Próbka wokalu acapella - kilka pytań.

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
SuperNova
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 14 gru 2021, 14:34

Próbka wokalu acapella - kilka pytań.

Post autor: SuperNova » wtorek 14 gru 2021, 14:55

Witam wszystkich serdecznie.

Mam kilka pytań odnośnie nagrywania próbek wokalu.

Chciałabym nagrać próbkę swojego wokalu, dla osób które mogłyby być zainteresowane współpracą ze mną, przy produkcji róznych projektów.
Planuję nagrać dosłownie 2-3 minuty materiału.

W związku z powyższym chciałam spytać czy według Was próbka acapella ukazująca największe walory mojego wokalu to dobry pomysl czy tez powinnam postarac się o podklad muzyczny do danej piosenki i zgrać to razem ?
Jeśli druga opcja jest lepsza to doradźcie proszę skąd wziąc podklady muzyczne do znanych utworów aby wykorzystanie ich było zgodne z prawem ?

Mam tez trzecie pytanie - mam kilka wlasnych kompozycji do odśpiewania, ktore stworzylam wlasnie na potrzeby nagrania próbki wokalu.
Myślę o tym aby wrzucić je pozniej na YouTube lub inne platformy internetowe.
Byc moze poproszę profesjonalistów o stworzenie prostego podkladu muzycznego do moich partii wokalnych.
Nie jestem pewna jak powinnam się zachować wrzucając taki materiał do sieci. Chodzi o kwestie prawne.
Czy trzeba dodac jakies hasla/slowa-klucze , które sprawia, ze moje kompozycje nie zostana "skradzione" lub bezprawnie uzyte?
Jesli tak to gdzie trzeba je umiescic ?
Oczywiscie, nie mam nic przeciwko wykorzystaniu lub ewentualnemu rozpowszechnianiu mojego materialu, bo to wrecz wskazane i mile widziane ! :)
Ale chcialabym aby podczas tego rozpowszechniania zawsze byla widoczna informacja o tym kto jest pierwotnym autorem "dzieła"i kto ma do niego pelne prawa.
Jesli wspomniany wyżej profesjonalista stworzy dla mnie bardzo prostą aranżację muzyczną to czy rowniez powinnam o nim wspomniec na np. YouTube ? Czy tez placac za ten akompaniament zyskuję do niego pelne prawo ?

Bede wdzieczna za kazda odpowiedz/podpowiedź bo jestem jeszcze bardzo początkująca.

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam przedświatecznie :)

ODPOWIEDZ