Yamaha Electone B-75

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mucus
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 00:00

Yamaha Electone B-75

Post autor: mucus » czwartek 13 wrz 2007, 12:34

Witam!
Instrument jak w tytule, czy ktoś go zna? Jak to to brzmi? I może znacie adresy stron gdzie można posłuchać próbek?
Dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
mucus
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 00:00

Re: Yamaha Electone B-75

Post autor: mucus » czwartek 13 wrz 2007, 18:49

Nikt?

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha Electone B-75

Post autor: ast » czwartek 13 wrz 2007, 19:37

Miałem do czynienia z kilkoma Electonami serii B (nie pamiętam numerów - kilka niższych modeli i jakiś środkowy) i wszystkie brzmiały TRAGICZNIE. Polskie 'wynalazki' w rodzaju B2 czy Estrady biły je na głowę pod względem brzmienia 'hammondopodobnego'... Yamahy serii B na których grałem, wydobywały z siebie wyłącznie barwy buczące, bzyczące lub piszczące - nic sensownego niestety... No i te manuały po 3,5 oktawy... :-/ Odradzam.

Znalazłem ten klawisz na stronie http://www.electone.com/museum/ - grałem kiedyś na nim w komisie... nie polecam.
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
mucus
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 00:00

Re: Yamaha Electone B-75

Post autor: mucus » piątek 14 wrz 2007, 13:35

...Miałem do czynienia z kilkoma Electonami serii B (nie pamiętam numerów - kilka niższych modeli i jakiś środkowy) i wszystkie brzmiały TRAGICZNIE. Polskie 'wynalazki' w rodzaju B2 czy Estrady biły je na głowę pod względem brzmienia 'hammondopodobnego'... Yamahy serii B na których grałem, wydobywały z siebie wyłącznie barwy buczące, bzyczące lub piszczące - nic sensownego niestety... No i te manuały po 3,5 oktawy... :-/ Odradzam.

Znalazłem ten klawisz na stronie http://www.electone.com/museum/ - grałem kiedyś na nim w komisie... nie polecam....
**********************
Niezbyt to zachęcające ale za cenę 250zł chyba i tak spróbuję ;) O brzmieniach typu hammond w ogóle nie myślałem ale mam nadzieje, uda się jakieś ciekawe stringi z tego wyciągnąć. Dziękuję za opinię i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Yamaha Electone B-75

Post autor: ast » piątek 14 wrz 2007, 14:11

ale mam nadzieje, uda się jakieś ciekawe stringi z tego wyciągnąć.
**********************
Zapomnij - nie ma najmniejszych szans - no chyba że masz na myśli znalezienie wewnątrz obudowy damskiej bielizny
Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
mucus
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 13 wrz 2007, 00:00

Re: Yamaha Electone B-75

Post autor: mucus » piątek 14 wrz 2007, 15:33

...ale mam nadzieje, uda się jakieś ciekawe stringi z tego wyciągnąć.
**********************
Zapomnij - nie ma najmniejszych szans - no chyba że masz na myśli znalezienie wewnątrz obudowy damskiej bielizny ...
**********************
Kto wie? Ostatecznie regał na książki kosztował mnie więcej a mniej efektownie się prezentuje

ODPOWIEDZ