Najlepszy reverb VST?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: pixel » czwartek 03 kwie 2008, 14:07

Empik sam w sobie jest drogi. Nie wiem jak z płytami audio, ale widziałem przykład gier: te same tytuły widziałem nawet o 50% taniej w takim np. MediaMarkt. Myśle ze z innymi artykułami też mają taką przebitke

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Soundscape » czwartek 03 kwie 2008, 14:09

...Empik sam w sobie jest drogi. Nie wiem jak z płytami audio, ale widziałem przykład gier: te same tytuły widziałem nawet o 50% taniej w takim np. MediaMarkt. Myśle ze z innymi artykułami też mają taką przebitke...
**********************
Oj, chyba podpisałeś się pod nieodpowiedni post

BTW, jeśli chodzi o reverb wyłącznie VST, to świetny jest bundle PSP Lexicon. W sprzętowych wersjach niestety nie pomogę.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 166
Rejestracja: piątek 27 lip 2007, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: pixel » czwartek 03 kwie 2008, 14:13

A no, mała pomyłka :D
Ale skoro jestem, to przyznam sie ze tez jestem ciekawy.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Soundscape » czwartek 03 kwie 2008, 15:26

no tak ale lexicon PSP robi, genialne co prawda, ale delaye, pogłos tam jest w wersji 84 ale jednak bardziej jako dodatek. A 84 i 42 mam i używam bo jest świetny :)

może miałeś na myśli PSP EasyVerb?...
**********************
Nie, właśnie o 84 i 42 mówiłem. Można ukręcić bardzo dobre reverby. EasyVerb też dobry. Ja jeszcze posiadam SpringVerb (okrojone Easy), który akurat do moich potrzeb wystarczy.

scalar
Posty: 65
Rejestracja: piątek 22 cze 2007, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: scalar » czwartek 03 kwie 2008, 16:05

Dołączę się ze swoimi 3 groszami. Wszyscy chwalą SIRa - niewiem nie słyszałem.
Pamiętam pogłosy TC - bardzo ciekawe, choć górka nieco metaliczna/szklana. Mój faworyt to pogłos będący częścią instrumentu strunowego zawartego w Reaktorze5 (nie pamiętam nazwy,ale coś się zaczynało od STRING...). Wyciąłem sam pogłos i było dla mnie bardzo cacy.
Tym bardziej, że w reaktorze można ustawić płynne przejście pomiędzy zmianami parametrów!! To sprawia, że np zmiana długości pomieszczenia z small room do big hall przebiega tak samo jak zmiana czasu powtórzeń w delay`u analogowym (zmienia się wysokość wybrzmienia). Żadnych pyków, klików i innych niemiłych dodatków, a to ważne np. podczas dubowania, czy po prostu grania parametrami pogłosu.
EiS jest super! Pozdrawiam Redakcję!

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: gores » czwartek 03 kwie 2008, 20:45

nie mam porównania do 480 Lexicona niestety ale SIR moim zdaniem jest najlepszy. Jest do niego cała masa przeróżnych odpowiedzi.Z resztą odpowiedzi z topowych lexiconów czy TC też można na nim sprawdzić.
Właśnie! Czy ktoś miał możliwość porównania SIRa z załadowanymi impulsami z 480-ki do orginalnego urządzenia? Ciekaw jestem jaka jest różnica...
Jedynym minusem SIRa jest mała możliwość edycji efektu

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: matiz » czwartek 03 kwie 2008, 22:12

Wszyscy chwalą SIRa - niewiem nie słyszałem.

Radze sprobowac. Jeszcze sie pewno darmowa wersje gdzies znajdzie. Naprawde polecam - stosunek jakosci do ceny nieskonczony

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Miłaszewski » czwartek 03 kwie 2008, 22:18

Chciałbym podjać temat najlepszej (najbardziej naturalnie brzmiącej) wtyczki VST będącej reverbem. Czy pozostaje na czele nieśmiertelny Rverb Wave'sa? Czy może coś go bije już na głowę...
**********************
RVerb Waves to zawsze byl jeden z gorszych reverbow, przynajmniej dla mnie.
PSP EasyVerb Plate - tutaj idzie moj glos.
[addsig]

ODPOWIEDZ