Tuner/metronom Boss TU-80?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Colton11
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2020, 13:02

Tuner/metronom Boss TU-80?

Post autor: Colton11 » poniedziałek 17 sie 2020, 13:03

Pytanie głównie do gitarzystów... czy ktoś z szanownych forumowiczów ma doświadczenie z tym tunerem? Czy sygnał metronomu jest podawany na wyjście tunera? Chodzi mi o to, aby podczas gry na słuchawkach sygnał metronomu z tunera był przesyłany na wejście wzmacniacza tak, żebym podczas gry słyszał również dźwięk metronomu.
Jeżeli ten Boss nie ma takiej funkcjonalności, to może wiecie, który tunero-metronom takową posiada?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 874
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Tuner/metronom Boss TU-80?

Post autor: PWA » poniedziałek 17 sie 2020, 18:23

Nie, ten tuner nie ma takiej funkcjonalności i obawiam się, że żaden z tego typu tunerów jej nie posiada. Drążyłem temat jakiś czas temu i nie znalazłem żadnego tego typu urządzenia, które wypuszczało by sygnał na wyjście. Odpaliłem nawet temat na Gearslutz, ale bez powodzenia. Metronom słychać tylko w głośniczku urządzenia.
Ja poradziłem sobie w ten sposób, że na aux in w moim combo wypuszczam sygnał metronomu z komórki. Wtedy na słuchawkach (lub głośniku) mam zarówno instrument (w moim przypadku bas), jak i metronom.
BTW... to generalnie dobry pomysł, żeby metronom z tunera był wypuszczany na wyjście i dziwię się, że żaden producent tego jeszcze nie zrobił. W sumie rzecz banalnie prosta.

ODPOWIEDZ