Cool Edit - komputer zawodzi?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Władysław
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Władysław » wtorek 19 kwie 2005, 18:27

Witam wszystkich. Przepraszam że tak zaraz wymagam od was porad:P, ale mam wielki problem. No wiec chodzi o to ze przy nagrywaniu w Cool Edicie, przy jednoczesnym nagrywaniu i odtwarzaniu, podkład zwalnia, jakby ktoś zatrzymywał taśme w magnetofonie. Co to jest u licha?? Jestem załamany, może ktoś z was wie co jest przyczyną?? Podaje sprzęt: płyta główna ESC P6BAT-A+, procesor intela 433Mhz 96 sdram i karta muzyczna to: Sound Blaster Vibra 16x.

Awatar użytkownika
szczawik
Posty: 65
Rejestracja: środa 03 mar 2004, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: szczawik » wtorek 19 kwie 2005, 18:57

może naciskasz " stop " ?

albo brakuje prądu ?

aczkolwiek z tego co wiem to wielceprawdopodobne jest że masz zły przewód :|

pozdrawiam
...:: Łódź ::...

Awatar użytkownika
Władysław
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Władysław » wtorek 19 kwie 2005, 19:04

Nagrywam w Cool Edicie, a nie na szpulkach

Awatar użytkownika
szczawik
Posty: 65
Rejestracja: środa 03 mar 2004, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: szczawik » wtorek 19 kwie 2005, 19:11

...Nagrywam w Cool Edicie, a nie na szpulkach...

**********************

hmmm no tyle to ja wiem, czytać umiem i nawet czasami ironii używam, oprócz tego równiez złośliwości jakies czsem mi się wymskną :P poza tym to może Ty epoki pomyliłeś ? bo to co masz niestety nie pociągnie nic, jakby ktoś z licznych tutaj profesjonalistów zaproponował to kupić kompa za 4 tysie za kolejne tyle karte dzwiękową no i oczywiście odsłuchy nie gorsze ale no skoro masz taki komp to koledzy na pewno poradziliby kupić dwa monitory bo ładniej widać monitory najlepiej 17 cali LCD a jeszcze lepiej to dwa monitory 2x15 cali ehhhh uwielbiam ich rady.....nie sztuką kupić sprzęt i zrobić coś a sztuką kupić nauczyć się i coś dobrego zrobić na zwykłym sprzęcie
...:: Łódź ::...

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Pewu » wtorek 19 kwie 2005, 19:24

...czasami ironii używam, oprócz tego równiez złośliwości jakies czsem mi się wymskną :P poza tym to może Ty epoki pomyliłeś



Szczawik, co dzisiaj chlałeś albo wąchałeś?
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
Władysław
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Władysław » wtorek 19 kwie 2005, 19:37

Musze tez powiedzieć bardzo wazna rzecz: kiedys miałem naprawde gorszy sprzet(cpu 166 i 80 najstarszego ramu) i nie miałem tego typu problemów.Co wy na to??


Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Pewu » wtorek 19 kwie 2005, 19:52

....kiedys miałem naprawde gorszy sprzet(cpu 166 i 80 najstarszego ramu) i nie miałem tego typu problemów.Co wy na to??...



Nic , podaj na jakim Win teraz pracujesz i jak było dawniej. Zobacz też co pracuje Ci w tle aplikacji. Mam poważne obiekcje, że nie jest "słodko" skoro widzimy Cię tutaj.
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
alius
Posty: 364
Rejestracja: wtorek 30 mar 2004, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: alius » wtorek 19 kwie 2005, 19:53

Jak na mój gust to sterowniki do tej karty mają problem z full duplex. Próbowałeś szukać jakiegoś wsparcia w postaci ich nowszych wersji na stronie Creativa?




@Szczawik

Jaki widzisz problem poradzeniu komus kupna dwóch monitorów LCD? Co niby takiego nie profesjonalnego jest w zwyczajnej wygodzie pracy... Hmm?

Awatar użytkownika
Władysław
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Władysław » wtorek 19 kwie 2005, 20:03

.......kiedys miałem naprawde gorszy sprzet(cpu 166 i 80 najstarszego ramu) i nie miałem tego typu problemów.Co wy na to??...



Nic , podaj na jakim Win teraz pracujesz i jak było dawniej. Zobacz też co pracuje Ci w tle aplikacji. Mam poważne obiekcje, że nie jest "słodko" skoro widzimy Cię tutaj....

**********************

No nie jest wesoło ponieważ nie moge nic robić i zaczynam sie bać,że czeka mnie poważny wydatek na który nie jestem przygotowany.

Pracuje w win98se, na tej samej karcie co dawniej.Zawsze karte instalowała sie ze sterowników Win, tym razem też tak sie zainstalowała, ale pomyślalem, że przyczyną moga być sterowniki, wiec ściągnąłem orginalne, niestety nic:-( Ostatnio usłyszałem, że płyta która mam jest bardzo nie wydajna, ale nie sadze żeby była mniej wydajna od 2 razy starszej Płyta ma również zintegrowana karte którą wyłaczyłem w biosie.

Awatar użytkownika
Władysław
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Cool Edit - komputer zawodzi?

Post autor: Władysław » wtorek 19 kwie 2005, 20:09

A jeżeli chodzi o to co pracuje w tle, to zawsze przed nagraniem wyłaczam wszystko co jest zbyteczne,także w sumie pracuje system i Cool Edit, aha i na początku myślalem,że to wina ramu, a raczej jego braku, więc dołożyłem do posiadanych 96 jeszcze 128,również bez jakichkolwiek rezultatów, we wszystkich innych zadaniach komputer sprawuje sie zadowalajaco, oczywiście jak na to co ma w środku.

Pozdrawiam:

Włodek

ODPOWIEDZ