Gitary OLP

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Gitary OLP

Post autor: pawello » sobota 02 paź 2004, 21:53

Witam..

Poniewaz jestem wielkim fanem Music Mana jestem ciekaw jakie sa te gitary OLP.. Gral ktos na tym ? Prosze o opinie.. poza tym - czy to mozna w polsce gdzies kupic czy wyprobowac..?
[addsig]
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
zorro
Posty: 11
Rejestracja: środa 07 sty 2004, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: zorro » niedziela 03 paź 2004, 12:15

...Witam..

Poniewaz jestem wielkim fanem Music Mana jestem ciekaw jakie sa te gitary OLP.. Gral ktos na tym ? Prosze o opinie.. poza tym - czy to mozna w polsce gdzies kupic czy wyprobowac..?

...

**********************

Hej



Firma OLP nalezy do koncernu B.C.Rich/KUSTOM/OLP i oferuje tanie kopie instrumentow Music Man'a (glownie Sting Ray i Axis). Juz sam fakt, ze sa to tanie kopie powinien Ci odpowiedziec na pytanie. jesli chodzi o rynek poski, to widzialem kilka tych instrumentow, glownie basow w sklepach CHPM-u (oecnie RIFF) i po blizszym zapoznaniu sie stwiedzam, ze za kololo 1500 zl (bo tak je ceniono) nie oferuja nic specjalnego. Jedyna zaleta to to, ze dostaje sie bas, ktory wyglada jak Sting Ray, wiec jesli ktos jest fanem twgo modelu a nie stac go na oryginal, to jest to jakis pomysl, choc z drugiej strony za podobne pieniadze mozna miec Flame'owska kopie Sting Ray'a, ktora pomimo tego, ze tez nie jest niczym rewelacyjnym (w moim mniemaniu) jest znacznie nardziej interesujacym instrumentem. Gitar OLP niestety nie testowalem, choc to gitara jest moim glownym instrumentem, ale nie mialem ku temu okazji. Z drugiej jednak strony testujac basy moglem sobie wyrobic opinie (rzynajmniej oglednie) na temat tej marki i jak wspomnialem wczesniej. moim zdaniem to nic specjalnego.



Pozdrawiam
Jam Puszek Okruszek! Kto ze mną zadarł... umarł w butach!

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: Hardi » poniedziałek 04 paź 2004, 00:10

Ja grałem na OLP Axis i na oryginalnym MusicMan Axis, jest różnica, to tak jak Gibson a Epiphone czy też Fender a Squier. Ale jeśli komuś zależy na brzmieniu podobnym do MusicMan to OLP jest dobrą alternatywą za znacznie mniejsze pieniądze.
[addsig]
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: JacekH » poniedziałek 04 paź 2004, 09:34

...Witam..

Poniewaz jestem wielkim fanem Music Mana jestem ciekaw jakie sa te gitary OLP.. Gral ktos na tym ? Prosze o opinie.. poza tym - czy to mozna w polsce gdzies kupic czy wyprobowac..?

...

**********************

Ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem Axisa mogę o OLPie powiedzieć tyle, że to gorzej niż relacja Fender - Squier. Trzeba gęsto przebierać, żeby trafić na sensowny egzemplarz. Generalnie poza kształtem te gitary nie mają wiele wspólnego z oryginałem. Po prostu wykonanie jest okropnie badziewne, a nie trafiłem jeszcze na Music Mana, który miałby niedopracowaną szyjkę, krzewo nabite progi, gryf taki, że palce rani i łódkę udaje. Moim zdaniem lepiej poszukać innej gitary, używanej i nie narażać się na takie kłopoty. Z zaprzyjaźnionego sklepu wiem, że ilość zwrotów jest zatrważająca.



Pozdroowka,

Jacek

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Gitary OLP

Post autor: pawello » poniedziałek 04 paź 2004, 11:04

Dzieki Panowie - to juz sa jakies opinie Na szczescie poki co mam na czym grac wiec brak tematu zakupu na gwalt..

**********************


[addsig]
pozdrawiam.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Gitary OLP

Post autor: pawello » poniedziałek 04 paź 2004, 12:35

Wiecie co?

Zastanawiam sie jeszcze nad jedna rzecza...

OLP dla Petrucciego.. to kosztuje kolo 400-500 euro - skoro jest sygnowane jego nazwiskiem to moze jakosc jest lepsza? Ciezko trafic na uzywanego MusicMana ponizej 1000 dolcow w stanach - nie wspomne o europie gdzie ceny sa juz masakryczne.. Stad moje przemyslenia na temat OLP.. Nie spieszy mi sie wiec opinie nadal mile widziane.. Jesli ktos sie w najblizszym czasie wybiera za odre do jakiegos sklepu to prosze o ogladniecie tego wioselka i zdanie relacji
[addsig]
pozdrawiam.

Ano
Posty: 210
Rejestracja: środa 09 lip 2003, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: Ano » poniedziałek 04 paź 2004, 14:07

Od roku brzdekam na MusicManie-John Petrucci (mam kompleksy ). Gralem tez na tanim OLP petrucciego i prawde mowiac roznicy w brzmieniu nie slysze. Sa roznice w uzytych materialach (widac na oko) i precyzji wykonczenia, orginalny MM jest wszedzie gladki jak pupcia niemowlaka.

Jesli potrzeba, to moge zrobic zdjecia detali.



Aha, w orginalnym MM, na Tremolo zaczyna scierac sie chrom. Juz sa drobne czarne kropeczki.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Gitary OLP

Post autor: pawello » poniedziałek 04 paź 2004, 14:59

Jesli potrzeba, to moge zrobic zdjecia detali.



Aha, w orginalnym MM, na Tremolo zaczyna scierac sie chrom. Juz sa drobne czarne kropeczki....

**********************

gralem na tym w wiedniu.. solidna rzecz.. gralem tesz na silhouette za 3000 euro.. to prawda..wykonanie jest bardzo bardzo.. a gdzie grales na tym olp? Mozesz cos wiecej na temat tej gitary? O akcji strun o tremolo i drewnie z jakiego jest zrobiona..Chetnie lykne zdjecia twojego MM.. wyslij na: pawellooo@o2.pl
[addsig]
pozdrawiam.

Ano
Posty: 210
Rejestracja: środa 09 lip 2003, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: Ano » wtorek 05 paź 2004, 09:31

...a gdzie grales na tym olp? Mozesz cos wiecej na temat tej gitary? O akcji strun o tremolo i drewnie z jakiego jest zrobiona..



Na niemieckim eBay jest mnostwo ogloszen handlarzy sprowadzajacych (prywatnie) sprzet z Ameryki. W ten sposob kupilem mojego MM, a przy odbiorze (w sklepie) ogladalem tez inne gitary, w tym OLPa. Na realizacje zamowien takiego sprzetu w sklepie internetowym, czeka sie miesiacami i czesto wychodzi to drozej.

O dzwieku "olpa" nie bede sie wypowiadac. Jestem amatorem, wiesz... cechy brzmienia, ktore dla mnie sa "fantastyczne" dla profesjonalistow moga byc wada.



Zdjecia wysle dzisiaj, czekam na sloneczko, bez niego wszystko wychodzi na smutno-niebiesko.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Gitary OLP

Post autor: Hardi » wtorek 05 paź 2004, 10:43



Zdjecia wysle dzisiaj, czekam na sloneczko, bez niego wszystko wychodzi na smutno-niebiesko....

**********************



Mi również możesz wysłać fotki tej gitary
gadu-gadu 4021735

ODPOWIEDZ