Korg Poly800?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
drdip
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Korg Poly800?

Post autor: drdip » czwartek 05 cze 2003, 14:17

Siema, jestem użytkownikiem korga poly 800 i bardzo cenie sobie ten instrument.Mam od pewnego czasu z nim problem,mianowicie coraz częściej jest niezdatny do pracy,ponieważ po włączeniu niesłychać brzmień,wszystko działa tylko,że praktycznie nic niesłychać, tak jakby niemiał mocy.Czytałem o nim,że mogą tak wpływać na niego użądzenia elektryczne i ich pola magnetyczne itd,ale odizolowałem wszystkie i testowalem w rużnych pomieszczeniach bez jakich kolwieków.Obecnie mi korg niedziała wogule.Bardzo prosze o pomoc lub radę,może jakiś punkt naprawy w Warszawie.

pozdro,Piotr S.

Awatar użytkownika
djx76
Posty: 257
Rejestracja: czwartek 13 mar 2003, 00:00

Re: Korg Poly800?

Post autor: djx76 » czwartek 05 cze 2003, 16:38

...Siema, jestem użytkownikiem korga poly 800 i bardzo cenie sobie ten instrument.Mam od pewnego czasu z nim problem,mianowicie coraz częściej jest niezdatny do pracy,ponieważ po włączeniu niesłychać brzmień,wszystko działa tylko,że praktycznie nic niesłychać, tak jakby niemiał mocy.Czytałem o nim,że mogą tak wpływać na niego użądzenia elektryczne i ich pola magnetyczne itd,ale odizolowałem wszystkie i testowalem w rużnych pomieszczeniach bez jakich kolwieków.Obecnie mi korg niedziała wogule.Bardzo prosze o pomoc lub radę,może jakiś punkt naprawy w Warszawie.

pozdro,Piotr S....

**********************

HM - ! PRAWDZIWY ANALOG ! - A JAK BRZMI ? - THANX !
Nigdy nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu-następnie pokona doświadczeniem :)

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Korg Poly800?

Post autor: Redakcja » czwartek 05 cze 2003, 16:45

Obawiam się, że powodem będzie bateria podtrzymująca wszelkie ustawienia. Wymiana nie jest klopotliwa, lecz jeśli nigdy tego nie robiłeś poproś kogoś, kto ma większe doświadczenie z elektroniką. Później należałoby wgrać ustawienie fabryczne, gdyż inaczej będziesz musiał sam wszystko tworzyć od zera. Widziałem gdzieś w sieci odpowiednie banki brzmień. Jak znajdę to je tu podrzucę.
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Korg Poly800?

Post autor: Redakcja » czwartek 05 cze 2003, 17:48

...Jak znajdę to je tu podrzucę....

**********************

Tu można zakupić brzmienia: www.patchmanmusic.com/korgPoly800.html

Tu znajdziesz 2 banki w formacie wav. 22kHz, mono, 8-bit dla Poly 800 MKII (posiada dodatkowo delay): http://machines.hyperreal.org/manufacturers/Korg/Poly-800.EX-800/

Tu jest ciekawa modyfikacja filtra, a u dołu strony oryginalne brzmienia w formacie wav:

www.frtg.de/privat/poly800/korgpoly800.htm

Instrukcja obsługi: www.oldcrows.net/~patchell/poly800/ownersmanual/om.html

Schemat ideowy: www.oldcrows.net/~patchell/poly800/poly800.html

Instrukcja wymiany baterii: http://analog.no/mods/korg_poly-800_mk-1_battery_backup.htm

Lista dyskusyjna użytkowników: http://groups.yahoo.com/group/korgpolyex/

Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

drdip
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Korg Poly800?

Post autor: drdip » piątek 06 cze 2003, 15:46

wielkie dzięki ... a wiesz gdzie sa darmowe patche do polyego ??

drdip
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Korg Poly800?

Post autor: drdip » piątek 06 cze 2003, 16:30

.... a co do brzmienia to .. hm total , polecam kazdemu polyego.

ODPOWIEDZ