interface Steinberg

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
KomarMały
Posty: 6
Rejestracja: sobota 16 sty 2021, 21:09

interface Steinberg

Post autor: KomarMały » poniedziałek 18 sty 2021, 14:40

Witam.
Pora na spełnianie dziecięcych marzeń-budowa studia(głównie kompozytorskie)
Po przeczytaniu 47 razy całego internetu zacząłem mieć wiele pytań i wątpliwości . Min. interface. Wymyśliłem,że jesli kupię steinberga UR22C to przy okazji dostane Cubase Al , a stąd poprzez upgerade do cubase11pro (700+1200=1900 za kubusia + interfejs,podczas gdy oddzielnie kubuś kosztuje ok 2300) będzie taniej.
Cubase wybrałem zasadniczo przez sentyment (pamiętam czasy dinozaurów i cubasa z Atari)
Zaniepokoiło mnie jednak to ,że w wielu testach,listach najlepszych interfejsów itp widnieje focusrite ,no a o steinbergu jakby zapomnieli. Czyżby szum we wzmacniaczu słuchawkowym (o którym niektórzy wspominają), i jakieś inne przeszkody typu sterowniki w zasadzie eliminowały by tego steinberga? Na forach obcojęzycznych te interfejsy w niskim przedziale cenowym zasadniczo konkurują ze sobą. Która droga lepsza ?
Trzecie wyjście :Owszem ,mogę kupić tego Cubase pro + np Motu 4M i po kłopocie (chyba) no ale ta chęć zaoszczędzenia...
No i porzucenie sentymentów i Ableton lub coś.
Ponieważ to początek mojej drogi więc trudy będą takie same bez względu na kierunek wyboru platformy DAW i nie wykluczam porzucenia sentymentów jeśli takie będą sugestie bardziej zaawansowanych kolegów.
Tak więc tych co mają doświadczenie proszę o radę w jakim kierunku pójść by zapomnieć o pozostałych.

ODPOWIEDZ