Studia zaoczne

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Marc.De.Marx
Posty: 168
Rejestracja: piątek 27 sie 2004, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Marc.De.Marx » wtorek 02 sie 2005, 11:04

......Ostatnio dostałem ulotkę Artystycznych szkół policealnych. W ich ofercie jest także 2-letnie studium Realizacji dźwięku za 290,- miesięcznie. Studium dostępne w Poznaniu i Wrocławiu. Nie wiem czy nie jest to jakieś badziewie, ale sam myślałem żeby za rok zacząć taki studium. Jeśli ktoś testował to już na swojej skórze to chętnie wysłucham opinii. Wgląd on-line do oferty: http://www.szkolyartystyczne.pl

**********************



No wlasnie czy jest ktos kto skonczyl ten kurs?

Jaki poziom?

Czy warto?

Co daje ukończenie tej szkoły?...

**********************

Tez jestem ciekawy czego po 2 latach nauki mozna sie spodziewac. Papierem nie ma sie co podniecec bo to mozna do smietnika wrzucic, jedynie tym to co bedziemy mieli w glowie po 2 latach. Pozatym 10tys droga nie chodzi.

Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: iksik » piątek 05 sie 2005, 16:13

Trzeba coś napiosac żeby temat nie przeszedł do lamusa!

Dla mnie to nadal wazne bo jestem zainteresowany tą uczelnią, ale nie chce iść w ciemno!

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Fant » piątek 05 sie 2005, 16:41

Kolega jest po pierwszym roku we wrocławiu.Zajęcia odbywają się w Radio i TV Wrocław.Chwalił sobie część teoretyczną (akustyka,techniki studyjne).Zajęć praktycznych jest troche mało (głównie jednak z powodu zaocznego charakteru szkoły),na 2-gim roku ma być ich więcej.Odbywają się one zarówno w studiu TV jak i Radia wrocław.Myślę że warto...

Pozdrawiam.
[addsig]
from one source all things depend....

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Szefski » sobota 06 sie 2005, 01:50

jak masz na tyle samozaparcia ile trzeba to i na słabej uczelni wyciśniesz więcej wiedzy niż obibok na o wiele lepszej, ale studium.... hmm - nie polecam. Widziałem w życiu dość tego typu rzeczy i dość gagatków na tego rodzaju wynalazkach (i to niby wypasionych, dających renomowane certyfikaty wszelkiej masci itp)- to wszystko leci na kasę. Jeśli zdarzają ci się "dni zapomnienia" takie że trzeba cię pogonić rózgą to studium to nie jest dobre miejsce - bo jak zaczniesz się sypać to Cię przepchną bylebyś płacił.. a na studiach to już tak łatwo nie przejdzie i szybko się będziesz musiał wziąść w garść, żeby nie odpaść

Pozdro
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
CD-RW
Posty: 279
Rejestracja: czwartek 19 lut 2004, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: CD-RW » niedziela 07 sie 2005, 14:16

Aż tak ciężko??

...

**********************

Nie ciężko, tylko taki fajny poziom zajęć, że już lepiej grać na tubie.

Ale może to tylko plotki złych ludzi.:)

Awatar użytkownika
somebody-someone
Posty: 174
Rejestracja: wtorek 19 kwie 2005, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: somebody-someone » niedziela 07 sie 2005, 14:34

Nie ciężko, tylko taki fajny poziom zajęć, że już lepiej grać na tubie.

Ale może to tylko plotki złych ludzi.:)...

**********************

Mój znajomy ze Studia "Echo" zrobił 1 rok na studium realizacji dźwięku i drugiego nie ma zamiaru kontynuować, gdyż za 3000 zł za semestr poznał wiedzę, którą mógłby posiąść korzystając z książki za 19,90 zł. Niestety nie wiem dokładnie gdzie się uczył.
..:: Dobra muzyka to koincydencja wielu zbiorów zawierających jedynie dobre pierwiastki ::..

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 27 maja 2002, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Kamil » niedziela 07 sie 2005, 15:09

...Witam,

Zdaje sobie sprawę ze ten temat wypływa na tym forum co jakiś czas, ale nie udało mi się znaleźć nic w archiwum postów.

Wiec pytam...:

Gdzie najlepiej zacząć studia zaoczne na kierunkach związanych z realizacją dźwięku?

Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi!

Natomiast wszystkich tych którzy nie mają nic do powiedzenia proszę o zachowanie milczenia...

...

**********************

http://www.studio.blind.krakow.pl/

Polecam !!!

Oprócz Akademii Muz. w Krakowie, gdzie studiuję, ucze sięrównieżw tej szkole : )

Naprawdę świetna szkoła i świetni wykładowcy oraz kontakt z żywym studiem nagraniowym na każdym zjeździe.

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Szefski » niedziela 07 sie 2005, 15:27

......Witam,

Zdaje sobie sprawę ze ten temat wypływa na tym forum co jakiś czas, ale nie udało mi się znaleźć nic w archiwum postów.

Wiec pytam...:

Gdzie najlepiej zacząć studia zaoczne na kierunkach związanych z realizacją dźwięku?

Z góry dziękuję za poważne odpowiedzi!

Natomiast wszystkich tych którzy nie mają nic do powiedzenia proszę o zachowanie milczenia...

...

**********************

http://www.studio.blind.krakow.pl/

Polecam !!!

*********************

A to to w sumie nawet jest interesujące, nie wiem czy przypadkiem mój znajomy tam nie był "na wycieczce" (tak, żeby zobaczyć jak studio wygląda, bo on robił coś z multimediami - co akurat było śmiechu warte, ale ich wzięli, coby sobie pracę z dźwiękiem zobaczyli i w przyszłości się nie bali :P) i mówił, że bardzo fajni ludzie ich oprowadzali, aż go zapytam czy to nie było to przypadkiem co podsunąłeś.




[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Bnd
Posty: 2
Rejestracja: sobota 04 cze 2005, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Bnd » niedziela 07 sie 2005, 18:50

no ostatnio śmiałem dłuższy czas z realizatora który jest na 3-cim roku studiów gdzieś we wrocławiu.



Facet wpadł do mojego lolegi. Na biurku leżał jakiś Mikrofon pojemnościowy i mikser.

A on mówi: po co wam mikser do tego mikrofonu.

Przecież to można do komputera podłączyć bez miksera. bedzie działało.

kolega na to że przecież potrzebne jest zasilanie Phantom do pojemnika.



A student stwierdził ze jednak to bedzie działało normalnie do komputera kablem Jack.

Student na końcu podsumował to mówiąc: "a nomożliwe ze trzeba mikser".

Nie wiem dokładnie bo zdawałem phantom 3 razy i i tak kiepsko mi to poszło".





Takl więc jest z "takimi" studentami.



Porażka...
[addsig]
No młody jestem jak narazie, ale dźwięk mnie mobilizuje do nauki słuchania :)

Awatar użytkownika
Kamil
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek 27 maja 2002, 00:00

Re: Studia zaoczne

Post autor: Kamil » poniedziałek 08 sie 2005, 10:55



80% przyszłych inżynierów twierdzi ze wszystkiego nauczy się w pracy po studiach...

...

**********************

... ale mimo wszystko podstawy musisz mieć bardzo gruntowne żeby potem budować swoją wiedząna praktyce, bo robić na oko albo na czuja (jak to robi niestety spora częśc tzw. uważających sie za dobrych realizatorów) - to nie sztuka, a Polak w szczególności to potrafi

Trzeba starać sierobićod razu profesjonalne, a tricki i sztuczki studyjne w ramach dalszej praktyki w pracy.

ODPOWIEDZ