Hypersonic 2 - banki brzmień

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 11 mar 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: grzybiarz » piątek 16 paź 2009, 00:02

......Dzięki, ale widze że to porpstu wina windowsa 7...

Fajnie, że wreszcie zameldowałeś na jakiej platformie pracujesz.
Oczywiście pewnie myślisz, że wszyscy tu obecni mają czarodziejskie kule, albo co najmniej zapierdzielają w CBŚ-mieciu.
Człeku, pomyśl choć raz za kogoś, o ile taki nawał roboty nie rozwali Ci mózgoczaszki. ...
 


 


 


Fajnie, że mnie zjechales za moja "nieuwagę" mimo, że sam jesteś nieuważny.
Opisałem wszystko w pierwszym swoim poscie tutaj:
"Witam. Podepnę się pod temat. Otóż, niedawno przesiadłem się na Windowsa 7 i... nie mogę odpalić Hypersonica2." 


Więc nie trzeba być wróżbitą, wystarczy umieć czytać;p 


Awatar użytkownika
Masters
Posty: 230
Rejestracja: piątek 14 lis 2008, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Masters » piątek 16 paź 2009, 22:22

Zainteresuj się jeszcze Cakewalk Dimension Pro... jakość profesjonalna.
Koniecznie dokup jakieś bębny bo te akurat tu są do niczego ale cała reszta dla mnie bomba. Sample Tank też jest ok i bardzo szybko na nim można stworzyć całkiem dobrze brzmiący podkład z gotowych midi utworków. Bębny w nim mają mocnego kopa i często stisuje na nich limiter bo stopa wypala ponad normę :) Z tych 2 instrumentów napewno uda ci się ułożyć całkiem dobre brzmienie.


Jest jeszcze Colosus, lub nowszy Gigant czy jakoś tak ale mnie nie przekonuje ... choć to kwestia gustu.


Hypersonic ma fajne akordeony, basy, leady ... ale przestałem go używać kiedy kupiłem Sample Tank i wypróbowałem bibliotekę Dimension Pro.


 


Masters


kami
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2005, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: kami » sobota 17 paź 2009, 06:17

...
......Dzięki, ale widze że to porpstu wina windowsa 7...

Fajnie, że wreszcie zameldowałeś na jakiej platformie pracujesz.
Oczywiście pewnie myślisz, że wszyscy tu obecni mają czarodziejskie kule, albo co najmniej zapierdzielają w CBŚ-mieciu.
Człeku, pomyśl choć raz za kogoś, o ile taki nawał roboty nie rozwali Ci mózgoczaszki. ...
 

 

 

Fajnie, że mnie zjechales za moja "nieuwagę" mimo, że sam jesteś nieuważny.
Opisałem wszystko w pierwszym swoim poscie tutaj:
"Witam. Podepnę się pod temat. Otóż, niedawno przesiadłem się na Windowsa 7 i... nie mogę odpalić Hypersonica2." 


Więc nie trzeba być wróżbitą, wystarczy umieć czytać;p ...
 


 


 


Chłopy. dlaczego zmieniacie systemy???????Jk wszedł xppro. to jadę na tym systemie  i nic nie kombinuje ..ba, nawet nie uaktualniam- do dźwięku nie potrzeba wariować jeśli ktoś mi powie ,że będzie słyszał różnicę między samplem x a y na win milenium a win 7, mając tę samą kartę dźwiękową, ten sam procesor i taką samą pamięć,to się poddaje..jeśli ktoś mi powie ,że jakieś nowe wersję wymienionych  programów , dodatki , uaktualnienia etc..etc..stają się żródlem nowej inspiracji.. to mu zazdroszczę bujania w stratosferze..Jak wydmuchają win49, wypasionego programami. hipers...colossus.. sampletank80 i tak dalej ..to się przesiądę ..na razie nie mam stresów...pozdro



jestem entuzjastą realizacji komputerowej

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » sobota 17 paź 2009, 08:27

...
Zainteresuj się jeszcze Cakewalk Dimension Pro... jakość profesjonalna.
Koniecznie dokup jakieś bębny bo te akurat tu są do niczego ale cała reszta dla mnie bomba. Sample Tank też jest ok i bardzo szybko na nim można stworzyć całkiem dobrze brzmiący podkład z gotowych midi utworków. Bębny w nim mają mocnego kopa i często stisuje na nich limiter bo stopa wypala ponad normę :) Z tych 2 instrumentów napewno uda ci się ułożyć całkiem dobre brzmienie.


Jest jeszcze Colosus, lub nowszy Gigant czy jakoś tak ale mnie nie przekonuje ... choć to kwestia gustu.

Hypersonic ma fajne akordeony, basy, leady ... ale przestałem go używać kiedy kupiłem Sample Tank i wypróbowałem bibliotekę Dimension Pro.

 

 
No właśnie. Masters potwierdza moje spostrzeżenia, więc masz już dwóch za ST :) Mnie również ten zachwalany Colossus nie powalił. Oczywiście musisz cały czas mieć w podświadomości fakt, że same instrumenty, choćby najbardziej genialne brzmieniowo, nie zrobią za Ciebie MUZYKI.


 


Pozdrawiam.

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Robix » niedziela 18 paź 2009, 17:28



 
No właśnie. Masters potwierdza moje spostrzeżenia, więc masz już dwóch za ST :) Mnie również ten zachwalany Colossus nie powalił. Oczywiście musisz cały czas mieć w podświadomości fakt, że same instrumenty, choćby najbardziej genialne brzmieniowo, nie zrobią za Ciebie MUZYKI.

Pozdrawiam.
...
 


No właśnie, skoro jesteśmy przy ST, to mam takie pytanie: jak jest z brzmieniami pianin, smyczków i mocnych elektrycznych gitar ? Chodzi mi głównie o jakość próbek.


Serdecznie pozdrawiam

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » niedziela 18 paź 2009, 19:34

 

No właśnie, skoro jesteśmy przy ST, to mam takie pytanie: jak jest z brzmieniami pianin, smyczków i mocnych elektrycznych gitar ? Chodzi mi głównie o jakość próbek.


Serdecznie pozdrawiam


 


Dla mnie świetnym zestawem jest Sample Tank + Miroslav Philharmonik (oczywiście pełna 7GB wersja), również IK Multimedia. Wydaje mi się, że ten drugi instrument jest przez kolegów niedoceniany, a poza tym oba nie są wymagające, więc można robić różne cuda bez oglądania się na kondycję procesora. Właśnie w PM masz i niezłe piano, i świetne smyczki. Ja polecam, ale to Twój wybór.


A'propos gitar - w Sample Tanku masz niezły wybór :)

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Robix » niedziela 18 paź 2009, 22:36


Dla mnie świetnym zestawem jest Sample Tank + Miroslav Philharmonik (oczywiście pełna 7GB wersja), również IK Multimedia. Wydaje mi się, że ten drugi instrument jest przez kolegów niedoceniany, a poza tym oba nie są wymagające, więc można robić różne cuda bez oglądania się na kondycję procesora. Właśnie w PM masz i niezłe piano, i świetne smyczki. Ja polecam, ale to Twój wybór.

A'propos gitar - w Sample Tanku masz niezły wybór :)
...
 


Bradzo dziękuję za odpowiedź :). Będę musiał się porządnie zastanowić nad tym zestawem :).


Pozdro

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Akton » niedziela 18 paź 2009, 23:01

 

Bradzo dziękuję za odpowiedź :). Będę musiał się porządnie zastanowić nad tym zestawem :).

Pozdro


 


Nie ma sprawy :) Jeszcze jedno - Jest taka książka "Komputerowe studio muzyczne i nie tylko" Piotra Kołodzieja. Autor bardzo komunikatywnie (na kilkunastu stronach) opisał wymienione przeze mnie VSTi oraz wstępnie zapoznał z ich obsługą, więc polecam (w tej książce masz wiele mądrości dotyczące studia domowego - naprawdę warto ją mieć).


Acha - przed chwilą przetestowałem (bardzo pobieżnie zresztą) wspomniany wczesniej przez jednego z kolegów Cakewalk Dimension Pro. No cóż ... :)

NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Robix » niedziela 18 paź 2009, 23:30


 Nie ma sprawy :) Jeszcze jedno - Jest taka książka "Komputerowe studio muzyczne i nie tylko" Piotra Kołodzieja. Autor bardzo komunikatywnie (na kilkunastu stronach) opisał wymienione przeze mnie VSTi oraz wstępnie zapoznał z ich obsługą, więc polecam (w tej książce masz wiele mądrości dotyczące studia domowego - naprawdę warto ją mieć).

Acha - przed chwilą przetestowałem (bardzo pobieżnie zresztą) wspomniany wczesniej przez jednego z kolegów Cakewalk Dimension Pro. No cóż ... :)
...
 


Taka książka z pewnością mi się przyda:), bo praktycznie od niedawna zaczołem  zajmować się muzyką :D. Bradzo dziękuję za pomoc :).



Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Hypersonic 2 - banki brzmień

Post autor: Robix » środa 21 paź 2009, 23:32

Dla mnie świetnym zestawem jest Sample Tank + Miroslav Philharmonik (oczywiście pełna 7GB wersja), również IK Multimedia. Wydaje mi się, że ten drugi instrument jest przez kolegów niedoceniany, a poza tym oba nie są wymagające, więc można robić różne cuda bez oglądania się na kondycję procesora. Właśnie w PM masz i niezłe piano, i świetne smyczki. Ja polecam, ale to Twój wybór.

A'propos gitar - w Sample Tanku masz niezły wybór :)
...


Coś mi się wydaje, że jednak mnie namówisz na Sample Tanka :D. Nie wiem czy to co znalazłem na youtubie można brać pod uwagę, ale ogólnie spodobało mi się to brzmienie :). No i bardzo pasuje mi jeszcze to, że zajmuje tylko 7 GB na dysku. Mam niestety tylko 40 GB wolnego miejsca :(.


Nie mniej jednak, myślę że nie pożałuję zakupu. Potwierdzisz moją hipotezę ? ;]


No i jeszcze teraz wskoczył fajny zestawik Total Workstation 2, trzeba oblukać jakąś promocję, hehe :D. Ok już nie będę nawijał :D.


Pozdrawiam serdecznie

Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ