Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: ula » czwartek 30 wrz 2004, 09:57

Wzmacniacz , zamiast końcówki mocy ?( oczywiście końcówka mocy to tez wzmacniacz :) dlaczego się pytam, przypuszczam ze na Allegro można trafić wzmacniacze które z pewnością nie ustępują jakością dźwięku dobrej końcówce mocy,a na pewno są tańsze,Słyszałam ze wszystkie wzmacniacze klasy AA spełniają te wymagania , lecz mogę być w błędzie, pytanie do forumowiczów, jaki wzm. by polecili . ?

Jeszcze jedno pytanie ...... niestety nic nie wiem na ten temat , jaka jest różnica miedzy ..

Klasa A , Klasa A-Super, Klasa AA

pozdrawiam Ula
Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: ula » czwartek 30 wrz 2004, 10:14

oczywiście mam na myli wzmacniacz którym można napędzać pasywne monitory odsłuchowe
Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: ula » czwartek 30 wrz 2004, 10:16





Albo najlepiej cała lektura jak leci:

http://sound.westhost.com/articles.htm

...

**********************

Dozo tej lektóry , nie można prościej ? :) z góry bardzo dziekuje :)

Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: MB » czwartek 30 wrz 2004, 10:16

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że o ile klasa A jest terminem ściśle technicznym, o tyle pozostałe wymienione przez Ciebie to zwykłe oznaczenia firmowe, których podobieństwo do klasy A kończy się na nazwie (jak zwykle - marketingowe robienie klientów w balona), bo z klasą A nie mają nic wspólnego.



Notabene wzmacniacze klasy A mają b. niską sprawność i zazwyczaj b. małe moce (jeśli mówimy o względnie tanich konstrukcjach), zatem niespecjalnie nadają się do napędzania monitorów, które wymagają właśnie sporej mocy.

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: ula » czwartek 30 wrz 2004, 10:24

...Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę, że o ile klasa A jest terminem ściśle technicznym, o tyle pozostałe wymienione przez Ciebie to zwykłe oznaczenia firmowe, których podobieństwo do klasy A kończy się na nazwie (jak zwykle - marketingowe robienie klientów w balona), bo z klasą A nie mają nic wspólnego.



Notabene wzmacniacze klasy A mają b. niską sprawność i zazwyczaj b. małe moce (jeśli mówimy o względnie tanich konstrukcjach), zatem niespecjalnie nadają się do napędzania monitorów, które wymagają właśnie sporej mocy....

**********************

W takim razie wzmacniacz bez klasowy :) Jaki ?
Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: MB » czwartek 30 wrz 2004, 11:04

Wzmacniacz do napędzania monitorów studyjnych musi być neutralny i mieć duży zapas mocy, aby być zdolnym do głośnego grania przy zachowaniu niskiego współczynnika zniekształceń. Jest to związane z typowo niską efektywnością monitorów. Szczerze mówiąc mało który budżetowy wzmacniacz konsumencki uczciwie spełnia te wymagania. Te dobre wzmacniacze to raczej konstrukcje audiofilskie z wyższej półki, a więc stosunkowo drogie. Dlatego lepiej nie kombinować a kupić monitory aktywne.

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: Master » czwartek 30 wrz 2004, 12:09



Mam podobny Problem , szukam wzmacniacza do Alesisow Monitor One pasywnych , ktore che traktowac jako odsłuch alternatywny . Pracuje na MAckie Hr 824 , do niedawna bylem posiadaczem Yamah NS 10 M niestety je sprzedałem , została mi koncowka ktora jest 2 X 8 Ohm, a Alesisy sa 2 x 4 . Co do wzmacniaczy KLasy AA , otoz Grzegorz Piwkowski ktory robi mastering Swoje wielkie TANNOY -e ma je podłaczone do Wzmacniacza TECHNICSA clasy AA SU-V 90 D , własnie z nim rozmawiałem . powiedział ze ten wzmacniacz sprawdza sie badzo dobrze

Awatar użytkownika
Metalofan
Posty: 22
Rejestracja: piątek 13 cze 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: Metalofan » piątek 01 paź 2004, 20:36

Ja do pasywnych Alesisów używam wzmacniacza NAD C320 BEE i moim zdaniem jego neutralny charakter sprawia, że można go wykorzystać do napędzenia monitorów studyjnych.

Jednakże kosztuje około 1600zł... Na Allegro można nówke z polską gwarancją wyrwać za 1300zł ( np. tu http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31994693 ), ale to i tak przewyższy zakup aktywnej wersji tych monitorów...

Słyszałem bardzo dobre opinie o starszej wersji NADa C320 czyli o modelu 3020. Używanego można kupić nawet za 500zł...
Jestem po prostu fanem metalu!!!

Awatar użytkownika
szczawik
Posty: 65
Rejestracja: środa 03 mar 2004, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: szczawik » piątek 01 paź 2004, 21:14

Za ok 1000 zł można kupić bardzo dobry wzmacniacz Technicsa SU- V 900 nie jest od dość długiego czasu produkowany ale jeśli chodzi o jakość wykonania , zapas mocy i brzmienie to chyba nic lepszego nie znajdziesz , do tego ma możliwość podłączenia kolumn dwoma kablami , konstrukcja dual-mono , moc ok 120 W aczkolwiek z sieci pobiera 960 W ! dwa zasilacze ( po jednym na kanał )....nie bedę zachwalał ale uważam że to bardzo dobry sprzęt niestety jest dość trudno dostępny chociaż w większych miastach bez problemu znajdzisz , na allegro nie widziałem niestety :)
...:: Łódź ::...

Awatar użytkownika
oduck
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Cywilny wzmacniacz zamiast koncówki mocy

Post autor: oduck » sobota 02 paź 2004, 16:44

ja do swojego domowego studia do monitorow pasywnych probowalem alesisa ra150 i konsumenckiego sony ta-f361, roznicy na monitorach nie uslyszalem na korzysc jednego ani drugiego, tak wiec wzialem tanszy sony, a przy okazji mam kilka zrodel do wyboru ..
fan dobrego brzmienia ;)

ODPOWIEDZ