Najlepszy reverb VST?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: BigGuns » piątek 04 kwie 2008, 00:28

...hmmm a może coś sprzętowego? :) może jakaś hybryda sprzętowa + obsługa poprzez VST? Czy warto kupować np Lexicon MX200? czy raczej właśnie np pobawić się SIR albo PSP Easyverb... czy może jeszcze inna opcja......
**********************
ja bym polecił CSR

WizooVerb też jest całkiem niezły (i tańszy), używał go m. in Klaus Badelt. Problem w tym że już go nie sprzedają, chyba że będziesz miał szczęście i jakaś firma będzie miała jeszcze na magazynie.

Pająk
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Pająk » piątek 04 kwie 2008, 02:18

Porównywałem impulsy 480 do sprzętowego PCM 90 i wygrywa hardware!!!

Awatar użytkownika
Miłaszewski
Posty: 997
Rejestracja: wtorek 23 gru 2003, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Miłaszewski » piątek 04 kwie 2008, 02:55

ps. a co do sprzętowych pogłosów to fajnie jakby ktoś coś jeszcze napomknął - jak się to ma do procesorów sprzętowych z górnych półek np TC czy Lexicon'ów 480 czy 960L (w sumie pytanie chyba nieco retoryczne jako, że SIR ma bodajże impulsy tych procesorów)

pozd
Adam...
**********************
nie probowalem nigdy SIR, ale majac doswiadczenie z pluginami impulsowymi Space Designer oraz TL Space to EasyVerb czy CSR sa znacznie blizej 480
Altiverb jest bardzo realistyczny, odstaje od innych reverbow impulsowych, ale ani 224 ani 480 nie sa realistyczne, tak samo jak EasyVerb, a swietnie sprawdzaja sie w zastosowaniach muzycznych.
[addsig]

Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: JankoMuzykant » piątek 04 kwie 2008, 06:25

JBOmniVerb - darmowe, rozbudowane użytecznie, bardzo go lubię.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: Velu » piątek 04 kwie 2008, 10:08

Ja na ogół robię muzykę syntetyczną i najbardziej do klamatów tanecznych pasuje mi to--> http://www.artsacoustic.com/ . Naprawdę dosyć przyjemnie się z nim pracuje. Pzdr.

Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: OYCIECPIOTR » piątek 04 kwie 2008, 10:59

Moje uwagi co do SIR`a - ostatnia darmowa wersja mi się ciągle wiesza, więc muszę poszperać i wygrzebać starszą wersję. Odpowiedzi impulsowych jest całe mnóstwo w necie, niestety, jak dla mnie, czegoś im zawsze brakuje. Nawet te pobrane z legendarnych procesorów są jakieś takie rozmazane, bez życia. Był to powód, dla którego przez dłuższy czas nie stosowałem SIR`a ani innych wtyczek, rozmyślając nad opcją hardwarową. ALE ostatnio zacząłem kombinować z szumem, zarówno cyfrowym jak i analogowym jako pokarmem dla SIR`a i wyniki są moim zdaniem bardzo fajne. Można sobie zmiksować różne próbki, dając np. metalicznie brzmiący szum cyfrowy w fazie początkowej, a wybrzmienie wkleić analogowe - pogłos wtedy będzie ładnie wybrzmiewał, bez niechcianej ,,szklanki".
[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

Awatar użytkownika
DJMONSIGNEUR
Posty: 64
Rejestracja: środa 09 lut 2005, 00:00

Re: Najlepszy reverb VST?

Post autor: DJMONSIGNEUR » piątek 04 kwie 2008, 13:32

Wizoo Verb nie jest produkowany bo właśnie na rynek wchodzi Wizoo Verb 2

Może być ciekawie. Ja oddaję swój głos na CSR - prosty i doskonale brzmiące, a jak chcesz to mają mnóstwo parametrów przejrzyście pogrupowanych.

Pozdro
M

ODPOWIEDZ