AAS Longue Lizard EP-2

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

AAS Longue Lizard EP-2

Post autor: Markus » sobota 29 lis 2003, 11:18

Miałem z tym do czynienia w wersji 1., ale obciążenie procesora było nie do przyjęcia. A szkoda, bo to w końcu pierwszy groźny konkurent dla EVP88, który niestety działa tylko w Logicu. Podobno wersji 2. poprawiono optymalizację kodu i inne rzeczy. Czy ktoś tego używa w nowej wersji? Jak wygląda teraz obciążenie CPU ?

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: AAS Longue Lizard EP-2

Post autor: Groover » sobota 29 lis 2003, 14:22

...Miałem z tym do czynienia w wersji 1., ale obciążenie procesora było nie do przyjęcia. A szkoda, bo to w końcu pierwszy groźny konkurent dla EVP88, który niestety działa tylko w Logicu. Podobno wersji 2. poprawiono optymalizację kodu i inne rzeczy. Czy ktoś tego używa w nowej wersji? Jak wygląda teraz obciążenie CPU ?...

**********************



używa i sobie chwali. Choć nie mogę stosować w 48 kHz (ASIO dla Audigy), bo skubaniec transponuje... Co ciekawe - w 96 kHz stroi prawidłowo, więc jak potrzebuję, zgrywam go w sesji 16/96 i konwertuję. A brzmi miodzio - lodzikowski EVP brzmi "ładniej", ale nie tak wiernie jak Longue Lizard.



Na PIII 1 GHz mam max 35% zajętości Performance pod Cubase SX 1.06



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: AAS Longue Lizard EP-2

Post autor: Markus » sobota 29 lis 2003, 22:35

Dzięki.

Też mam podobne odczucia w porównaniu z EVP88, który jest moim zdaniem bardziej uniwersalny brzmieniowo. Natomiast Longue Lizard jest bardzo vintage'owy, co akurat mi pasuje. No ale ten pobór mocy trochę mnie zniechęcił.



Na PIII 1 GHz mam max 35% zajętości Performance pod Cubase SX 1.06



Czy "owa" zajętość dotyczy ustawienia na 32 głosy polifonii i uderzenia paru akordów szybko następujących po sobie z pedałem sustain?

W wersji 1. po zwykłym załadowaniu jako instr. VST w SX zajmował ok. 20% , lecz w wyżej opisanej sytuacji CPU skakało na 60-70% na Athlonie XP 1.6+.




Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: AAS Longue Lizard EP-2

Post autor: Groover » niedziela 30 lis 2003, 13:38

Na PIII 1 GHz mam max 35% zajętości Performance pod Cubase SX 1.06



Czy "owa" zajętość dotyczy ustawienia na 32 głosy polifonii i uderzenia paru akordów szybko następujących po sobie z pedałem sustain?

W wersji 1. po zwykłym załadowaniu jako instr. VST w SX zajmował ok. 20% , lecz w wyżej opisanej sytuacji CPU skakało na 60-70% na Athlonie XP 1.6+.

**********************



przy ustawieniu 16 głosów polifonii i normalnej grze z Sustainami i takie tam (zwykle z Wahwah :))



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

ODPOWIEDZ