Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » sobota 25 kwie 2020, 14:26

Techniczny laik pyta. Gitara jest podłączona w ten sposób (zdjęcia). Na wyjściu słuchawkowym z procesora efektów otrzymuję to co chcę, czyli dżwięk gitary z syntezatora, z procesora efektów lub zmiksowany. Pytanie; jakie będzie najlepsze połączenie procesora efektów z interfejsem audio (https://global.focusrite.com/en/usb-aud ... rlett-solo) aby otrzymać dżwięk stereo w komputerze (DAW). Czy poprzez kabel wyjście Output (2xjack mono) do input interfejsu audio (1xjack stereo), czy Output USB do input interfejsu audio (1xjack stereo). A może to obojętne którego połączenia użyć ?? Czy jest inny sposób ??
Załączniki
Pain 2.jpg
Pain 2.jpg (239.14 KiB) Przejrzano 5257 razy
Pain 1.jpg
Pain 1.jpg (240.32 KiB) Przejrzano 5257 razy
Pain.jpg
Pain.jpg (197.89 KiB) Przejrzano 5257 razy

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: PWA » poniedziałek 27 kwie 2020, 16:51

jazzbal pisze:
sobota 25 kwie 2020, 14:26
Techniczny laik pyta. Gitara jest podłączona w ten sposób (zdjęcia). Na wyjściu słuchawkowym z procesora efektów otrzymuję to co chcę, czyli dżwięk gitary z syntezatora, z procesora efektów lub zmiksowany. Pytanie; jakie będzie najlepsze połączenie procesora efektów z interfejsem audio (https://global.focusrite.com/en/usb-aud ... rlett-solo) aby otrzymać dżwięk stereo w komputerze (DAW). Czy poprzez kabel wyjście Output (2xjack mono) do input interfejsu audio (1xjack stereo), czy Output USB do input interfejsu audio (1xjack stereo). A może to obojętne którego połączenia użyć ?? Czy jest inny sposób ??
Ale po co Ci zewnętrzny interfejs? GNX4 posiada wbudowany interfejs audio 4-in/2out, więc przez USB wpinasz go do kompa, instalujesz drivery i w DAW konfigurujesz interfejs... to wszystko. Masz wyprowadzone obydwa kanały do DAW.
Routing audio w GNX4 pozwala określić, które wejścia (gitara/mikrofon/wejście liniowe) są przekazywane do komputera przez USB - z efektami lub bez.

Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » czwartek 30 kwie 2020, 20:51

Witaj !!! Niestety, to nie działa. Wszystko to o czym piszesz wykonałem przed pierwszym moim postem. Czy jest możliwe że to "wina" Windows 10 ?? Procesor efektów ma co najmniej 10 lat i zakupione razem z nim sterowniki i ProTrack Plus były dedykowane do Windows XP/2000. "ściągnąłem" sterownik ze strony producenta , ale procesor od wielu lat nie jest produkowany, więc sądzę, że sterownik jest ten sam (nie jest opisany). Właśnie około 10 lat temu nagrywałem gitarę na w/w konfiguracji i było ok. teraz dźwięku gitary nie ma ani w FL Studio 12, ani W Cubase ani nawet w w/w Pro Track Plus. Oczywiście mówię o połączeniu przez USB. Stąd moje pytanie odnośnie interfejsu audio https://global.focusrite.com/en/usb-aud ... rlett-solo .Chyba przez taki i podobne interfejsy audio nic łaski nie robi i musi śmigać ???? Czy masz jakiś pomysł co można jeszcze zrobić ??? P.s. Nawet instalując Pro Track Plus według instrukcji nie wszystko "idzie" tak jak jest opisane (nie można poprawnie ustawić audio i midi.)

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: PWA » piątek 01 maja 2020, 17:40

Skoro nie ma aktualnych sterowników, to spróbuj z asio4all. One ze wszystkim działają :-)
http://www.asio4all.org/

Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » piątek 01 maja 2020, 17:52

Mam go zainstalowanego i nic.

Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » piątek 01 maja 2020, 17:56

Może coś robię źle.....ale co ????

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: PWA » piątek 01 maja 2020, 18:04

Wobec tego proponuję wsykubać trochę więcej kasy i zamiast solo, kupić 2i2, a następnie połączyć GNXa złączami XLR, czyli symetrycznymi. To będzie najpewniejsze i najlepszej jakości połączenie.

Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » piątek 01 maja 2020, 18:14

Dziękuję za odpowiedzi, tym bardziej, że nie było chętnych do pomocy

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: PWA » piątek 01 maja 2020, 18:16

jazzbal pisze:
piątek 01 maja 2020, 17:56
Może coś robię źle.....ale co ????
Tego nie wiem :-) ...jak bym miał urządzenie, to może bym pomógł :-). Inna sprawa, że w asio4all w zasadzie niewiele jest do "zepsucia" ;-)

Awatar użytkownika
jazzbal
Posty: 8
Rejestracja: sobota 25 kwie 2020, 13:02

Re: Jak taką konfigurację najlepiej podłączyć do interfejsu audiodio

Post autor: jazzbal » niedziela 03 maja 2020, 10:02

Pójdę troszkę dalej. Gdybym chciał wykorzystać w/w sprzęt i gitarę dodatkowo jako kontrolera midi, czyli za pomocą gitary grać w DAW zawartymi tam instrumentami wirtualnymi to muszę mieć minimum ten typ Scarlett ? https://focusrite.com/en/usb-audio-inte ... arlett-4i4 ponieważ ma wyj/wej Midi , czy jest inny sposób (wykluczyliśmy połączenie przez USB bo u mnie nie działa)

ODPOWIEDZ