Extreme MIDI Mixer

Jeśli chcesz zasięgnąć rady, podzielić się doświadczeniem w trudnej sztuce samodzielnego programowania - to tu jest miejsce, aby tego dokonać.
Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 16:47

...a mam wizję troszkę inną. Wystarczyły by 2 strony i ewentualnie trzecia dla metronomu...

Dzięki, właśnie na takie uwagi bardzo liczę
Ponieważ główny temat dotyczący tego programu już nam się mocno rozrósł pozostawimy go dla ew. uwag i informacji związanych z jego dalszym rozwojem. Edytorkiem dla Roland TD-3 zajmiemy się tam Extreme MIDI Mixer - budujemy edytor dla Roland TD-3

[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 16:55

...Przy okazji zapytam: nie bardzo rozumiem rolę przycisków grupujacych, może mi ktos podac przykład działania takiej opcji?...

Czy chodzi o te zgromadzone w bloku MIDI CHANNEL w skrypcie autorskim?
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: WG » czwartek 08 lut 2007, 18:03

mytnik: Przy okazji zapytam: nie bardzo rozumiem rolę przycisków grupujacych, może mi ktos podac przykład działania takiej opcji?

Czasami zachodzi konieczność stosowania opcji "przełącznikowych", na przykład wybór sceny 1 - 2, a opcje te nie mogą być wybierane jednocześnie. W skrypcie uzyskuje się to za pomocą "grupowania" komunikatów.

Przykładowo:
sysex F0 43 10 1 F7 uruchamia scenę 1
sysex F0 43 10 2 F7 uruchamia scenę 2

Oba komunikaty nie mogą być wysłane jednocześnie a tak będzie gdy nie dokonamy ich grupowania. Ostatni wysyłający komunikat przestawi instrument zawsze w scenę 2 podczas przywracania migawki etc.

Grupując je ...
sysex F0 43 10 1 F7 group 1
sysex F0 43 10 2 F7 group 1

... powodujemy, że wysyłany będzie albo pierwszy albo drugi komunikat a
stan przycisków się zmienia w całej grupie, czyli gdy naciśniemy któryś z przycisków to reszta przechodzi w stan wyłączenia.

Numeracja grup jest dowolna od 1 .. 999999 itp.

Grupy i stan przełączników są odpowiednio (inaczej) zapisywane w migawce, aby wiadomo było, który z przycisków w grupie jest aktywny.

PS. Multi-sterowania jeszcze nie ruszyłem ale może wkrótce uda mi się coś z tym zrobić.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » czwartek 08 lut 2007, 19:55

Tak mi się przypomniało

Może jest w Warszawie ktoś, kto oddałby w me ręce na jakieś 2 tygodnie zabytek pt. Roland Canvas SC-50 lub podobny z tej serii?

Pamiętam, iż kiedyś na naszym forum była dyskusja na temat: co zrobić aby na wyświetlaczu właśnie tego i podobnym mu modułom można było wyświetlić swe własne logo.

Mam wrażenie graniczące wręcz z pewnością, iż już teraz "nasz" program świetnie się nadaje do tego aby skonstruować taki edytor . Mało tego, w formie graficznej!

Potencjalnych posiadaczy owego modułu, a i tudzież czasu wolnego zapraszam do naszej redakcji. Warto wcześniej zadzwonić bo (przypuszczam) bez kawusi się pewnie nie obejdzie
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 08 lut 2007, 21:49

Dzięki WG za szczegółowe wyjaśnienie sprawy

Co do multi to nie ma pośpiechu, najważniejsze że wiadomo że jest to możliwe i będzie, zanim do tego dojdę to jeszcze minie trochę czasu.

pozdrawiam
drummer

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » wtorek 20 lut 2007, 13:15

...najważniejsze że wiadomo że jest to możliwe i będzie...



Już jest.

To wręcz nieprawdopodobne, ale akurat trafiło nam się do testów redakcyjnych urządzenie, które nie jest w swej funkcjonalności niczym innym, jak właśnie sprzętowym odpowiednikiem naszego programu

www.waveidea.com/en/products/bitstream_3x.

www.cme-pro.com/products-list/product-Bitstream3X.html

Więcej info już wkrótce.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » czwartek 22 mar 2007, 23:12

Mr WG

Rozumiem, że na razie z powodu rozwoju samplera prace nad mixerem zostały zawieszone, ale wpadłem na ciekawy pomysł (a przynajmniej tak mi się wydaję) kiedy po niemałej przerwie wróciłem do swojego edytora.

Pisząc jednym ciagiem zauważyłem, że kilka rzeczy powtarza się x razy bez zmian i pomyślałem o jakiejś funkcji w stylu phpowskiego 'include' albo pascalowego 'procedure'.


pozdrawiam
drummer

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: preceli » czwartek 22 mar 2007, 23:40

...Pisząc jednym ciagiem zauważyłem, że kilka rzeczy powtarza się x razy bez zmian i pomyślałem o jakiejś funkcji w stylu phpowskiego 'include' albo pascalowego 'procedure'...

Nie przesadzaj, Ctrl C/V załatwia spokojnie sprawę .
Jest kilka ważniejszych spraw do załatwienia i tu też cierpliwie czekam na swą kolejkę
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: mytnik » piątek 23 mar 2007, 12:07

Nie przesadzaj, Ctrl C/V załatwia spokojnie sprawę .
Jest kilka ważniejszych spraw do załatwienia i tu też cierpliwie czekam na swą kolejkę
...
**********************
W sumie to nie jest jakiś szczególnie ważny problem i są rzeczy ważniejsze, np. wspominany wcześniej tryb online, ale podglądnij sobie plik modułu td-3 pisany przez p. Wojtka. Np. table z brzmieniami (114) dla każdego padu, a jest ich 14 :). Gdyby wysłać to do procedury 'brzmienia' to potem w kodzie wystarczyło by zrobić 14 razy:
table
'brzmienia'

Ale to tylko propozycja na później, autor już sam zadecyduje czy warto, czy nie:)

pozdrawiam
drummer

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Extreme MIDI Mixer

Post autor: Redakcja » piątek 23 mar 2007, 13:39

...Np. table z brzmieniami (114) dla każdego padu, a jest ich 14 . Gdyby wysłać to do procedury 'brzmienia' to potem w kodzie wystarczyło by zrobić 14 razy: table 'brzmienia'...

No tak, ale czym innym jest możliwość zadeklarowania dowolnych zmiennych a czym innym dołączanie kodu z zewnętrznego pliku. W tym drugim przypadku zgadzam się z kolegą Preceli gdyż majstrując sobie takie pliki aby je później dołączać (choćby np. przez include) szybko spowodujemy, że katalog naszego edytorka będzie wyglądał jak choinka . Ja radzę sobie z takimi sytuacjami otwierając kilka instancji Notatnika i jak do tej pory spacjalnie nie narzekam. Świetnie i szybko z takimi projektami pracuje się dwumonitorowo.
Zanim kolega W.G "przepadł" dla tego projektu (a wiadomo czemu ) zdarzyło nam się podyskutować wieczorową porą. No bo skoro byłaby możliwość zadeklarowania zmiennych to może jeszcze jakiś mały waruneczek (if), a skoro już byłoby if to czemu nie dorzucić else, a może jeszcze jakąś maleńką pętelkę? I tak od słowa do słowa, od funkcji do funkcji niemalże wymyśliliśmy jeszcze jeden język programowania. Już nie pamiętam kto ostatni zgasił światło...
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ