Windows XP dla Audio

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
KARKATAM
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 24 lis 2002, 00:00

Windows XP dla Audio

Post autor: KARKATAM » poniedziałek 31 sty 2005, 22:34

Czy jest jakiś sens przystosowywać XP Prof pod audio .

Jeśli tak to co trzeba wykonać i po co się to robi .

Wcześniej pracowałem pod 98 i nic specjalnie nie konfigurowałem

pytam bo nie znam dobrze tego systemu .



Komputer :

płyta Gigabyte i915G

procesor Intel 3.0

ram 512 Mb

karta ESI ESP1010



I jakie zastosować overheady pod blachy i czy warto hi hat zgrac przez sm 57.

Bębny polecą przez alesis DM-5

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: Dobmatt » wtorek 01 lut 2005, 02:37

...Czy jest jakiś sens przystosowywać XP Prof pod audio ?

************************************************

Z pewnoscia jest sens - wedlug tej recepty:



http://www.musicxp.net/hardware_tips.php



... I jakie zastosować overheady pod blachy i czy warto hi hat zgrac przez sm 57?

*******************************************************

Znaczy blachy i hi-hat bedziesz nagrywal mikrofonami, a reszta bedzie grana na padach MIDI via Alesis DM-5? W zasadzie dowolne mikrofony pojemnosciowe spelnia zadanie nad glowa, moga byc tez male paluszki. Do hi-hatu tez bym dal paluszek - SM57 bedzie troche matowy, ale od biedy ujdzie z EQ.



MD.

Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

KARKATAM
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 24 lis 2002, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: KARKATAM » wtorek 01 lut 2005, 12:35

Dzięki za link

Z mikrofonów wybrałem Joemeek JM27 na overheady a na hi hat podstawie sm57 i jakąś pojemnościówkę .

A bębny zgram na razie w midi osobno na każdą ścieżkę ( 6 bębnów w tym werbel i stopa ) przez trigery . ale żeby zgrać każdą ścieżkę na audio z zewnętrzego modułu trzeba to robić pojedyńczo ?

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: JM » wtorek 01 lut 2005, 19:25


abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: abproject » środa 04 paź 2006, 00:17

...Informacje o optymalizacji Windows XP dla audio znajdziesz również:



http://service.steinberg.net/



http://service.steinberg.net/

**********************

Te Linki juz sa nieaktywne...



Zwracam sie z prozbą o namiary do informacji (w polskim jezyku) jak zoptymalizowac Win XP dla audio..montuje nowego kompa ( nie bedzie połaczony do sieci).



W najgorszym wypadku dam do tłumaczenia to co zapodał Dobmatt...
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

Awatar użytkownika
tox
Posty: 394
Rejestracja: niedziela 30 sty 2005, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: tox » środa 04 paź 2006, 08:29

Na stronie którą podaje Pan Dobmatt jest wszystko tak łopatologicznie wyłożone, żę minimalna znajomość angielskiego w zupełności wystarcza. Ja natomiast prośiłbym Pana JM o poprawne Linki jeżeli takie wogóle jescze istnieją . (może znajdę jakąś dodatkową modyfikację systemu pod audio). Od siebie polecam przewertopwać artykuły na www.tweaks.pl można znaleźć tam kilka ciekawych wskazówek. Pozdrawiam

P.s. AB czy czasem nie robiłeś remiksu kawałka CJ Stona??Bo jak tak to kojarzę Pana :) .

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: JM » środa 04 paź 2006, 09:58

...Ja natomiast prośiłbym Pana JM o poprawne Linki jeżeli takie wogóle jescze istnieją ...
**********************
W momencie podawania owych linków (luty 2005) z całą pewnością były aktualne. Może w wolnej chwili poszukam ich aktualnej lokalizacji.

A przy okazji, dobrą robotę w zakresie BEZPIECZNEJ (bez samodzielnego grzebania w rejestrach) optymalizacji może wykonać XP AntySpy.

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: abproject » środa 04 paź 2006, 10:43

P.s. AB czy czasem nie robiłeś remiksu kawałka CJ Stona??Bo jak tak to kojarzę Pana :) ....
*****************
Zgadza sie, zrobilem ten rmx
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: SLP » środa 04 paź 2006, 11:07

...Czy jest jakiś sens przystosowywać XP Prof pod audio .



Jeśli tak to co trzeba wykonać i po co się to robi .



Wcześniej pracowałem pod 98 i nic specjalnie nie konfigurowałem



pytam bo nie znam dobrze tego systemu

**********************



Poszukaj sobie w necie tematu "xp tipsy, odchudzanie" i wykonaj pare podstawowych zabiegów jak:



-podział dysku na partycje (i dyski logiczne) i sformatowanie każdego dysku w systemie plików NTFS, np.

C -sam Windows - styknie 10 GB dla świętego spokoju

D - Programy wszelakie

E - Audio: sample, biblioteki brzmień, projekty, nagrywki



-ustawienie odpowiedniego pliku wymiany (tylko na partycji systemowej), jak masz 512 ramu to może być np rozmiar początkowy 200MB, a maxymalny 2GB.



- zakładam że korzystasz z jakiejś karty audio. Wyłącz od razu kartę audio zintegrowaną z płytą gł. Zrób to z poziomu BIOSU.



- w opcjach wyglądu windowsa (pulpitu itd) wybrać ustawienia dla uzyskania najlepszej wydajności - czyli wyłączą się wszystkie efekty, cienie i wygląd windowsa wraca do klasycznego jak w win98 - warto to zrobić.



- we własciwościach pulpitu, w opcjach zasilanie wybrac schemat "zawsze włączony"



- pamiętaj aby raczej nie podłączać dysku twardego na tej samej taśmie z napędem CD lub DVD - bo możliwości wydajnościowe dysku zostaną obniżone do poziomu wydajności (dostęp, transfer) napędu CD/DVD, który jest zawsze niższy.



- jeśli cenne jest dla ciebie wolne miejsce na dysku to wyłącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach



To podstawowe sprawy.



Skoro nie zamierzasz korzystać z internetu za pomocą tego kompa, to podczas instalacji Windowsa , na etapie gdzie mozna wybrac komponenty systemu odznacz główne komponenty związane z internetem czyli: Outlook Express, protokół internetowy, telefonia, modemy i inne.

Broń Boże nie odznaczaj Internet Explorera!



-Jak już postawisz system na nogi, to zainstaluj Service Pack 1 (2 nie ma sensu)



- W panelu sterowania wybierz "Narzędzia Administracyjne" i "Usługi". Wyświetli ci się ich lista - wiele z nich jest ci zupelnie nie potrzebna, a działają w tle zamulając system i zawalając ram.

Tu masz linka do listy usług wraz z ich opisem i informacją które mozna bezpiecznie WYŁĄCZYĆ !. Zwróć uwagę w opisach na te, zwłaszcza, które mają coś wspólnego z internetem i wszelakimi połączeniami z innym kompem.



Link (Lista usług systemowych, optymalizacja) : http://www.searchengines.pl/



Dziś całą noc stawiałem system i programy na nowym dysku, z zastosowaniem się do w/w trików i innych plus powyłączanie ok 30 usług i komp hula mi jak nigdy.......
Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

abproject
Posty: 404
Rejestracja: piątek 09 wrz 2005, 00:00

Re: Windows XP dla Audio

Post autor: abproject » środa 04 paź 2006, 11:16

...
**********************
Dzieki SLP... o takie info mi chodziło.
Mac Pro, Logic Pro X i trochę klawiszy :)

ODPOWIEDZ