Zmiana tempa

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Zmiana tempa

Post autor: Finger » poniedziałek 19 wrz 2005, 00:24

Witam bardzo serdecznie. To moj pierwszy post na forum i mam nadzieje ,ze nie ostatni, bla bla bla bla... ale do rzeczy. Potrzebuje porady w dosyc prostej a jednoczesnie trudnej kwesti. Jakim programem zmieniac tempo utworu nie zmieniajac tonacji?? Probowalem algorytmami z SF i WAVE LAB ale niestety efekty sa dosyc mizerne. Mam utwor zrodlowy i chce go zmienic z 118BPM do 128BPM i 133BPM. O ile do 128 to jeszcze jakos brzmi to przy 133 strasznie "szarpie". Probowalem nawet algorytm dostepny w darmowym audacity ale zmienia on tempo nie rowno w panoramie, lewy kanal idzie szybciej od prawego co prawda nie slychac tak tego bardzo i efekt wydaje sie byc lepszy od wspominanych wczesniej programow ale mimo wszystko szukam lepszego rozwiazania. Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysly

pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: pawelq » poniedziałek 19 wrz 2005, 01:00

Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysly...

**********************



Nie robiłem porównań jakościowych, ale wiem że zmianę tempa bez tonacji (i na odwrót) mozesz robic Adobe Audition oraz http://foobar2000.org


Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: Finger » poniedziałek 19 wrz 2005, 01:17

...Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysly...

**********************



Nie robiłem porównań jakościowych, ale wiem że zmianę tempa bez tonacji (i na odwrót) mozesz robic Adobe Audition oraz http://foobar2000.org

...

**********************

Sprobuje. Głownie chce robic house a czasem moja kreatywnosc ogranicza software (albo moja wiedza ) wiec pytam. Wie ktos np jak zrobiono numer Uniting Nations - Out Of Touch?? Tam jest duza roznica tempa a brzmi dobrze, albo Cabin Crew - Star to fall a w oryginale Boy Meets Girl - Waiting For A Star to fall?? Choc tu juz nie jest taka duza...Btw czy moglby mi ktos pomoc dostac brzmienie padow z numeru Freeloaders - So Much Love To Give?? Nie moge za nic w swiecie wykrecic a jest bardzo ciekawe...wiem ,ze zadaje tysciac pytan ale sam nie jestem w stanie sobie z nimi poradzic. BTW2 ma ktos jakies ciekawe pomysly na stare kawalki do przerobienia?? Klimat jak we wczesniej wspominanych. Pytam szczegolnie starszych uzytkownikow ktorzy maja obcykana starsza plytoteke. Pozdrawiam

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: Szefski » poniedziałek 19 wrz 2005, 01:24

...Witam bardzo serdecznie. To moj pierwszy post na forum i mam nadzieje ,ze nie ostatni, bla bla bla bla... ale do rzeczy. Potrzebuje porady w dosyc prostej a jednoczesnie trudnej kwesti. Jakim programem zmieniac tempo utworu nie zmieniajac tonacji?? Probowalem algorytmami z SF i WAVE LAB ale niestety efekty sa dosyc mizerne. Mam utwor zrodlowy i chce go zmienic z 118BPM do 128BPM i 133BPM. O ile do 128 to jeszcze jakos brzmi to przy 133 strasznie "szarpie". Probowalem nawet algorytm dostepny w darmowym audacity ale zmienia on tempo nie rowno w panoramie, lewy kanal idzie szybciej od prawego co prawda nie slychac tak tego bardzo i efekt wydaje sie byc lepszy od wspominanych wczesniej programow ale mimo wszystko szukam lepszego rozwiazania. Pozdrawiam i czekam na ciekawe pomysly...

**********************

przy takiej zmianie na całym kawałku to czym byś tego nie zrobił nie będzie to brzmiało za dobrze - dźwięk się zniszczy.

Jak potraktujesz tym jakieś pojedyńcze sample to - zwłaszcza w gęstym mixie - nie będzie to tak rażące, lub nawet niezauważalne (zależy też od dźwięku - jedne są bardziej podatne na takie coś bez jakichś poważnych artefaktów inne mniej, a są i takie co prawie w ogóle nie dają się z sensem przeliczyć - próbowałem kiedyś próbkę Sitara ciutkę rozciągnąć i robiła się z tego miazga totalna)

Ale na całym mixie to raczej kiepski pomysł.
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: Finger » poniedziałek 19 wrz 2005, 02:34

Ale wielu producentom wychodzi ta sztuka i zmieniaja oryginalne utwory. Przyklady podalem.

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: Szefski » poniedziałek 19 wrz 2005, 03:37

...Ale wielu producentom wychodzi ta sztuka i zmieniaja oryginalne utwory. Przyklady podalem. ...

**********************

wiem że wychodzi - ale oni mają naogół udostępnione pojedyńcze tracki utworów które remixują.
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Toffi
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zmiana tempa

Post autor: Toffi » poniedziałek 19 wrz 2005, 10:05

Na moje ucho najsensowniej to robi ACID, ale i tak przy dużym stretchingu

zawsze pojawi się paskudny efekt przypominający chorusa.

Awatar użytkownika
Finger
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 19 wrz 2005, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: Finger » poniedziałek 19 wrz 2005, 10:08

......Ale wielu producentom wychodzi ta sztuka i zmieniaja oryginalne utwory. Przyklady podalem. ...

**********************

wiem że wychodzi - ale oni mają naogół udostępnione pojedyńcze tracki utworów które remixują.

...

**********************

a co to ma do tego??i tak wokal brzedzie rzezic robiac to na takim zwyklym SF. Poza tym nie wydaje mi sie by w tych akurat produkcjach byl uzyty wokal osobno

Toffi
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 08 lut 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zmiana tempa

Post autor: Toffi » poniedziałek 19 wrz 2005, 10:09

ps.

Co oznacza pojęcie "poważny artefakt"? Sorry, ale z fachową terminologią jeszcze jestem na bakier...

peter1pl
Posty: 373
Rejestracja: środa 20 lis 2002, 00:00

Re: Zmiana tempa

Post autor: peter1pl » poniedziałek 19 wrz 2005, 10:55

...ps.

Co oznacza pojęcie "poważny artefakt"? Sorry, ale z fachową terminologią jeszcze jestem na bakier......

**********************

poważny Efekt uboczny
Zespół "Ósmy Dzień"; mp3: www.radio.bialystok.pl/przebojem2004.htm

ODPOWIEDZ