DAW kwestie techniczne występów na żywo, jaki DAW wybrać?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
gaspar2k2
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 17 sty 2023, 20:53

DAW kwestie techniczne występów na żywo, jaki DAW wybrać?

Post autor: gaspar2k2 » wtorek 17 sty 2023, 21:10

Cześć. Otóż... Mam pytanie.

Szukam programu DAW, który będzie odpowiadał do mojej wizji projektu muzycznego opierającego się na graniu z tzw Backing Trackiem. Rozchodzi się o możliwość automatycznego zatrzymywania się ścieżki dźwiękowej ( co nie jest wielkim osiągnięciem, w większości oprogramowań można to osiągnąć za pomocą markerów ), Problem mam z drugą kwestią. Chciałbym, żeby w trakcie koncertu automatycznie zapętlały się poszczególne fragmenty piosenek ( w myśl wykorzystania tych zapętleń do crowd worku, lub jak kto woli crowd participation ) W uproszczeniu chodzi o to, żeby fragment piosenki sam się zapętlił i żeby mieć możliwość wyłączenia tego zapętlenia w celu kontynuowania piosenki za pomocą zewnętrznego triggera po ścieżce MIDI bez konieczności grzebania w laptopie podczas grania.

Mam nadzieję, że ktoś zna rozwiązanie. Do tej pory znalazłem je w Abletonie ale nie mam zbędych dwóch tysięcy na oprogramowanie z odblokowaną możliwością dodawania customowych pluginów

EsteraLotek
Posty: 3
Rejestracja: sobota 30 kwie 2022, 22:18

Re: DAW kwestie techniczne występów na żywo, jaki DAW wybrać?

Post autor: EsteraLotek » piątek 10 lut 2023, 22:49

Jeśli nie masz zbyt wiele pieniędzy na oprogramowanie, polecam ci program FL Studio, który jest dostępny za niższą cenę niż Ableton i również ma dobre funkcje do tworzenia i nagrywania muzyki. FL Studio ma również funkcję automatycznego zapętlenia i wyłączania fragmentów piosenek za pomocą triggera po ścieżce MIDI. Możesz również dodać własne wtyczki, aby ulepszyć swoje doświadczenie muzyczne.
https://pokolorujto.pl/mandale/
Inne oprogramowania, które warto rozważyć, to:

Cubase
Logic Pro X
Reason
GarageBand (dostępne tylko dla użytkowników Mac)
Zalecam przetestowanie kilku z tych programów, aby zobaczyć, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom i preferencjom.

ODPOWIEDZ