struny w gitarach, humor muzykow? To samo cisnienie i wilgotnosc? Moze w ogole te same pliki? Te same umiejetnosci realizatora (a pisales, ze lepszy material powstal pozniej, a to dosc logiczne)? Przeciez 001 to tylko przetworniki - fakt, ze nie najlepsze, bo sprzet dosc stary i budzetowy, ale bez przesady! A moze Pro-Tools jest winny? Zla struktura miksera, kiepskie pluginy? Czy moze korzystal z instrumentow wirtualnych, zgral i wypalil na plyte - to wtedy przetworniki nic do gadania nie mialy? Nie wiem, wiec gdybam, odnioslem sie do tego, co przeczytalem. Troche malo danych do wnioskowania - Ty masz pewno wiecej, ale ich nie przytoczyles.

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 11:25

...materiał zrealizowany na Digi001 brzmiał gorzej, a nie, że tragicznie



Ten sam material? Te same bebny, mikrofony tak samo ustawione, te same instrumenty, struny w gitarach, humor muzykow? To samo cisnienie i wilgotnosc? Moze w ogole te same pliki? Te same umiejetnosci realizatora (a pisales, ze lepszy material powstal pozniej, a to dosc logiczne)? Przeciez 001 to tylko przetworniki - fakt, ze nie najlepsze, bo sprzet dosc stary i budzetowy, ale bez przesady! A moze Pro-Tools jest winny? Zla struktura miksera, kiepskie pluginy? Czy moze korzystal z instrumentow wirtualnych, zgral i wypalil na plyte - to wtedy przetworniki nic do gadania nie mialy? Nie wiem, wiec gdybam, odnioslem sie do tego, co przeczytalem. Troche malo danych do wnioskowania - Ty masz pewno wiecej, ale ich nie przytoczyles....

**********************

Witaj, pisałem materiał - miałem na myśli operowanie na tych samych, gotowych plikach audio, w przypadku Digi001 i nowej karty, i fazę miksu, a nie nagrywanie jeszcze raz wszystkiego. Co do humoru muzyków to nie powiem Ci bo nie znam ich:) I znowu przekrecasz moje słowa: nie napisałem, że materiał powstał później. Być może wyraziłem się niedokładnie i nie precyzyjnie - do tego się z całą odpowiedzialnością przyznaję.

A propo - co do instrumentów wirtualnych to jest sens zgrywać ścieżki midi, korzystające z ich brzmień, poprzez np.: dobrej jakości mikser i np.: kompresor lampowy do plików audio - nikomu nie polecam surowego, orginalnego brzmienia najlepszej nawet jakości próbek. W jednym momencie muszę Ci jednak przyznać rację bo nie wyraziłem się dokładnie: przetworniki. Różnica według mnie była słyszalna - być może dla kogoś innego byłoby to bez znaczenia. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Velu » czwartek 27 lis 2003, 13:09

Słuchałem produkcji wykonanych na Digi001 i na jego późniejszej karcie (nazwy niestety nie pamiętam). Zdecydowanie Digi001 brzmiał gorzej.

***********************************************



A może doszedł do wprawy i się czegoś nauczył :):):)

ODPOWIEDZ