Stary ruski Oktava MK319

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Hardi » czwartek 21 sie 2008, 13:46

warto to brać za 550 zł ? faktycznie lepszy stary ruski od tych nowych ze sklepu? potrzebne do nagrywania wokalu
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: smiechu » czwartek 21 sie 2008, 16:51

A co za roznica?? Przeciez nowe tez sa ruskie jesli wszystko z nim jest ok... to bierz...

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Hardi » czwartek 21 sie 2008, 18:20

no właśnie nie wiem, podobno te stare są lepsze od nowych
[addsig]
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
Boleek
Posty: 268
Rejestracja: środa 15 lut 2006, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Boleek » piątek 22 sie 2008, 02:43

...A co za roznica?? Przeciez nowe tez sa ruskie jesli wszystko z nim jest ok... to bierz......
**********************
Jest róznica ... miałem starą rosyjska Oktave , sprzedałem ja na Allegro , nie wiem zreszta dla czego ... kupiłem inny mikrofon z ktorego nie byłem w ogole zadowolony .. tez go sprzedałem , kupiłem nową oktave ... ze sklepu ..
ten sam wokalista ten sam preamp i brzmiało inaczej .
Sygnał nie jest juz tak blisko i nie jest az tak masywny

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Soundscape » piątek 22 sie 2008, 08:27

ten sam wokalista ten sam preamp i brzmiało inaczej .
Sygnał nie jest juz tak blisko i nie jest az tak masywny ...
**********************
Pisałem niedawno na forum, że w Europie coraz mniej jest oryginalnych rpsyjskich Oktav. Rosjanie nie zgodzili się na warunki dystrybutorów. Na dzień dzisiejszy prawdopodobnie trudno będzie znaleźć oryginalną rosyjską.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Pan_Jabu » piątek 22 sie 2008, 09:08

...ten sam wokalista ten sam preamp i brzmiało inaczej .
Sygnał nie jest juz tak blisko i nie jest az tak masywny ...
**********************
Pisałem niedawno na forum, że w Europie coraz mniej jest oryginalnych rpsyjskich Oktav. Rosjanie nie zgodzili się na warunki dystrybutorów. Na dzień dzisiejszy prawdopodobnie trudno będzie znaleźć oryginalną rosyjską....
**********************

Ale nie mieszajmy dwóch różnych rzeczy !
Jedną sprawą jest relacja "oryginał - podróba". A czym innym to, o co pyta autor wątku: czy _oryginalne_ Oktawy dzisiejsze różnią się jakością od oryginałów sprzed lat.

Na stronie Octavy podany jest link do dealera na Europę. Na jakiej podstawie miałbym zakładać, że kupując tutaj dostanę podróbę?

Ciekawi mnie temat bo właśnie chciałem kupować Oktavę.

Swoją drogą nie rozumiem tego zamieszania z dystrybutorami itp... Przecież oni na pewno tracą klientów w ten sposób. Ja byłem już zdecydowany a właśnie zaczynam przeczesywać forum w poszukiwaniu alternatywy.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Soundscape » piątek 22 sie 2008, 09:14

Swoją drogą nie rozumiem tego zamieszania z dystrybutorami itp... Przecież oni na pewno tracą klientów w ten sposób. Ja byłem już zdecydowany a właśnie zaczynam przeczesywać forum w poszukiwaniu alternatywy....
**********************
Ja po prostu słyszałem z pewnego zaufanego źródła to info. Nie chodzi o to, że sprzedadzą komuś bubel, ale o to, że będzie lub może być to coś innego niż rosyjski oryginał.

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Pan_Jabu » piątek 22 sie 2008, 09:20

...Swoją drogą nie rozumiem tego zamieszania z dystrybutorami itp... Przecież oni na pewno tracą klientów w ten sposób. Ja byłem już zdecydowany a właśnie zaczynam przeczesywać forum w poszukiwaniu alternatywy....
**********************
Ja po prostu słyszałem z pewnego zaufanego źródła to info. Nie chodzi o to, że sprzedadzą komuś bubel, ale o to, że będzie lub może być to coś innego niż rosyjski oryginał. ...
**********************

Ja rozumiem, ale pytałem konkretnie o stronę
Octava Online, która twierdzi (i przedstawia skany dokumentów), że jest autoryzowanym oficjalnym dystrybutorem na Europę. Wyraźnie piszą, że oryginalne mikrofony tylko u nich.

Natomiast zupełnie niezależnym problemem jest to czy dzisiaj produkowane oryginalne rosyjskie Oktawy są gorsze jakościowo niż te sprzed kilku lat? Czy to kolejna urban legend...?

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: Soundscape » piątek 22 sie 2008, 09:25

Ja rozumiem, ale pytałem konkretnie o stronę
Octava Online, która twierdzi (i przedstawia skany dokumentów), że jest autoryzowanym oficjalnym dystrybutorem na Europę. Wyraźnie piszą, że oryginalne mikrofony tylko u nich.
**********************
A, jak tu to ok


Natomiast zupełnie niezależnym problemem jest to czy dzisiaj produkowane oryginalne rosyjskie Oktawy są gorsze jakościowo niż te sprzed kilku lat? Czy to kolejna urban legend...?...
**********************
To jest już kolejne pytanie, na które sam szukam odpowiedzi. Ale z tego co wiem jest trochę inaczej niż było...Niestety nie na korzyść.

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Stary ruski Oktava MK319

Post autor: smiechu » piątek 22 sie 2008, 10:54

Hehe... to ja musze dzis sprawdzic z ktorego roku jest moj MKL2500

ODPOWIEDZ