iPad Pro vs. iPad Air

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

iPad Pro vs. iPad Air

Post autor: PWA » poniedziałek 16 mar 2020, 16:40

Zastanawiam się nad zakupem iPada do celów muzycznych. Główne zastosowanie, to sterowanie urządzeniami typu interfejs audio (mikser interfejsu) lub mikser cyfrowy, ale być może również aplikacje stricte muzyczne typu Cubasis oraz instrumenty wirtualne.
W temacie iOS'a jestem kompletnym laikiem, więc prosił bym o poradę w tym zakresie. W chwili obecnej rozważam 2 modele iPada:
- iPad Air 3/256GB
- iPad Pro 3/256GB
Różnica w cenie jest dość znaczna, stąd pytanie, czy Air 3 będzie wystarczająco wydajnym urządzeniem do w/w zastosowań (nie będzie to moje podstawowe narzędzie do tworzenia muzyki).
Patrząc na benchmarki, Air 3 w testach pojedynczego cora tylko nieznacznie ustępuje Pro 3. Inaczej mają się sprawy, gdy popatrzymy na wyniki multicore, bo w tym wypadku wydajność Pro 3 w stosunku do Air 3 jest o ponad 50% wyższa.
Czy waszym zdaniem Air 3 będzie wystarczający do wspomnianych wcześniej zastosowań? A może w ogóle przeginam i któryś z jeszcze słabszych modeli będzie wystarczający?
Kolejne pytanie, to w jaki sposób można wyprowadzić audio z iPada? Czy robi się to przez złacze USB?
Rozumiem, że zgodnie z niechlubną tradycją urządzeń Apple, iPad nie ma możliwości podłączenia dysku zewnętrznego i jestem ograniczony do pamięci dostępnej w kupionym urządzeniu.

Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 21:27

Re: iPad Pro vs. iPad Air

Post autor: BowHunter » wtorek 17 mar 2020, 20:44

PWA pisze:
poniedziałek 16 mar 2020, 16:40
Kolejne pytanie, to w jaki sposób można wyprowadzić audio z iPada? Czy robi się to przez złacze USB?
Rozumiem, że zgodnie z niechlubną tradycją urządzeń Apple, iPad nie ma możliwości podłączenia dysku zewnętrznego i jestem ograniczony do pamięci dostępnej w kupionym urządzeniu.
Ad1. Wyjściem słuchawkowym 3,5 mm - jest na górze urządzenia.
Ad2. Od wersji iOS 13 jest możliwość podpinania dysków zewnętrznych.

Co do oprogramowania, to ja na swoim pro z 2016 i Cubasis działa u mnie poprawnie. Wrzuciłem kilka ścieżek i nie zacinał się. Mam wrażenie, że problem jest z optymalizacją rozdzielczości, ale to moje takie subiektywne doznania.
Determinacja podstawą sukcesu...

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: iPad Pro vs. iPad Air

Post autor: PWA » środa 18 mar 2020, 10:17

Dzięki za informacje. To dobra wiadomość, że można już korzystać z zewnętrznych nośników.
Rozumiem, że zarówno po USB-C (Pro 3) jak i lightning przesyłane jest MIDI tak, żeby można było podłączyć zewnętrzny kontroler?

Awatar użytkownika
BowHunter
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 09 lut 2020, 21:27

Re: iPad Pro vs. iPad Air

Post autor: BowHunter » środa 18 mar 2020, 19:58

Tak, jednakże żeby cokolwiek działało po złączu lightning, będziesz potrzebował przejściówki.
Załączniki
KABELEK.jpg
KABELEK.jpg (19.61 KiB) Przejrzano 5375 razy
Determinacja podstawą sukcesu...

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: iPad Pro vs. iPad Air

Post autor: PWA » niedziela 22 mar 2020, 20:01

Tak, wiem. Mikser, którym chcę sterować i tak łączy się z aplikacją po bluetooth, więc iPada nie muszę podłączać kabelkiem. Chodzi mi raczej o studio i wpięcie iPada w infrastrukturę połączeń MIDI pomiędzy instrumentami fizycznymi i wirtualkami. Jeżeli MIDI tam lata, to wszystko ok. ;-)

ODPOWIEDZ