Czy Pro Tools ...

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 13:27

...Słuchałem produkcji wykonanych na Digi001 i na jego późniejszej karcie (nazwy niestety nie pamiętam). Zdecydowanie Digi001 brzmiał gorzej.

***********************************************



A może doszedł do wprawy i się czegoś nauczył :):):) ...

**********************

A może Ty byś doszedł do wprawy, nauczył się i choć raz napisał coś mądrego ? Odstęp czasu pomiędzy jednym a drugim był ok. 1,5 miesiąca - dla Twojej informacji.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: MB » czwartek 27 lis 2003, 13:40

Wybacz, ale bardzo trudno uwierzyć, że przy takiej samej procedurze i umiejętnościach realizatora efektem końcowym przygotowania projektu na Digi001 jest kawałek brzmiący dużo gorzej niż na "innej karcie", tym bardziej jeśli w grę wchodzi wyłącznie obróbka gotowych śladów, na którą nie mają przecież wpływu przetworniki. Zdrowy rozsądek podpowiada, że sugestie braku umiejętności są jednak mocno uzasadnione.

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Mayewsky » czwartek 27 lis 2003, 14:28

...

Jak na razie licytuje na ebayu. Jak któryś z was mnie przebije to ubije :)...

**********************

czy mógbys mnie oswiecic, jak wygladaja licytacja na EBAY ? nigdy nie korzystałem z Aukcji internetowych itd. a moze warto sprobowc.

...

**********************



Tak samo jak na allegro. www.allegro.pl www.ebay.com - sprzet naprawde durzo tańszy. np. standardowa różnica na karcie Delta 1010 między polską a ebay'em to min. 600 PLN. To duża różnica. A ostatnio poszła mi się rypać ta karta, gdzie różnica wyszła prawie 1200 PLN !!!
Mayewsky

(GG - 4039365)

Awatar użytkownika
Mayewsky
Posty: 279
Rejestracja: poniedziałek 04 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Mayewsky » czwartek 27 lis 2003, 14:31



Musisz sobie zadać pytanie - dlaczego kupujesz Digi001 - innymi słowy do czego Ci będzie potrzebne bo może się okazać, że Twoje oczekiwania spełni zakup innego hardware`u. Najlepiej skontaktuj się z jakimś dobrym producentem dźwieku i jego się podpytaj. Pozdrawiam...

**********************



Po co mi to ? Już tłumacze.



Musze kupić "dużej" mocy oryginalny soft i dobrej jakości karte. Porównując ceny, wychodzi mi, ze pro Tools (sprzet + soft) wychodzi tak samo jak np. Cubase + dobra karta, jezeli nie taniej. Proo Tools to jednak system pisany dla siebie pod sprzet także swój. Zakładam więc, ze razem to bedzie dobrze mykać.
Mayewsky

(GG - 4039365)

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 14:47

...Wybacz, ale bardzo trudno uwierzyć, że przy takiej samej procedurze i umiejętnościach realizatora efektem końcowym przygotowania projektu na Digi001 jest kawałek brzmiący dużo gorzej niż na "innej karcie", tym bardziej jeśli w grę wchodzi wyłącznie obróbka gotowych śladów, na którą nie mają przecież wpływu przetworniki. Zdrowy rozsądek podpowiada, że sugestie braku umiejętności są jednak mocno uzasadnione. ...

**********************

Witaj, więc mówisz, że nie mają wpływu przetworniki? Hmmm, jeszcze raz wypuszczone z komputera i przepuszczone ślady przez lampowy kompresor, mixer z którym sprzężona jest karta, i nie ma wpływu ? No jakoś mi się nie chce wierzyć. Zdrowy rozsądek podpowiadałby mi zapytać sie o wszystko co możliwe, a dopiero później wyrabiać sobie opinię na pewien temat. To a propo "uzasadnienia". Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: MB » czwartek 27 lis 2003, 15:22

Witaj, więc mówisz, że nie mają wpływu przetworniki? Hmmm, jeszcze raz wypuszczone z komputera i przepuszczone ślady przez lampowy kompresor, mixer z którym sprzężona jest karta, i nie ma wpływu ? No jakoś mi się nie chce wierzyć. Zdrowy rozsądek podpowiadałby mi zapytać sie o wszystko co możliwe, a dopiero później wyrabiać sobie opinię na pewien temat. To a propo "uzasadnienia". Pozdrawiam...

**********************

Zdrowy rozsądek nakazuje przede wszystkim nie popadać w emocje, gdy rozmawia się na tematy ocierające się o percepcję i inne subiektywne czynniki. Sam jesteś sobie winien, że nie podałeś wszystkich informacji.

Z drugiej strony przetworniki 001 były testowane i mierzone niejeden raz i pomimo, że nie jest to mistrzostwo świata, ich wysokie parametry praktycznie eliminują prawdopodobieństwo słyszalnego wpływu na obrabiany sygnał (mówimy o poziomie liniowym). Oczywiście pod warunkiem, że słuchacz nie ma zdolności paranormalnych. Podpórka: czy słyszysz również różnice pomiędzy liniowymi kablami sygnałowymi?

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 15:37

...Witaj, więc mówisz, że nie mają wpływu przetworniki? Hmmm, jeszcze raz wypuszczone z komputera i przepuszczone ślady przez lampowy kompresor, mixer z którym sprzężona jest karta, i nie ma wpływu ? No jakoś mi się nie chce wierzyć. Zdrowy rozsądek podpowiadałby mi zapytać sie o wszystko co możliwe, a dopiero później wyrabiać sobie opinię na pewien temat. To a propo "uzasadnienia". Pozdrawiam...

**********************

Zdrowy rozsądek nakazuje przede wszystkim nie popadać w emocje, gdy rozmawia się na tematy ocierające się o percepcję i inne subiektywne czynniki. Sam jesteś sobie winien, że nie podałeś wszystkich informacji.

Z drugiej strony przetworniki 001 były testowane i mierzone niejeden raz i pomimo, że nie jest to mistrzostwo świata, ich wysokie parametry praktycznie eliminują prawdopodobieństwo słyszalnego wpływu na obrabiany sygnał (mówimy o poziomie liniowym). Oczywiście pod warunkiem, że słuchacz nie ma zdolności paranormalnych. Podpórka: czy słyszysz również różnice pomiędzy liniowymi kablami sygnałowymi? ...

**********************

Witaj, Primo: nie popadam w emocje - odmienny styl rozmowy charakteryzuje każdego człowieka więc popadanie w emocje ?? Gdzie ?:):):):):); Secundo: A Ty widzisz różnicę między zwrotem "no comments" i "nie skomentuje tego" ? Jesli tak, to dostaw za nim proszę jeszcze stwierdzenie "tani żart kopa wart":). Z harcerskim pozdrowieniem!:)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: matiz » czwartek 27 lis 2003, 15:46

Witaj, pisałem materiał - miałem na myśli operowanie na tych samych, gotowych plikach audio, w przypadku Digi001 i nowej karty, i fazę miksu, a nie nagrywanie jeszcze raz wszystkiego. Co do humoru muzyków to nie powiem Ci bo nie znam ich:)



Jak tak, to humornie ma nic do tego



I znowu przekrecasz moje słowa: nie napisałem, że materiał powstał później. Być może wyraziłem się niedokładnie i nie precyzyjnie - do tego się z całą odpowiedzialnością przyznaję.



No... napisales:

Słuchałem produkcji wykonanych na Digi001 i na jego późniejszej karcie



No to chyba pozniej, nie?



A propo - co do instrumentów wirtualnych to jest sens zgrywać ścieżki midi, korzystające z ich brzmień, poprzez np.: dobrej jakości mikser i np.: kompresor lampowy do plików audio - nikomu nie polecam surowego, orginalnego brzmienia najlepszej nawet jakości próbek. W jednym momencie muszę Ci jednak przyznać rację bo nie wyraziłem się dokładnie: przetworniki. Różnica według mnie była słyszalna - być może dla kogoś innego byłoby to bez znaczenia. Pozdrawiam...



To chyba ze szesc razy przez te przetworniki przechodzilo

A ta nowa karta to apogee

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Gizmo » czwartek 27 lis 2003, 16:00

To chyba ze szesc razy przez te przetworniki przechodzilo

A ta nowa karta to apogee ...

**********************

Witaj, już nie ma siły:):):):) Cała dyskusja robraja mnie już:):):):):):)

Digi001 to naprawda dobra karta - dlaczego ? Bo nią jest, ma dobre parametry, brzmi naprawdę fajnie, a to, że są lepsze karty jest ogólnie wiadome. Nigdy nie mówiłem, że Digi001 jest do du.. Co do różnicy w jakości dźwięku - wszystkich, szczególnie MB;-) odsyłam do Czwartego Wymiaru - Abrra Kadabrrra!!;-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Czy Pro Tools ...

Post autor: Hardi » czwartek 27 lis 2003, 17:44

... Zdrowy rozsądek podpowiada, że sugestie braku umiejętności są jednak mocno uzasadnione. ...

**********************



Zgadzam się z tobą całkowicie. Mogę tylko jeszcze zacytować stare przysłowie: „ złej baletnicy to i rąbek u spódnicy…”



gadu-gadu 4021735

ODPOWIEDZ