Gdzie na miks?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
racuss
Posty: 3
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 00:00

Gdzie na miks?

Post autor: racuss » piątek 29 lip 2022, 12:01

Cześć wszystkim, nagrywam w domu swoją muzykę. Powiedzmy, że jestem średniozaawansowanym realizatorem hobbystą, samoukiem. Przy moim ostatnim miksie stwierdziłem jednak, że baniowanie na necie nie załatwi za mnie problemów.
Porównując z referencyjnymi nagraniami to jednak moje nagranie delikatnie odstaje, ale sam nie dojdę w czym problem. Problemy to raczej niuanse typu u mnie bas jest twardy i wąski w porównaniu z referencją. Jak zaczynam modzić to wychodzi gumowy i miękki a chcę, aby brzmiał masywnie i szeroko (ale był na środku). Nie wiem jak inni to robią, oglądam masę filmów, niby robię w/g nich, ale nie gada to jak powinno... Pomyślałem więc, że poszukam dobrego studia z realizatorem, który zmiksowałby, a jeśli trzeba to nagrał ten numer ponownie, dla porównania gdzie robię błędy. Chodzi o podglądnięcie pracy - miks i mastering. Najlepiej studio z dużą ilością mikrofonów i sprzętu analogowego, abym przy okazji porównał sprzęt.

Czy szukalibyście kogoś, aby usiąść z nim by patrzeć jak miksuje? Na jakiej podstawie wybieralibyście dobrego realizatora, w sensie czy "dobre" studio z dużą ilością sprzętu gwarantuje dobrych realizatorów?

Chyba że w ogóle się mylę, może nie tędy droga... ??

Dzięki za info.

ODPOWIEDZ