Academic Cubase

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: pawelq » niedziela 05 mar 2006, 05:40

. Prawdopodbnie jest to wersja not for resale, czyli bez możliwości legalnej odsprzedaży, ponieważ została zakupiona na podstawie kwitów, że nabywcą jest uczelnia, szkoła itd.

**********************



Moje doświadczenia z zakupu wersji edukacyjnych (Audition, Corel Graphics Suite, Delphi 2005) są takie, że nie musi kupować uczelnia. Musi kupowac osoba mogąca udowodnić, że jest studentem bądź nauczycielem akademickim. W przypadku Delphi należało jeszcze uczyć się na kursie informatyki lub na takowym wykładać, ale udało się to obejść .



Nie wiem jak jest z uznawalnością polskich uczelni, proponuję zamailować - najprosciej dowiedzieć się u źródła, a nie czytać wymadrząnia się kolegów z forum ;-D






WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: WG » niedziela 05 mar 2006, 15:33

... w amerykańskim ebay jest do kupiena - Academic Cubase ...

**********************

A nie lepiej zapytać o "akademicką" cenę w AudioFactory. Nie jestem pewien czy ściąganie softu z amerykańskiego rynku opłaci ci się cenowo. Ceny wcale nie są takie niskie u resellerów na ebay-u.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: Sroka » niedziela 05 mar 2006, 17:44

A nie lepiej zapytać o "akademicką" cenę w AudioFactory. Nie jestem pewien czy ściąganie softu z amerykańskiego rynku opłaci ci się cenowo. Ceny wcale nie są takie niskie u resellerów na ebay-u....

**********************

To jest prawdopodobnie prawda.

Mnie jednak interesje czy roznią sie programy sprzedawane academic lub nie academik.

Ja nie widze zadnej roznicy w samym produkcie ani na opakowaniu ani w samym jego srodku. Ale chcialbym wiedziec na sto procent ze roznica jest tylko w nazwie produktu u sprzedawcy i academicka wersja jest tylko akademicka z zalecenia producenta.

Pozdrawiam, Sroka
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: MB » niedziela 05 mar 2006, 19:36

Ja nie widze zadnej roznicy w samym produkcie ani na opakowaniu ani w samym jego srodku. Ale chcialbym wiedziec na sto procent ze roznica jest tylko w nazwie produktu u sprzedawcy i academicka wersja jest tylko akademicka z zalecenia producenta.

**********************

Mogę odpowiedzieć na sto procent na przykładzie Wavelaba. Otóż jest to identyczna wersja jak w przypadku pełnej komercyjnej. W identycznym pudełku, na identycznej płycie, z identyczną dokumentacją. Tyle, że na fakturze jest napisane, że to wersja akademicka. Zatem mam prawo wykorzystywać ją wyłącznie na uczelni,dla której ją kupiłem, a gdybym ją zainstalował w prywatnym studio to w razie kontroli byłaby tak samo nielegalna jak pirat z bazaru.



Myślę, że nie da się już bardziej jasno tego napisać.

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: Sroka » niedziela 05 mar 2006, 22:23

Mogę odpowiedzieć na sto procent na przykładzie Wavelaba. Otóż jest to identyczna wersja jak w przypadku pełnej komercyjnej. W identycznym pudełku, na identycznej płycie, z identyczną dokumentacją. Tyle, że na fakturze jest napisane, że to wersja akademicka. Zatem mam prawo wykorzystywać ją wyłącznie na uczelni,dla której ją kupiłem, a gdybym ją zainstalował w prywatnym studio to w razie kontroli byłaby tak samo nielegalna jak pirat z bazaru.



Myślę, że nie da się już bardziej jasno tego napisać....

**********************

Ok

Powiedzmy że ja kupilem wersje akademicka poniewaz bylem studentem i w chwili obecnej nim nie jestem. Program slużyl mi do cwiczen praktycznych w domu. Majac go ciagle w moim domowym komputerze mam do czynienia z legalnym oprogramowaniem. Prawda?



Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: MB » niedziela 05 mar 2006, 22:33

Przypuszczam (nie wiem na 100%), że możesz go używać tylko do nauki. Nie możesz na nim nagrywać materiału komercyjnego.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: mytnik » niedziela 05 mar 2006, 22:47

Wersja EDU Cubase SE3 w Audiofactory wynosi -100PLN (przypuszczam, ale nie wiem na 100%, że mogę go używać nie tylko do nauki)



pozdrawiam
drummer

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: spiker » poniedziałek 06 mar 2006, 09:40

Ok

Powiedzmy że ja kupilem wersje akademicka poniewaz bylem studentem i w chwili obecnej nim nie jestem. Program slużyl mi do cwiczen praktycznych w domu. Majac go ciagle w moim domowym komputerze mam do czynienia z legalnym oprogramowaniem. Prawda?

===============

A co? Upgrade nie ma? Przestajesz być studentem, jesteś uczciwy, kupujesz upgrade z wersji EDU do jakiejkowlwiek i po krzyku.

przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
StereoCult
Posty: 79
Rejestracja: wtorek 20 wrz 2005, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: StereoCult » poniedziałek 06 mar 2006, 15:11

wtracajac sie do temetu to studencki pak wtyczek PSP mozna kupic np duuzo taniej tylko trzeba przeslac udokumentowana papiery ze sie studiuje i tak nabyta licencja jest wazna rowniez po skonczeniu nauki na uczelni :) takie info dostalem mailujac do PSP . wiec moze warto poprostu zapytac producenta najlatwiej bedzie :)

MW
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 27 gru 2005, 00:00

Re: Academic Cubase

Post autor: MW » poniedziałek 06 mar 2006, 19:37



Cytat z jednej z aukcj na eBay'u



... Bidder Requirements: Academic discounted software is sold only to Education end users who are part or full-time students, faculty, staff and employees of bona fide educational institutions, consisting of Elementary, Middle, Junior High, High Schools, Junior Colleges, Private, State Colleges, Universities and other accredited Academic Institutions. Non Profit Organizations and Churches also qualify. Something showing your student or faculty status will need to be faxed or emailed before item can ship.



Do ceny dolicz 22% VAT, inaczej jest nielegalny



Pzdr, Chris

ODPOWIEDZ