Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: Master » środa 26 lip 2006, 10:56

...OK. Co takiego ma NS-10 czego nie mają inne odsłuchy

Szczerze mówiąc to ciągle mnie zaskakuje żywotność tego modelu.

Niestety słyszałem je krótko, "papierowy" stłumiony dźwięk o ile dobrze jeszcze pamiętam. Innymi słowy bardzo osobliwe i wyróżniające się brzmienie....
**********************
Yamaha ns-10 ma jedna rzezcz ktorej nie maja inne monitory , legende , historie , widac je na teledyskach i chociaz masa ludzi mowi ze sa do bani , wiekszosc z nich chciała by je miec, chociaz by dla samego ich posiadania . Zadne inne monitory nie odniosły takiego sukcesu , widac je na wielu zdjeciach w wielkich studiach ... wszystko nakreca sie samo , a teraz gdy od kilku lat nie sa produkowane , ceny po prostu rosna, ..... Ja osobiscie bardzo lubiłem te głosnii i załowałem kiedy je sprzedałem.

Awatar użytkownika
Abbas.Jr.
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 16 lip 2006, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: Abbas.Jr. » środa 26 lip 2006, 18:48

......OK. Co takiego ma NS-10 czego nie mają inne odsłuchy

Szczerze mówiąc to ciągle mnie zaskakuje żywotność tego modelu.

Niestety słyszałem je krótko, "papierowy" stłumiony dźwięk o ile dobrze jeszcze pamiętam. Innymi słowy bardzo osobliwe i wyróżniające się brzmienie....
**********************
Yamaha ns-10 ma jedna rzezcz ktorej nie maja inne monitory , legende , historie , widac je na teledyskach i chociaz masa ludzi mowi ze sa do bani , wiekszosc z nich chciała by je miec, chociaz by dla samego ich posiadania . Zadne inne monitory nie odniosły takiego sukcesu , widac je na wielu zdjeciach w wielkich studiach ... wszystko nakreca sie samo , a teraz gdy od kilku lat nie sa produkowane , ceny po prostu rosna, ..... Ja osobiscie bardzo lubiłem te głosnii i załowałem kiedy je sprzedałem....
**********************
no to jeśli nie NS 10m to co byscie polecali w granicy cenowej do 1800zł + jakiś wzmacniacz dobrze sie z nimi komponujący.
poprostu nowy:)

Dagget
Posty: 57
Rejestracja: środa 30 mar 2005, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: Dagget » czwartek 27 lip 2006, 02:01

Ja używam C-AUDIO RA 501. Nie narzekam... Ale też nie miałem zbyt wiele okazji zeby porównać z czymś innym...

Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: flove » czwartek 27 lip 2006, 13:04

...OK. Co takiego ma NS-10 czego nie mają inne odsłuchy

Szczerze mówiąc to ciągle mnie zaskakuje żywotność tego modelu.

Niestety słyszałem je krótko, "papierowy" stłumiony dźwięk o ile dobrze jeszcze pamiętam. Innymi słowy bardzo osobliwe i wyróżniające się brzmienie....
**********************

ns'y mają to coś co pozwala zmiksowac kawąłek tak iż na każdym sprzęcie będzie ci to brzmiało równie dobrze i wiernie w stosunku do tego co chciałeś osiągnąć ...

a co do ich brzmienia ... no niestety to są monitory a nie sprzęt audiofilski który będzie pieścił twe zmysły ;) ... ogólnie większość osób które je usłyszą mówią właśnie to samo ( kubełkowe / wręcz "łazienkowe" brzmienie ) ale komfort pracy i jej efektywność przy wykorzystaniu ns'ów jest nie do porównania ...

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: paul » czwartek 27 lip 2006, 18:42

...OK. Co takiego ma NS-10 czego nie mają inne odsłuchy
**********************

Pracujac w roznych studiach, na moniorach np. Dynaudio, Genelec - dopiero jak przyniose material do domu i puszcze sobie na NS10M - to slysze co tam tak naprawde gra... Ale ja na codzien slucham na tych glosnikach - i pewnie dlatego.... Jak ktos pozna dobrze swoje (inne) monitory - to pewnie efekt bedzie ten sam... Jak miksuje material sam, w domu, w spokoju (taka mam zasade) - to jak przyjezdza artysta po nagranie - to nie ma zadnych uwag do poziomow poszczegolnych instrumentow. A ja sie ciesze - bo zadowolony klient - to jest to o co nam wszystkim chodzi....

Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: flove » piątek 28 lip 2006, 00:03

A ja sie ciesze - bo zadowolony klient - to jest to o co nam wszystkim chodzi....
...
**********************

piękna i jakże życiowa konkluza ;) ...


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: matiz » czwartek 03 sie 2006, 11:36

http://cgi.ebay.com/...
**********************
Za tyle i do tego wersja "konsumencka", praktycznie bez gwizdkow
To ile beda kosztowac "studio"?

Cvpstudio
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 08 sty 2019, 19:34

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: Cvpstudio » wtorek 08 sty 2019, 19:36

Witam, wiem że temat stary ale tym bardziej postanowiłem napisać. Mam na sprzedaż 100% sprawna końcówkę Yamaha A100a to sławnych monitorów. Zapraszam do kontaktu 790469034

SO5WB
Posty: 1
Rejestracja: środa 09 sty 2019, 00:23

Re: Yamaha NS 10 i końcówka A100A

Post autor: SO5WB » środa 09 sty 2019, 00:26

Zainteresowany :)

ODPOWIEDZ