Dziwny sampel - zwarcie prądu

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: Gerry » wtorek 24 kwie 2007, 20:48

Witam! Zwracam sie do Was z prośba o pomoc ponieważ szukam od dwóch dni i nie moge nic takiego znaleźć. Chodzi o dzwięk "zwarcia prądu", "spawania" (nawet nie wiem jak to nazwać?). Będe wdzięczny za pomoc!
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: richtig » wtorek 24 kwie 2007, 20:54

...Witam! Zwracam sie do Was z prośba o pomoc ponieważ szukam od dwóch dni i nie moge nic takiego znaleźć. Chodzi o dzwięk "zwarcia prądu", "spawania" (nawet nie wiem jak to nazwać?). Będe wdzięczny za pomoc! ...
**********************
Jeżeli efekt nie musi być super-realistyczny, to podejrzewam że uzyskasz coś takiego za pomocą syntezy FM.
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Gerry
Posty: 552
Rejestracja: czwartek 09 cze 2005, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: Gerry » wtorek 24 kwie 2007, 21:02

Jeżeli efekt nie musi być super-realistyczny, to podejrzewam że uzyskasz coś takiego za pomocą syntezy FM....
**********************
Próbowałem cos wykręcić ale nijak nie pasowało mo do tego co chce uzyskać. Czesto coś takiego słychać w hollywoodzkich filmach... wyobraźcie sobie np scenę katastroficzną... rozbity samolot lub samochód (cokolwiek) i w tym wszystkim dzwięk iskrzących kabli...
...kto pyta nie błądzi :-)) Niech milczę jesli nie mam nic ciekawego do powiedzenia...

richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: richtig » wtorek 24 kwie 2007, 21:21

Hmmm. Zimne ognie nagrać? I potem jakoś inteligentnie to pociąć i dołożyć buczenie 50Hz + kilka harmonicznych?
www.myspace.com/pchelki

KYMY
Posty: 264
Rejestracja: poniedziałek 23 sty 2006, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: KYMY » wtorek 24 kwie 2007, 21:24

...Jeżeli efekt nie musi być super-realistyczny, to podejrzewam że uzyskasz coś takiego za pomocą syntezy FM....
**********************
Próbowałem cos wykręcić ale nijak nie pasowało mo do tego co chce uzyskać. Czesto coś takiego słychać w hollywoodzkich filmach... wyobraźcie sobie np scenę katastroficzną... rozbity samolot lub samochód (cokolwiek) i w tym wszystkim dzwięk iskrzących kabli......
**********************

Dyktafon- czekolada lub piwo- zakład ślusarski- poprosić spawacza- nagrać- przegrać do komputera- obrobić- grać.

Awatar użytkownika
MX
Posty: 88
Rejestracja: środa 17 lis 2004, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: MX » wtorek 24 kwie 2007, 21:37

Dyktafon- czekolada lub piwo- zakład ślusarski- poprosić spawacza- nagrać- przegrać do komputera- obrobić- grać.
...
**********************
Albo znaleźć taką Hollywoodzką produkcję w DivXie i wysamplować sobie rzeczony efekt. Polecam Frankensteina i Van Helsing.
Hammond SK1

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: midishiner » wtorek 24 kwie 2007, 21:44

...Witam! Zwracam sie do Was z prośba o pomoc ponieważ szukam od dwóch dni i nie moge nic takiego znaleźć. Chodzi o dzwięk "zwarcia prądu", "spawania" (nawet nie wiem jak to nazwać?). Będe wdzięczny za pomoc! ...
**********************
Pisz do mnie na maila. Mam całą bibliotekę Lucas Film Sound Efects. Coś znajdę. pozdr
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

greengo
Posty: 196
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2007, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: greengo » środa 25 kwie 2007, 00:18

Jesli poczekasz do weekendu to moge spojrzec w jednego winyla gdzie moze by sie to znalazlo.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: BigGuns » środa 25 kwie 2007, 00:44

...Witam! Zwracam sie do Was z prośba o pomoc ponieważ szukam od dwóch dni i nie moge nic takiego znaleźć. Chodzi o dzwięk "zwarcia prądu", "spawania" (nawet nie wiem jak to nazwać?). Będe wdzięczny za pomoc! ...
**********************
spróbuj tego może się nada

Awatar użytkownika
ukaef
Posty: 242
Rejestracja: środa 23 cze 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Dziwny sampel - zwarcie prądu

Post autor: ukaef » środa 25 kwie 2007, 08:35

...Witam! Zwracam sie do Was z prośba o pomoc ponieważ szukam od dwóch dni i nie moge nic takiego znaleźć. Chodzi o dzwięk "zwarcia prądu", "spawania" (nawet nie wiem jak to nazwać?). Będe wdzięczny za pomoc! ...
**********************
Ja to bym zrobił jeszcze inaczej. Ściągnąłbym grę "Half-Life" (jedynkę), program PakExplorer, z pliku pak0.pak wyciągnąłbym pliki dźwiękowe i odnalazł dźwięk "zwarcia prądu" :D. Co prawda te wave`y są 22khz, ale możnaby to dobrze obrobić i byłoby git. Mówię o tej ewentualności, bo te dźwięki robiły na mnie swego czasu spore wrażenie.
:)

ODPOWIEDZ