Novation Bass Station II

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
doncio12
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 kwie 2019, 14:30

Novation Bass Station II

Post autor: doncio12 » sobota 06 kwie 2019, 14:34

Mam w planach zakupić novation bass station II i mam pytanie co potrzebuję, aby na tym pograć, czy wystarczą normalne głośniki czy muszą być aktywne, albo czy mogę grać przez same słuchawki bez interfejsu

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Novation Bass Station II

Post autor: PWA » sobota 06 kwie 2019, 18:36

Jeżeli chcesz tylko pograć i wystarczą Ci słuchawki, to podłączasz się do wyjścia słuchawkowego i napierasz :-). Jeżeli na głośnikach, to albo aktywny monitor (jeden wystarczy, bo wyjście masz mono) albo synth -> wzmacniacz -> monitor pasywny. Jeżeli chcesz rejestrować w DAW, to jeszcze potrzebny będzie CI interfejs audio.

doncio12
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 kwie 2019, 14:30

Re: Novation Bass Station II

Post autor: doncio12 » niedziela 07 kwie 2019, 11:19

PWA pisze:
sobota 06 kwie 2019, 18:36
Jeżeli chcesz tylko pograć i wystarczą Ci słuchawki, to podłączasz się do wyjścia słuchawkowego i napierasz :-). Jeżeli na głośnikach, to albo aktywny monitor (jeden wystarczy, bo wyjście masz mono) albo synth -> wzmacniacz -> monitor pasywny. Jeżeli chcesz rejestrować w DAW, to jeszcze potrzebny będzie CI interfejs audio.
Czyli np jak mam interfejs do gitary Line 6 POD GX i podepne go do usb do kompa i wyjściem jack z synth do interfejsu i z interfejsu do głośników paswnych, to będzie grało ?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Novation Bass Station II

Post autor: PWA » niedziela 07 kwie 2019, 12:45

Czy ten interfejs ma wbudowany wzmacniacz mocy? Nie.
Więc w jaki sposób chcesz zasilić pasywny głośnik sygnałem liniowym z interfejsu? Sygnał jest zbyt słaby, żeby wzbudzić jakąkolwiek reakcję głośnika pasywnego :-). To mnie więcej tak, jak byś podpiął odtwarzacz CD bezpośrednio do głośników z pominięciem wzmacniacza mocy :-).
Czy jak podepniesz do wejścia interfejsu gitarę a do wyjścia głośnik pasywny (bez wzmacniacza), to czy coś usłyszysz? Nie.
Do wyjścia interfejsu musisz podpiąć wzmacniacz a następnie głośnik pasywny. Jeżeli masz głośnik aktywny (ze wzmacniaczem), to wystarczy połączyć go z tym głośnikiem i wszystko Ci zagra.
Jeżeli połączysz interfejs z komputerem po USB, to:
- będziesz mógł rejestrować sygnał w DAW
- będziesz słyszał dźwięk z instrumentu na głośnikach komputera lub na głośnikach podpiętych do komputera

doncio12
Posty: 3
Rejestracja: sobota 06 kwie 2019, 14:30

Re: Novation Bass Station II

Post autor: doncio12 » niedziela 07 kwie 2019, 13:19

Czyli hipotetycznie jeśli mam wzmacniacz gitarowy to gdy podlacze do niego synth to będzie banglać czy lepiej tego nie robić ?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Novation Bass Station II

Post autor: PWA » niedziela 07 kwie 2019, 18:37

Będzie banglać bez siemrania :-)

jacobhue
Posty: 24
Rejestracja: niedziela 06 lut 2022, 13:24

Re: Novation Bass Station II

Post autor: jacobhue » poniedziałek 07 lut 2022, 13:05

Aby grać i jesteś zadowolony ze słuchawek, podłączasz wynik słuchawek i naciskasz :- ). W przypadku, gdy na głośnikach albo działający ekran (jeden wystarczy, ponieważ masz wynik mono) albo syntezator -> wzmacniacz -> ekran utajony. Aby nagrywać do DAW, będziesz również potrzebował punktu połączenia dźwięku. lag ja gale lyrics breathless lyrics

LidiaGrechutka
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 24 kwie 2022, 23:48

Re: Novation Bass Station II

Post autor: LidiaGrechutka » wtorek 26 kwie 2022, 21:08

PWA pisze:
sobota 06 kwie 2019, 18:36
Jeżeli chcesz tylko pograć i wystarczą Ci słuchawki, to podłączasz się do wyjścia słuchawkowego i napierasz :-). Jeżeli na głośnikach, to albo aktywny monitor (jeden wystarczy, bo wyjście masz mono) albo synth -> wzmacniacz -> monitor pasywny. Jeżeli chcesz rejestrować w DAW, to jeszcze potrzebny będzie CI interfejs audio. https://berich.eu/crypto-genius-opinie-logowanie-czy-to-oszustwo/
Dobra dzięki. Myślałam, że będzie potrzeba więcej mamony na wydatki.

Peterjohn1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 01 lis 2022, 14:25

Re: Novation Bass Station II

Post autor: Peterjohn1 » wtorek 01 lis 2022, 14:37

doncio12 pisze:
sobota 06 kwie 2019, 14:34
Mam w planach zakupić novation bass station II i mam pytanie co potrzebuję, aby na tym pograć, czy wystarczą normalne głośniki czy muszą być aktywne, albo czy mogę grać przez same słuchawki bez interfejsu
cookie clicker
Oh a Novation Bass Station II is what I want to get. Thanks for your topic cuz I can have a lot of great answers for my question.

deakia
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 17 lis 2022, 09:17

Re: Novation Bass Station II

Post autor: deakia » piątek 18 lis 2022, 02:06

Features of the Novation Bass Station II Analog Synthesizer: Access AFX Mode with firmware version 4.14; Monophonic hybrid synthesizer keyboard tuned for massive bass tones.
dynamons world

ODPOWIEDZ