Ceny rosną dla Polaków?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Soundscape » sobota 30 maja 2009, 09:56

...I niestety ION powrócił znowu do tego makabrycznego pułapu...

Co do cen u dystrybutorów- powiem takową rewelację.

We wrześniu zeszłego roku nabyłem monitory Alesis M1 520 za 650 złotych.

Obecnie kosztują 400 złotych więcej.

CO LEPIEJ, U TEGO SAMEGO SPRZEDAWCY!!...
**********************

ION nie powrócił do żadnego pułapu bo nie jest już produkowany. Może mają gdzieś po jednej sztuce. Prościej napisać do sklepu i się spytać.

Co do M1 520, to swego czasu dałem za nie 1150 złotych (kiedy weszły na rynek). Potem był spadek dolara, euro itd i wzmocnienie złotówki. No i chodziły te paczki po średnio 700 złotych. Po drastycznym wzroście cen euro i dolara oczywiste się wydaję, że ceny też w górę poszły znowu. Tu trochę smutne jest to, że cena w górę idzie szybko nadążając za kursem, ale już w dół nie chce jeśli kurs spada. Swoją drogą Fostexy PM0.5 kupiłem niegdyś za 525 pln/sztuka. Dziś cena wynosi 769 pln. Wszystko jest zależne od kursu. Dlatego wolę sklepy gdzie ceny są w walucie i netto. Wszystko można dokładnie obliczyć.

pmp
Posty: 94
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: pmp » sobota 30 maja 2009, 12:22

"Wszystko jest zależne od kursu. Dlatego wolę sklepy gdzie ceny są w walucie i netto. Wszystko można dokładnie obliczyć"

Na moim przykładzie widać, że nie wszystko jest zależne od kursu. Ba, nawet cenniki niektórych dystrybutorów krajowych, którzy podają ceny w euro (netto ) są niejednokrotnie wyższe, niż ceny tych samych produktów w detalu w sklepach na zachodzie.
Mechanizm wyjaśniłem - to kwestia "siły nabywczej" danego importera, oraz jego "chytrośći" .
To, że wszystkie ceny poszły w górę ze spadkiem wartości naszej waluty to jest oczywiste chyba dla każdego, bo żaden importer nie będzie dokładał do interesu.

[addsig]
Właściciel firmy PMP ELECTRONICS – ponad ćwierć wieku doświadczeń w branży aparatury estradowej. Głośniki-produkcja i serwis,zestawy głośnikowe, kompletne systemy nagłaśniające.

pmp
Posty: 94
Rejestracja: piątek 25 maja 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: pmp » sobota 30 maja 2009, 12:38

"A ja polecam inne - O WIELE TAŃSZE - rozwiązanie. Kupujcie na firmę. Nie ważne czy swoją czy kolegi, byle miała euronip. Euronip to wynalazek: zwykły NIP bez kresek "-" poprzedzony literami "PL". Wtedy kupujecie od firm z poza granic kraju BEZ VATu... małe, a cieszy! "

Tyle, że właściwy krajowy urząd skarbowy obligatoryjnie dostaje
od tej zagranicznej firmy w której kupiłeś cynk, i spróbuj nie zapłacić Vat....naszego Vat.
Radosć może okazać się przedwczesna....
Właściciel firmy PMP ELECTRONICS – ponad ćwierć wieku doświadczeń w branży aparatury estradowej. Głośniki-produkcja i serwis,zestawy głośnikowe, kompletne systemy nagłaśniające.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Pan_Jabu » sobota 30 maja 2009, 12:44

..."A ja polecam inne - O WIELE TAŃSZE - rozwiązanie. Kupujcie na firmę. Nie ważne czy swoją czy kolegi, byle miała euronip. Euronip to wynalazek: zwykły NIP bez kresek "-" poprzedzony literami "PL". Wtedy kupujecie od firm z poza granic kraju BEZ VATu... małe, a cieszy! "

Tyle, że właściwy krajowy urząd skarbowy obligatoryjnie dostaje
od tej zagranicznej firmy w której kupiłeś cynk, i spróbuj nie zapłacić Vat....naszego Vat.
Radosć może okazać się przedwczesna.......
**********************

Oczywiście że tak! W firmie, w której pracowałem, byłem nawet świadkiem kontroli na okoliczność badania rozliczeń wewnątrzwspólnotowych. Dokładnie sprawdzali, czy wszystkie podatki są opłacone.

Mamoń
Posty: 161
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Mamoń » poniedziałek 01 cze 2009, 09:20

A przepraszam bardzo, co ma do tego PiS ?
*****************************************
Tasiorowski szacun!!! W końcu to portal dla muzyków i realizatorów, a to zwykle ludzie myślący i chyba pamiętają kiedy było taniej...
http://aranzacjemuzyczne.c0.pl/nauka-gry-gitarze-lodz/

Awatar użytkownika
jace-nty
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 sty 2004, 00:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: jace-nty » poniedziałek 01 cze 2009, 22:57

Ja chciałem tylko dodać, że własnie PIS był przeciwny wejściu Polski do UE
Pasjonat muzyczny, mikser in the box.

Monsun
Posty: 60
Rejestracja: środa 27 cze 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Monsun » poniedziałek 01 cze 2009, 23:09

przy zakupie WNT podatek vat naliczony rowny jest w tym samym miesiacu podatkowi naleznemu co daje 0 vatu do zaplaty.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 01 cze 2009, 23:12

...A przepraszam bardzo, co ma do tego PiS ?
*****************************************
Tasiorowski szacun!!! W końcu to portal dla muzyków i realizatorów, a to zwykle ludzie myślący i chyba pamiętają kiedy było taniej...
...
**********************

Taniej nie zawsze znaczy lepiej. Wolę mieć gwarancję tutejszą płacąc więcej i mieć święty spokój. Nie wciągając do tego oczywiście polityki, bo nie ma to sensu. Człowiek się tylko denerwuje. Każda partia jest taka jaka jest - zawsze znajdą się zwolennicy i tej i tej. Co do podatków itd. Proponuję odwiedzić Węgry i płacić minimum (!!!) 48% podatku i nie mieć za to nic od kraju. Tam owszem jest drogo. Tu ciągle narzekamy...I z tego co widzę najwięcej narzekamy my. Przepraszam za off.

Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Pan_Jabu » wtorek 02 cze 2009, 09:11

...przy zakupie WNT podatek vat naliczony rowny jest w tym samym miesiacu podatkowi naleznemu co daje 0 vatu do zaplaty....
**********************

Tak, ale musisz towar _naprawdę_ kupić, czyli odpowiednio zaksięgować, i albo potem odsprzedać (płacąc VAT), albo trzymać na magazynie, uwzględniać w remanentach itp.

Awatar użytkownika
Jimek
Posty: 173
Rejestracja: wtorek 01 cze 2004, 00:00

Re: Ceny rosną dla Polaków?

Post autor: Jimek » wtorek 02 cze 2009, 22:00

......przy zakupie WNT podatek vat naliczony rowny jest w tym samym miesiacu podatkowi naleznemu co daje 0 vatu do zaplaty....
**********************

Tak, ale musisz towar _naprawdę_ kupić, czyli odpowiednio zaksięgować, i albo potem odsprzedać (płacąc VAT), albo trzymać na magazynie, uwzględniać w remanentach itp.
...
**********************
Albo zabrać do domu a podczas rozliczania remamentu zaksięgować w straty nadzwyczajne;)

PS. Panowie chyba czas otworzyć nowy dział porad podatkowo-księgowych
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ