C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
zektor
Posty: 144
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2008, 00:00

C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: zektor » wtorek 09 gru 2008, 00:20


Awatar użytkownika
Laliszon
Posty: 438
Rejestracja: piątek 23 gru 2005, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: Laliszon » wtorek 09 gru 2008, 13:02

...http://www.c-thru-music.com/cgi/?page=axis_vid_manual

Performance Part 1 ...
**********************
Nie wiem czy koniec zwykłej klawiatury ale sam pomysł dość ciekawy.
Nie wiesz kto jest w Polsce dystrybutorem tego urządzenia.
Chętnie dotknę. Jeśli przez tydzień zdołam coś na tym wykrzesać
sensownego to chętnie zakupię.

Awatar użytkownika
fabian
Posty: 323
Rejestracja: środa 25 maja 2005, 00:00
Kontakt:

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: fabian » wtorek 09 gru 2008, 16:36

generalnie rudess zawsze mnie odstrasza od produktu swoimi prezentacjami..
[addsig]
the Sun Personality

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: Redakcja » wtorek 09 gru 2008, 18:17

C-Thru Music AXiS-64/49 to mocno interesująca świeżyzna. Szczerze mówiąc zastanawiałem się już dawno nad podobnym rozwiązaniem, tyle, że w odniesieniu do klawiatury ustawionej na sposób klasycznego akordeonu guzikowego (gri(y)f B). Nie będę tu ukrywał, iż patrząc nawet na najprostszy AXIS 49, a w zasadzie jego cenę (500$), serce mi mocniej zabiło :-). Poniżej tłumaczę czemu.

...komuś kto gra na klasycznej klawiaturze , c-thru jest zbędna ,zastanawiam się do kogo kierowany jest ten produkt .

Ten produkt jest skierowany do klawiszowców którym marzy się prosta gra schematami/skalami (podobnie jak na gitarze), a przy tym chcieliby mieć (dalej na sposób klawiszowy) full kontrolę nad tym co robią.

...klawiatura przypomina akordeon guzikowy bajan ,blisko położone klawisze dają duże możliwości ale dopiero na poziomie wirtuoza....

Klawiatura jest zupełnie inna, akordeon guzikowy ma ją pod znacznie ostrzejszym kątem. Inaczej też rozmieszczone są dźwięki.

...nauka na tym zajmie tygodnie jeżeli nie miesiące,wie to kazdy kto uczył się grac na instrumentach...

To akurat absolutnie nie jest argumentem na NIE.

Gdybym tylko znalazł kogokolwiek, który nauczyłby się w kilka miechów płynnej obsługi dowolnego instrumentu (nie koniecznie z klawiaturą), to natychmiast pewnie zostałbym jego menago do końca dni jego .

...oczywiście nie chcę zniechęcać, to mój punkt widzenia...

Jasne!

Zanim ten temat ukazał się na naszym forum zrobiłem już mały rekonesans, tudzież pogadałem z naszą mocno zaprzyjaźnioną redakcją "Elektronika Praktyczna".

I tu mam propozycję: zbudujmy podobny sterownik w oparciu o projekty naszego forumowego kolegi JankaMuzykanta (Muzykant 1... 8). Tyle, że poszerzony o klawiaturę stricte akordeonową (guzikową) dla klasyków. Można to zrealizować jako dwa niezależne systemy klawiatur, można też zawrzeć w jednej, gdyż nawet w ofercie AVT bez problemu znajdziemy podwójne (w sensie styków) przełączniki.

I tu mam propozycję. Otóż potrzeba nam kogoś:

- dla którego PCB to w miarę bajka, a przy tym zakuma powyższą "czaczę";

- byłoby fajnie gdyby owy kolega mieszkał w Warszawie lub jej okolicach (jeśli nie to trudno, też gorąco zapraszamy);

- byłoby fajnie gdyby kolega był "pisaty", gdyż opisując owy projekt dla "EP" zarobi przy tym wszystkim całkiem niezłą kasiorę;

- od naszej redakcji też dostanie "full wypas" na wszystko, w tym spotkania z zawodowcami w temacie guzików (ważne).

Koszt zbudowania finalnego (mocno rozbudowanego) owego urządzenia, oczywiście bez dynamiki (velocity) i aftertouch, oceniam na 600/900 zł.

Paso?
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

cezex
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 31 maja 2005, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: cezex » wtorek 09 gru 2008, 18:28

Pod koniec lat 70. widziałem w TVP dokument o francuskim kompozytorze, akurat pracował nad muzyką do filmu. Czy to był Legrand czy Jarre Senior nie pamiętam i ten używał takiej bajanowej klawiatury, wtedy miałem wrażenie, że to był jakiś na miarę szyty syntezator. Więc pomysł nie jest nowy.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: Redakcja » wtorek 09 gru 2008, 18:38

...Pod koniec lat 70. widziałem w TVP dokument o francuskim kompozytorze, akurat pracował nad muzyką do filmu. Czy to był Legrand czy Jarre Senior nie pamiętam i ten używał takiej bajanowej klawiatury, wtedy miałem wrażenie, że to był jakiś na miarę szyty syntezator. Więc pomysł nie jest nowy. ...


E tam .

Klawiaturę guzikową w różnych el-instrumentach, np. w odniesieniu nawet do tzw. "samograji", robią do dziś: www.orla.net/accordionkb.php.

Problem w tym aby ją mieć i nie przepłacić.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: Redakcja » wtorek 09 gru 2008, 19:16

...klawiaturu guzikowch jest bardzo wiele ,miałem w rękach dwa rodzaje .chodzi mi tylko o bliskość klawiszy co jest oczywista zaleta...

To prawda, z tym, iż w naszej strefie geograficznej (od Polski na wschód) obowiązuje system B.

A tzw. "bliskość klawiszy" to sprawa wręcz nie do przecenienia. I naprawdę warto dla niej poświecić choćby nawet te kilka miechów
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: C-Thru Music - koniec klasycznej klawiatury MIDI?

Post autor: winnicki » środa 10 gru 2008, 09:18

No właśnie to się chyba nada, ale tylko do wymyślnych arpeggio, bo do "normalnego" grania to cienko to widze. To nie jest rozwiązywanie problemów z klasyczną klawiaturą, tylko zastępowanie jednych schematów innymi, ktore w specyficznych sytuacjach zapewne sprawdza się.

Dwa ostatnie filmiki z Rudessem obnażają wąską stosowalność tego rozwiązania. Niemniej już widzę (oczyma wyobraźni) jakąś wersję z pentagramem wyznaczającym szatańskie skale...

ODPOWIEDZ