Sterowanie PAR-ami

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych do oświetlania imprez.
starek
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 04 sty 2005, 00:00

Sterowanie PAR-ami

Post autor: starek » środa 14 maja 2008, 17:01

Panowie...
Robię małe eventy, gdzie potrzebuję doświetlić artystów (po 2 PAR56) na stronę) i kilka PARÓW na podłogę dla klimatu (4 PARY56 i 2 36).

Problem polega na tym, że czasem światło na scenę jest za mocne i bije po oczach (małe pomieszczenia itp).

Jak sterować tymi światełkami? Nie chcę kupować masy sprzętu mikserów, dimmerów itp. Chcę coś co obsłuży dwa statywy po 2 Pary na stronę - ściemnić i tyle.
Nie wiem czy to musi być DMX czy nie... jak wspomniałem nie mam zielonego pojęcia.

Dodam, że chcę jeszcze zakupić 2 LED PARY 64, dla efektów na ściany itp.

Aha... no i oczywiście na to sterowanie nie chcę wydać majątku. Coś taniego, nie dużego, prostego.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: AlfonsoRodeo » niedziela 24 sie 2008, 17:02

...Panowie...
Robię małe eventy, gdzie potrzebuję doświetlić artystów (po 2 PAR56) na stronę) i kilka PARÓW na podłogę dla klimatu (4 PARY56 i 2 36).

Problem polega na tym, że czasem światło na scenę jest za mocne i bije po oczach (małe pomieszczenia itp).

Jak sterować tymi światełkami? Nie chcę kupować masy sprzętu mikserów, dimmerów itp. Chcę coś co obsłuży dwa statywy po 2 Pary na stronę - ściemnić i tyle.
Nie wiem czy to musi być DMX czy nie... jak wspomniałem nie mam zielonego pojęcia.

Dodam, że chcę jeszcze zakupić 2 LED PARY 64, dla efektów na ściany itp.

Aha... no i oczywiście na to sterowanie nie chcę wydać majątku. Coś taniego, nie dużego, prostego.
...
**********************
Witam

jesli chcesz regulowac natezenie, to musisz niestety posiadac dimmer, na pewno sterowany sygnalem DMX, i na pewno jakis prosty mikserek (jest takich multum na rynku). Dimmer ma z reguly 3 kanalow, sa tez i male wersje, ktore mozna zostawiac na elementach konstrukcji czy przykrecone do sciany/sufitu.

Awatar użytkownika
AlfonsoRodeo
Posty: 757
Rejestracja: poniedziałek 28 lut 2005, 00:00

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: AlfonsoRodeo » niedziela 24 sie 2008, 17:03

* zamiast 3 kanalow winno byc 6 kanalow. przepraszam za pomylke.

Awatar użytkownika
minorr
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: minorr » poniedziałek 25 sie 2008, 12:14

...* zamiast 3 kanalow winno byc 6 kanalow. przepraszam za pomylke....
**********************

Z mniejszych są też i 4 kanałowe, bez problemu podłączalne do gniazda 230V, ot na przykład

taki albo taki . Do tego jeszcze jakiś mały sterownik , który to wszystko pociągnie (plus te PARy leadowe w przyszłości i nie tylko).

I w sumie mamy komplet za ok 210EU, co daje niecałe 700zł (plus cena przesyłki i przelewu ok 100zł). U nas cena chyba byłaby podobna, zwłaszcza w tym przedziale.

Awatar użytkownika
minorr
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: minorr » poniedziałek 25 sie 2008, 12:34

Jeszcze jedna rzecz - te PARy56 to sądzę 300W, więc jest spojrzeć żeby dimmer miał min 4A/kanał (ten co ja podałem wyżej ma
tylko 2A) jeśli chcesz podłączyć po 2 PARy/kanał. Albo, tak jak Alfonso napisał 6 kanałowy, też można je skonfigurować do podłączenia na 1 fazę do gniazdka 230V. Np coś takiego, kosztuje dosłownie trochę więcej ale też i więcej można na nim powiesić w przyszłości. Mankamentem jest spory ciężar i hałas wiatraka chłodzącego (nie zawsze urządzenie można postawić gdzieś w innym pomieszczeniu).

Awatar użytkownika
ogurix
Posty: 7
Rejestracja: piątek 09 mar 2007, 00:00

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: ogurix » poniedziałek 25 sie 2008, 12:39

Chyba coś takiego dało by radę, kosztuje w prawdzie 1000 zł, ale ma też mały zapas mocy zobacz sam

Awatar użytkownika
ogurix
Posty: 7
Rejestracja: piątek 09 mar 2007, 00:00

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: ogurix » poniedziałek 25 sie 2008, 12:41

...Chyba coś takiego dało by radę, kosztuje w prawdzie 1000 zł, ale ma też mały zapas mocy zobacz sam...
**********************
to w sumie wszystko czego potrzebujesz w jednym urządzeniu, dimmer ze sterownikiem

edimad
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 13 lis 2017, 00:00

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: edimad » poniedziałek 13 lis 2017, 10:34

......Panowie...
Robię małe eventy, gdzie potrzebuję doświetlić artystów (po 2 PAR56) na stronę) i kilka PARÓW na podłogę dla klimatu (4 PARY56 i 2 36).

Problem polega na tym, że czasem światło na scenę jest za mocne i bije po oczach (małe pomieszczenia itp).

Jak sterować tymi światełkami? Nie chcę kupować masy sprzętu mikserów, dimmerów itp. Chcę coś co obsłuży dwa statywy po 2 Pary na stronę - ściemnić i tyle.
Nie wiem czy to musi być DMX czy nie... jak wspomniałem nie mam zielonego pojęcia.

Dodam, że chcę jeszcze zakupić 2 LED PARY 64, dla efektów na ściany itp.

Aha... no i oczywiście na to sterowanie nie chcę wydać majątku. Coś taniego, nie dużego, prostego.
...
**********************
Witam

jesli chcesz regulowac natezenie, to musisz niestety posiadac dimmer, na pewno sterowany sygnalem DMX, i na pewno jakis prosty mikserek (jest takich multum na rynku). Dimmer ma z reguly 3 kanalow, sa tez i male wersje, ktore mozna zostawiac na elementach konstrukcji czy przykrecone do sciany/sufitu. ...:))))))))))))))))))

kwmatik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 21 sty 2019, 11:56

Re: Sterowanie PAR-ami

Post autor: kwmatik » poniedziałek 21 sty 2019, 12:06

bez DMX512 nie ogarnie się PAR

ODPOWIEDZ