Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: Liftlitr » poniedziałek 03 paź 2005, 19:58

Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem z moim pytaniem na to forum, ale może ktoś z Was będzie mógł pomóc.

Mam pewien plik o rozszerzeniu *.dmg jest to chyba obraz dysku pod system Mac. Czy ktoś z Was zna jakiś emulator za pomocą którego można było by go rozpakować w systemie Windows.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

ekonom
Posty: 14
Rejestracja: sobota 10 sty 2004, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: ekonom » poniedziałek 03 paź 2005, 21:34

Tak jak wspomniałeś jest to obraz płyty ale z tego co wiem nie da się tego rozpakować pod Windowsem. Nie ma raczej takiego "emulatora" .

Awatar użytkownika
Pewu
Posty: 849
Rejestracja: sobota 07 cze 2003, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: Pewu » poniedziałek 03 paź 2005, 23:08

...Tak jak wspomniałeś jest to obraz płyty ale z tego co wiem nie da się tego rozpakować pod Windowsem...

**********************

Rozpakować można zarówno w Windows jaki i w Linuksie też. Tylko po co, skoro nie można tego uruchomić?
Sympatycznie zielonokreskowy nadworny klaun Forum EiS

Awatar użytkownika
JosephBra
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: JosephBra » poniedziałek 03 paź 2005, 23:22

...Witam.

Nie wiem czy dobrze trafiłem z moim pytaniem na to forum, ale może ktoś z Was będzie mógł pomóc.

Mam pewien plik o rozszerzeniu *.dmg jest to chyba obraz dysku pod system Mac. Czy ktoś z Was zna jakiś emulator za pomocą którego można było by go rozpakować w systemie Windows.

Z góry dzięki i pozdrawiam....

**********************

Pliki macowe można zobaczyć pod Windows za pomocą specjalnego programiku ( do ściągnięcia z internetu ), lub wtedy gdy zostały wypalone na płycie z uruchomioną w programie Toast opcją mac end pc.Robi się tak np.chcąc otworzyć sesję Protools Mac na pececie.Jeśli chodzi o dmg to można to archiwum otworzyć pod Windows i korzystać np.ze zapakowanych plików wav.W przypadku programów nie ma potrzeby ich rozpakowywać, gdyż jak napisał ktoś i tak nie pójdą na pececie.
Zajmuje się komponowaniem i produkcją muzyczną.

Awatar użytkownika
BrO
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 18 sty 2004, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: BrO » wtorek 04 paź 2005, 00:48

Witam,



Jeśli kolega odczuwa gwałtowną potrzebę wypakowania DMG, chętnie pomogę. Proszę przesłać dmg na maila, odeślę to spakowane zipem lub rarem.



Pozdrawiam

BrO

www.novamusic.pl

info@novamusic.pl

GG2509797
-----------------
Pozdrawiam
Bronek
info@novamusic.pl
www.novamusic.pl
GG: 2509797

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: Szefski » wtorek 04 paź 2005, 00:57

Temat podobny do tego co mnie ostatnio nurnowało, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko, żebym się dokleił.

Otóż na sieci jest trochę interesujących impulsów pogłosowych, ale w formacie macowym - rozszerzenie *.sit bodajże. I czy na PC da się to jakoś przerobić na *.wav, czy też trzeba się prosić o pomoc kogoś z użytkowników kwaśnych psiar :P?



Pozdro
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
chlebow
Posty: 173
Rejestracja: niedziela 16 lis 2003, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: chlebow » wtorek 04 paź 2005, 09:43

...Temat podobny do tego co mnie ostatnio nurnowało, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko, żebym się dokleił.

Otóż na sieci jest trochę interesujących impulsów pogłosowych, ale w formacie macowym - rozszerzenie *.sit bodajże. I czy na PC da się to jakoś przerobić na *.wav, czy też trzeba się prosić o pomoc kogoś z użytkowników kwaśnych psiar :P?



Pozdro

...

**********************





Mam nadzieje, że ten link pomoże:



http://www.djsource.co.uk/forums/archive/index.php/t-20839.html
MAC G5 / 2GRAM / 2xUAD-1 / UAD-2 / Logic 9 / RME 800 / 2xMOTU HD 896 + 828mkII / HD2 Pro Tools 8 / 2x Lynx Aurora 16 / Audient ASP8024

Awatar użytkownika
JosephBra
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 20 mar 2005, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: JosephBra » wtorek 04 paź 2005, 09:55

...Temat podobny do tego co mnie ostatnio nurnowało, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko, żebym się dokleił.

Otóż na sieci jest trochę interesujących impulsów pogłosowych, ale w formacie macowym - rozszerzenie *.sit bodajże. I czy na PC da się to jakoś przerobić na *.wav, czy też trzeba się prosić o pomoc kogoś z użytkowników kwaśnych psiar :P?



Pozdro

...

**********************

Jeśli chodzi o sit to również tak jak dmg jest format archiwizacji danych.Być może impulsy, o których piszesz są po rozpakowaniu plikami właśnie wav.
Zajmuje się komponowaniem i produkcją muzyczną.

Awatar użytkownika
Kuma
Posty: 319
Rejestracja: sobota 13 lis 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: Kuma » wtorek 04 paź 2005, 20:01

...Temat podobny do tego co mnie ostatnio nurnowało, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie miał nic przeciwko, żebym się dokleił.

Otóż na sieci jest trochę interesujących impulsów pogłosowych, ale w formacie macowym - rozszerzenie *.sit bodajże. I czy na PC da się to jakoś przerobić na *.wav, czy też trzeba się prosić o pomoc kogoś z użytkowników kwaśnych psiar :P?



Pozdro

...

**********************

Do rozpakowania *.sit - darmowy program Stuffit Expander



pozdr
bębniarz

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Jak otworzyć plik z Maca pod Windowsem?

Post autor: Szefski » środa 05 paź 2005, 00:26

senkju a ja głupi grzebałem po necie za czymś w stylu "mac to pc converter"
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

ODPOWIEDZ