FruityLoops

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
public-c
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2003, 00:00

FruityLoops

Post autor: public-c » wtorek 16 gru 2003, 21:21

W jaki sposób można wyexportować to co sie zrobiło w fruitloops do pliku midi? Wykonałem niby export i niby do midi ale nie ma w tym ani kawałka nutki, jedyne co zapisałem to prędkość utworu.



Drugie pytanie:



Jeżeli zaczynałem robienie utworu w jakości 16 bit i 44100 Hz w jaki sposób teraz moge to exportować do wave 24 bit 88200 Hz?



z góry dziękuję za pomoc


Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 sie 2003, 00:00

Re: FruityLoops

Post autor: ZDV-12 » wtorek 16 gru 2003, 22:33

...W jaki sposób można wyexportować to co sie zrobiło w fruitloops do pliku midi? Wykonałem niby export i niby do midi ale nie ma w tym ani kawałka nutki, jedyne co zapisałem to prędkość utworu.



Drugie pytanie:



Jeżeli zaczynałem robienie utworu w jakości 16 bit i 44100 Hz w jaki sposób teraz moge to exportować do wave 24 bit 88200 Hz?



z góry dziękuję za pomoc

...

**********************

1.w menu głównym klikasz tools->misc macros->prepare for midi export, dopiero po tym zabiegu eksportujesz, powinno pomóc



2.ke? wiesz, tu bardziej chodzi o to jakiej jakosci masz sample, bo jesli są 16/44 to eksport na wyższą jakośc praktycznie nic nie da, ale jak masz sampelki tej jakości na którą chcesz eksportować to nie widzę problemu, poprostu podczas tego procesu ustawiasz w oknie dialogowym odpowiedną jakość, bo to co masz ustawione w audio settings to o ile się nie mylę tyczy się tylko odtwarzania podczas robienia utworu i raczej nie wpływa na jokośc sampli (no chyba że poddasz je trwałej obróbce, tzn efekty nie w czasie rzeczywistym mi chodzi) chyba trochę zaplatałem ale mam nadzieję że rozumiesz mój bełkot

public-c
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2003, 00:00

Re: FruityLoops

Post autor: public-c » wtorek 16 gru 2003, 23:07

......W jaki sposób można wyexportować to co sie zrobiło w fruitloops do pliku midi? Wykonałem niby export i niby do midi ale nie ma w tym ani kawałka nutki, jedyne co zapisałem to prędkość utworu.



Drugie pytanie:



Jeżeli zaczynałem robienie utworu w jakości 16 bit i 44100 Hz w jaki sposób teraz moge to exportować do wave 24 bit 88200 Hz?



z góry dziękuję za pomoc

...

**********************

1.w menu głównym klikasz tools->misc macros->prepare for midi export, dopiero po tym zabiegu eksportujesz, powinno pomóc



2.ke? wiesz, tu bardziej chodzi o to jakiej jakosci masz sample, bo jesli są 16/44 to eksport na wyższą jakośc praktycznie nic nie da, ale jak masz sampelki tej jakości na którą chcesz eksportować to nie widzę problemu, poprostu podczas tego procesu ustawiasz w oknie dialogowym odpowiedną jakość, bo to co masz ustawione w audio settings to o ile się nie mylę tyczy się tylko odtwarzania podczas robienia utworu i raczej nie wpływa na jokośc sampli (no chyba że poddasz je trwałej obróbce, tzn efekty nie w czasie rzeczywistym mi chodzi) chyba trochę zaplatałem ale mam nadzieję że rozumiesz mój bełkot ...

**********************


public-c
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2003, 00:00

Re: FruityLoops

Post autor: public-c » wtorek 16 gru 2003, 23:12

hmmm może to działa tyle że u mnie nie ma takiej opcji jest misc macros ale tego dalej już nie ma, jest niżej jakies add external tools może jakoś tędy?

public-c
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 03 lis 2003, 00:00

Re: FruityLoops

Post autor: public-c » wtorek 16 gru 2003, 23:17

jak robie próbę na importowanym gotowym midi to export wychodzi spoko

gorzej jak chcę exportować własne, coś muszę źle przygotowywać

Awatar użytkownika
ZDV-12
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 17 sie 2003, 00:00

Re: FruityLoops

Post autor: ZDV-12 » środa 17 gru 2003, 11:25

hmm... nie ma? powiedz którą masz wersję FL, jak nie ma (bo powinno być, dokładnie tam gdzie napisałem) to musisz ręcznie przemienić każdy kanał na MIDI, tj poprostu wstwiasz nowy kanał i kopiujesz na niego zawartość innego kanału, który ne jest MIDI, i tak z każdym kanałem osobno (do tego właśnie służy ta opcja "prepare for midi export, ona robi wszystko za Ciebie), no i trza tam jeszcze będzie poustawiać co gra którym instrumentem w opcjach każdego kanału, po takim czymś można normalnie eksportować

ODPOWIEDZ