Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Elfuello » sobota 22 sty 2005, 22:56

1)

Zakupiłem mikser Alesis Multimix 8 FX i chcę zarejestrować perkusję.

Mam jeden mikrofon pojemnościowy i 3 tradycyjne. Czy gdy podłącze wszystkie 4 mikronofy i na całość zapuszczę ten PHANTOM POWER to nic się nie uszkodzi?

Jestem laikiem w tych sprawach,bo dopiero rozgryzam sprzęt od strony technicznej:)) Muzyczną mam idealnie wykształconą hehe, ale jeszcze wiele przede mną z tą sprzętową stroną;) Podpowiedzcie mi prosze kiedy mogę uszkodzić mikrofon tym phantomem lub jego brakiem??W jakiej sytuacji??



2)

Zapewne już był poruszony ten problem,ale może ktoś się zlituje i mi odpowie hehe....Tak więc gdzie najlepiej ustawić tą pojemnościówkę przy rejestrowaniu perkusji?? Bezpośrednio nad? Czy może wykorzystać przy "stopce",by dźwięk był bardziej "przejrzysty i głęboki" ?
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Elfuello » sobota 22 sty 2005, 23:17

Stary, ja prosze o pomoc a nie o pytanie na pytanie w sposób cholernie cyniczny." Bosz", co za brak jakiejkolwiek współpracy pomiędzy muzykami. Nic tylko przysrywanie i udowadnianie czyjejś niewiedzy
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Cyprio » sobota 22 sty 2005, 23:27

Jak mikrofony będą podłączone symetrycznie do gniazd XLR w mikserze (oczywiście wewnątrz kabla żyły muszą być odpowiednio podłączone), to nic się nie zepsuje, spoks- no chyba, że masz majki 'filips' o wyjściu jedynie z dwoma żyłami- wtedy istnieje taka szansa, w przypadku złego podłączenia żył- choć nikła.... 'phantom'- to tak jak z Fantomasem niby jest, ale go nie ma



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Cyprio » sobota 22 sty 2005, 23:31

dlatego reasumując:



wyjście z majka: trzy żyły -> kabel 3 żyłowy połączony odpowiednio (mikrofonowy) -> gniazdo XLR w mikserze = wiele godzin bezstresowych nagrań z phantomem lub bez ;)



Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Cyprio
Posty: 409
Rejestracja: sobota 13 mar 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Cyprio » niedziela 23 sty 2005, 00:01

ok, w takim razie ujmę to tak:



przy podłączeniu XLR, pin1- 'ziemia'(albo przy TRS 'Sleeve'), pin2- 'gorący'(albo przy TRS 'tip'), pin3-'zimny' (albo przy TRS 'Ring').

Awatar użytkownika
Whiteman
Posty: 214
Rejestracja: sobota 08 sty 2005, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Whiteman » niedziela 23 sty 2005, 11:34

Nie chcesz myśleć, to radź sobie sam

...

**********************



Czy kolega "Monter" przez chwilę zastanowił się nad logiką swojej wypowiedzi?



Pomijając czyste chamstwo, polegające na pisaniu postów i zapychaniu forum cynicznymi docinkami, w momencie gdy nie masz człowieku nic do powiedzenia, nie da się nie zauważyć, że w tych swoich docinkach poprostu pleciesz bez sensu. "Nie chcesz myśleć, to radź sobie sam". Gdyby mógł poradzić sobie sam, to by tu nie pisał.

Kolega zwrócił się o pomoc, poradę, bo jak sam przyznaje - jest jeszcze laikiem. Ale nie zwracał się konkretnie do Ciebie!!!!!!!!!!!!!!

Nikt cię nie zmusza do odpowiadania na posty i również nie masz prawa obrażać tutaj innych!!!



Już raz poruszałem problem chamstwa na tym forum, więc jeszcze raz proszę:

KTO NIE MA NIC SENSOWNEGO DO POWIEDZENIA - NIECH NIE PISZE!!!



To forum, jest miejscem dla ludzi z wiedzą i klasą, którzy chcą pomagać początkującym. Inni są tu NIEMILE widziani!!!



I'm representin' all the Whiteman's for across the world!!!!!

3Head
Posty: 433
Rejestracja: środa 28 lip 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: 3Head » niedziela 23 sty 2005, 12:08

Czy kolega "Monter" przez chwilę zastanowił się nad logiką swojej wypowiedzi?

**********************

Tak szczerze mowiac... ta wypowiedz byla logiczna . Oj i to jak bardzo .





To forum, jest miejscem dla ludzi z wiedzą i klasą, którzy chcą pomagać początkującym. Inni są tu NIEMILE widziani!!!

**********************

Z zalozenia , to Forum jest zawodowe , a nie amatorskie nastawione na uswiadamianie poczatkujacych . Tak sie sklada , ze informacji podstawowych jest do znalezienia wiele , wystarczy poszukac .

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: MB » niedziela 23 sty 2005, 12:58

Pomijając czyste chamstwo, polegające na pisaniu postów i zapychaniu forum cynicznymi docinkami, w momencie gdy nie masz człowieku nic do powiedzenia, nie da się nie zauważyć, że w tych swoich docinkach poprostu pleciesz bez sensu. "Nie chcesz myśleć, to radź sobie sam". Gdyby mógł poradzić sobie sam, to by tu nie pisał.

**********************

Wybacz, ale kompletnie bez sensu jest to, co sam napisałeś. Chamstwem nie jest zwrócenie uwagi, że pytanie jest banalne i wystarczy chwilę się zastanowić, żeby znaleźć odpowiedź. To nie są żadne cyniczne docinki, a tak uwaga jest jak najbardziej na miejscu. Chamstwem jest wszczynanie awantur takich jak ta powyżej i chamstwem była też reakcja autora wątku.



Kolega Monter napisał słusznie.



Najbardziej wkurzającą rzeczą na forum takim jak to jest lenistwo pytających, którzy bezmyślnie zawracają gitarę o każdą pierdołę, na którą można znaleźć odpowiedź w 15 sekund przy pomocy google. To właśnie takie wątki zapychają forum.

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Elfuello » niedziela 23 sty 2005, 13:05

"Z założenia forum jest zawodowe" i nie ma miejsca na amatorkę.

Czy wy myslicie co mówicie? Czy już Wam sukces uderzył do łba?

Reasumując:

ZAPOMNIAŁ WÓŁ JAK CIELĘCIEM BYŁ

......tyle powiem.



Poza tym który z Was (mowa o chamskich postach) jest profesjonalistą ? Macie jakikolwiek papierek na ukończenie takowych studiów związanych ze studiem nagraniowym??

Wszyscy sa amatorami w większym jak i mniejszym stopniu,więc się nie wypowiadajcie unosząc nosy poza gówę.Pomyślcie zanim coś powiecie.



Poza tym na komentarz o SZUKANIU NA FROUM uważam, że jest beznadziejny!!! Szukałem i nie znalazłem tego co mnie akurat interesowało. Są inne pytania i inne odpowiedzi. To, że jest np.phantom to nie oznacza , że ludziom chodzi o uszkodzenie mikrofonu! To po primo.

A secundo....nie wszyscy mają bardzo dużo czasu na przeglądanie całego forum, by znaleźć jakiś problem. Wyszukiwarka jest do tyłka. Tak powiem. Wpisując hasło pojawiają się śmieci. Może z trzy pozycje sa na temat. Jest to jedna z najgorszych wyszukiwarek forum na jakich byłem.

I co? Myślicie, że będę post po poście przeglądał i szukał odpowiedzi, gdzie większość jest tak chamska i cyniczna jak WASZE??

To WY zaśmiecacie to forum tymi komentarzami. Zamiast znaleźc odpowiedzi to czyta się ciągle to samo o "szukaj dobrze na forum" Porażka totalna. I wydaje mi się , że większość tak uważa skoro jest tak dużo postów, które "nie szukają"



Pozdrawiam Whiteman
[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Marck9
Posty: 214
Rejestracja: środa 01 maja 2002, 00:00

Re: Phantom - czy uszkodzę nim mikrofon dynamiczny?

Post autor: Marck9 » niedziela 23 sty 2005, 13:36

....nie wszyscy mają bardzo dużo czasu na przeglądanie całego forum, by znaleźć jakiś problem.

**********************

A myślisz, że inni mają czas by odpisywać na posty na które można znaleść odpowieć w necie?



Panowie! Jeśli tak bardzo szanujecie swój czas to także szanujcie czas innych.



Pozdrawiam

Marck9 - Warszawa

ODPOWIEDZ