Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mel
Posty: 378
Rejestracja: czwartek 24 lip 2003, 00:00

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: mel » wtorek 27 wrz 2005, 11:53

...Dziwi mnie to że zamiast konkretnej odpowiedzi chce wam sie pisać takie posty z których nic nie wynika!. Mam super sample i znam doskonale oprogramowanie muzyczne, mam FXpansion i mnóstwo innych istrumentów, pluginów i syntezatorów sprzętowych. Zadaje pytanie aby podzielić się swoimi umiejętnościami i dowiedzieć czegoś nowego, bo myślałęm że o to tutaj chodzi. Tak naprawde to ciekaw jestem czy wy wiecie jak sie robi tokiego loopa, bo ułożyć go z dobrze brzmiących samli to niestety nie wszysko. Okazuje się ze nawet super zrobiony loop, w kompie brzmi doskonale, ale z zespołem za żywo niestety źle. A wiem że to nie tylko sprawa sampli, a napewno pewnych tricków.

...

**********************

I co sie tak szarpiesz? Masz super sample i znasz doskonale oprogramowanie muzyczne, masz FXpansion i mnóstwo innych istrumentów, pluginów i syntezatorów sprzętowych... No i super, ale nie potrafisz zrobic dobrze brzmiacego loopa...

Pamietajac o "wartosci artystycznej" loopa, musisz zwrocic uwage na poziomy i zakresy dynamiczne. To wszystko.


Awatar użytkownika
Bartos
Posty: 375
Rejestracja: niedziela 11 lip 2004, 00:00

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: Bartos » wtorek 27 wrz 2005, 12:02

Jeśli ten "loop" taki ważny jest i tyle masz z nim problemów... czemu po prostu nie skontaktujesz się z kimś, kto takie rzeczy doskonale UMIE robić? Prosta sprawa: słuchasz płyt, wyłapujesz te rzeczy, które się podobają. Potem patrzysz w okładkę, czytasz kto był za ten loop odpowiedzialny i .. trzeba się dodzwonić/napisać! Może wcale to nie będzie aż tak drogo kosztowało...?



pozdrawiam

bjortos

Awatar użytkownika
mel
Posty: 378
Rejestracja: czwartek 24 lip 2003, 00:00

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: mel » wtorek 27 wrz 2005, 12:06

...Jeśli ten "loop" taki ważny jest i tyle masz z nim problemów... czemu po prostu nie skontaktujesz się z kimś, kto takie rzeczy doskonale UMIE robić? Prosta sprawa: słuchasz płyt, wyłapujesz te rzeczy, które się podobają. Potem patrzysz w okładkę, czytasz kto był za ten loop odpowiedzialny i .. trzeba się dodzwonić/napisać! Może wcale to nie będzie aż tak drogo kosztowało...?



**********************

Ale przeciez On nie po to ma super sample i zna doskonale oprogramowanie muzyczne, ma FXpansion i mnóstwo innych istrumentów, pluginów i syntezatorów sprzętowych zeby zlecac to komus innemu




Awatar użytkownika
rt_of_vnenture
Posty: 40
Rejestracja: wtorek 05 lip 2005, 00:00

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: rt_of_vnenture » wtorek 27 wrz 2005, 12:15

......Jeśli ten "loop" taki ważny jest i tyle masz z nim problemów... czemu po prostu nie skontaktujesz się z kimś, kto takie rzeczy doskonale UMIE robić? Prosta sprawa: słuchasz płyt, wyłapujesz te rzeczy, które się podobają. Potem patrzysz w okładkę, czytasz kto był za ten loop odpowiedzialny i .. trzeba się dodzwonić/napisać! Może wcale to nie będzie aż tak drogo kosztowało...?



**********************

Ale przeciez On nie po to ma super sample i zna doskonale oprogramowanie muzyczne, ma FXpansion i mnóstwo innych istrumentów, pluginów i syntezatorów sprzętowych zeby zlecac to komus innemu



...

**********************

popieram - przepraszam za wyrażenie - to jest zwykłe zwracanie tyłka w tym przypadku albo przynajmniej nieumiejętne opisanie problemu.

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: Szefski » wtorek 27 wrz 2005, 14:05

Człowiecze, chyba zapomniałeś zażyć swoje leki.

Pytasz jak zrobić loopa, i to pytasz w sposób wskazujący na ewidentny brak praktyki w temacie - i później się obruszasz, że sie chciałeś z nami podzielić swoją wiedzą... ciekawe jaką? Jakbyś miał chociaż zielone pojęcie to byś wiedział, że do każdego loopa trzeba podejść inaczej, w zależności od tego z czego to zrobisz - w jakim stylu ma być loop, jaki szybki/wolny, jaką ma mieć dynamikę no i brzmienie - bo są przeróżne itp itd. Wiedziałbyś, że trzeba kręcić korektorem w zależności co się chce osiągnąć, a nie wg jakiegoś wzoru, próbki poumieszczać w różnych środowiskach akustycznych też w zależności od tego co się chce osiągnąć a nie wg wzoru, zcalić to wszystko kompresorem, żeby tworzyło fajną mięsistą całość - i wiedzałbyś to, że nikt ci nie wskaże wyraźnej drogi, bo co loop to obyczaj. Więc nie zgrywaj tu wirachy, że ci ludzie radzą kupić gotowego loopa, bo widać, że się na tym nie znasz i przy takiej pozerce zamiast słuchaniu rad długo jeszcze nie będziesz się znał na składaniu świetnych pętli.

Na koniec jeszcze wyskakujesz z jakimś złym brzmieniem na koncercie, że to niby o to ci chodzi - a może to nie wina loopa tylko twój akustyk też nie zażył medykamentów - skąd człowieku my to mamy wiedzieć.


[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Loopy, pop-owa muzyka - jak się to robi?

Post autor: a » wtorek 27 wrz 2005, 14:33

bardzo prosze o wskazówki, linki.



**********************











boski tekst
http://www.superstereo.pl

ODPOWIEDZ