Tor audio kompresor - mikser

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Tor audio kompresor - mikser

Post autor: KFT » czwartek 30 maja 2019, 10:37

Witajcie,

Zwracam się do Was z prośbą o opinię.
Tworzę głównie na Akai MPC. Zgrywałem zawsze ślady gotowego utworu do dalszej obróbki poprzez lampowy kompresor z różnymi nastawami (czasami nawet de fakto nie kompresując).
No i wszystko ok, ale..
Nagrywając wokal postępowałem podobnie. To znaczy z mniejszą lub większą ale zawsze kompresją nagrywałem go bezpośrednio do kompa (kompresor jest z przedwzmacniaczem).
Mam także mikser z również fajnym przedwzmacniaczem i gdy nagrywałem jednego chłopaka pomyślałem, że do jego głosu i charakteru utworu może lepiej zabrzmieć nagranie przez mikser nie używając kompresora, Z sukcesem,

Stąd moje pytanie.
Czy dobrze myślę, że jest sens zarówno podczas nagrywania wokali jak i zgrywania śladów kombinowanie z torem i rozważanie nad opcjami poniżej (z czasem pewnie będę wiedzieć w ciemno, która dla danego przypadku się sprawdzi najlepiej):

ŻRÓDŁO - KOMPRESOR - MIKSER - INTERFEJS
ŻRÓDŁO - MIKSER - KOMPRESOR - INTERFEJS


Oczywiście opcji jest więcej, ale zależy mi głównie na poznanie waszej opinii na temat głównie takich zestawień. No i ogólnie merytoryczny komentarz.

Pozdrawiam
K

PS. Sorki za przydługi wstęp

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Tor audio kompresor - mikser

Post autor: Zbynia » poniedziałek 12 sie 2019, 11:38

oczywiście że jest sens - to ty kreujesz brzmienie także kombinowanie z różnymi ustawieniami toru sygnałowego jest wręcz wymagane :-)

Jedyny minus - nie zmienisz już nic w ustawieniach po zarejestrowaniu

KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: Tor audio kompresor - mikser

Post autor: KFT » środa 15 kwie 2020, 12:05

Dziękuję

Bardzo pozdrawiam

ODPOWIEDZ