Strona 1 z 1

Adapter Bluetooth

: niedziela 06 cze 2021, 20:27
autor: mytnik
Witam, czy są jakieś sensowne adaptery, które podłączone na końcu toru do miksera dla swobodnego jammowania na słuchawkach BT mają jakiś sens? Dobre recenzje zbiera np Mozos, ale nie mam pojęcia jak z latencją a i wszelkie informacje na ten temat dotyczą raczej gier i oglądania tv. Ktoś używa, doradzi? Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

Re: Adapter Bluetooth

: piątek 18 cze 2021, 10:37
autor: mytnik
czy odpowiedź na to pytanie jest aż tak oczywista, zbyt trudna, czy po prostu wszyscy są na fejsbuku?

Re: Adapter Bluetooth

: piątek 18 cze 2021, 12:18
autor: PWA
Generalnie wielkość latencji zależy od kodeka oraz wersji BT. Pod linkiem znajdziesz artykuł o BT 5.0, gdzie poruszony jest wątek latencji. Wynika z tego, że kodek LC3 i ew. Qualcomm aptX Low Latency mogły by być brane pod uwagę.

https://soundsightheadphones.com/wirele ... h-formats/

Inna sprawa, to nadawanie do wielu odbiorników w tym samym czasie (kilka par słuchawek) i taka funkcjonalność jest chyba zapewniona dopiero w wersji BT 5.2, ale na 100% pewien nie jestem.
W pozostałych przypadkach można chyba zastosować hub BT, aby transmitować sygnał do kilku par słuchawek. Tu jest to dokładniej wyjaśnione:

https://dataoverhaulers.com/connect-mul ... h-devices/

Re: Adapter Bluetooth

: sobota 19 cze 2021, 14:07
autor: mytnik
Bardzo dziękuję za info, zabieram się za lekturkę i pozdrawiam

Re: Adapter Bluetooth

: niedziela 20 cze 2021, 14:39
autor: PWA
Jeżeli chodzi o Mozos, to widzę, że to urządzenie obsługuje aptX Low Latency, więc jeżeli nie przeszkadza Ci latencja na poziomie +/- 32ms, to jak najbardziej się nada. Jest też w stanie przesyłać audio do 2 urządzeń w tym samym czasie. Jeżeli jest to dla Ciebie wystarczające, to Mozos wydaje się całkiem ok. Pamiętaj, że słuchawki też muszą mieć obsługę tego kodeka ;)
Zastanawiam się, czy była by możliwa praca np. 2 lub więcej takich urządzeń podłączonych do wyjścia z miksera lub z interfejsu audio. Teoretycznie nie widzę przeszkód. Jeżeli latencja na obydwu była by taka sama, to można by wtedy podłączyć się z 4 parami słuchawek.

Re: Adapter Bluetooth

: poniedziałek 21 cze 2021, 10:20
autor: mytnik
Mam Koss BT540i, mają aptX'a więc powinno być ok. Teoretycznie twój pomysł powinien działać dla kilku słuchawek, jednak mnie interesuje tylko swobodne granie bez kabla, inni niech się matwią za siebie. No i na domowe jammy z sekwencerami też mi wystarczy jedna para słuchawek:) Super, przetestuję, dziękuję za pomoc

Re: Adapter Bluetooth

: poniedziałek 21 cze 2021, 16:16
autor: PWA
Myślałem, że z innymi chcesz jammować i ogarnąć temat dla kilku osób ;)

Co do Kossa, to aptX one mają, ale raczej aptX low latency nie... a przynajmniej nigdzie nie widziałem, żeby ten kodek obsługiwały. Przy samym aptX latencja będzie pomiędzy 130 - 180 ms, więc już na pewno odczuwalnie.
Tak, jak napisałem wcześniej, jedyne sensowne kodeki, to LC3 i aptX LL. Pozostałe grubo wychodzą ponad 100ms a czasem i ponad 200.

Re: Adapter Bluetooth

: wtorek 22 cze 2021, 11:11
autor: mytnik
to są 2 rodzaje, świetnie, a ja z tych Kossów taki zadowolony byłem:)
chyba na ten moment odpuszczę temat, ze zmianą słuchawek finansowo nie uciągnę i mam nadzieję że z czasem będzie coraz lepiej z dostępnością tego rozwiązania
Jeszcze raz podziękuję za to, że rozjaśniłeś mi znacznie to zagadkowe zagadnienie