Rejestrator do łapania dźwięków świata

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: JankoMuzykant » piątek 18 gru 2009, 17:05

Mam kaprys wymienić swojego starego md na jakiś rejestrator, który poradziłby sobie z dźwiękami o dużej dynamice (także niskim poziomie - szelesty, potoczki itd). Chciałbym urządzenie kompaktowe pracujące zadowalająco na wbudowanych mikrofonach. I teraz mam dwa scenariusze:
1. Zoom H2 - ale może inny będzie lepszy przy niskich poziomach? Byle nie za drogi.
2. Mała kamera video na pamięć flash. Jakość filmu i optyki powiedzmy nie jest taka istotna, za to chciałbym by wbudowane mikrofony jakoś brzmiały no i koniecznie, by był dostępny ręczny poziom audio. Dodatkowo wejścia audio też nie byłyby głupie Nie wiem czy w ogóle jest taka opcja przy założeniach jak na początku. Cena tej kamery oczywiście może być wyższa od wymienionego rejestratora audio.
Jeśli ktoś przerabiał temat i może pomóc, dzięki z góry.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
Kompost
Posty: 83
Rejestracja: poniedziałek 22 gru 2008, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: Kompost » piątek 18 gru 2009, 17:37

Miałem do czynienia z Zoomem H4, szumy miał bardzo niskie, raczej nadaje się do takich zastosowań. H2 ma ponoć nawet lepiej brzmiące mikrofony, chociaż nie wiem jak z szumami. Zaletą H4 jest phantom na wejściach mikrofonowych, H2 chyba tego nie ma.



W kamerach za bardzo się nie orientuję, ale cudów po wbudowanych mikrofonach bym się nie spodziewał.


Pozdrawiam


rastuch
Posty: 2
Rejestracja: piątek 18 gru 2009, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: rastuch » piątek 18 gru 2009, 19:25

polecam zooma H4. Kupiłem jakies 2 miesiace temu ponieważ fostex którym nagrywalem efekty do filmów i słuchowisk wyzionął ducha.


Zoom H4 + rode Nt4 dziala bardzo ok. Niskie szumy wlasne rejestratora jak i mikrofonu. I co najważniejsze +48V phantom. Rejestratom ma wbudowane w brew pozorom potenżne kompresory i filtry. Moge polecic ! Warto


 


rastcuh


kemot
Posty: 107
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: kemot » piątek 18 gru 2009, 20:27

Jakiś czas temu przerabiałem temat i jak zwykle zależy co kto rozumie przez niskie szumy. Mam h2 dość sporo próbek i jakby co służę jakimś mailem, gg czy skypem czy czymś innym. Generalnie jak dla mnie jeśli mikrofony wewnętrzne to h2. Ma szerszą panoramę na tylnich mikrofonach, z tego co udało mi się usłyszeć praktycznie takie samo jakościowo jak w h4n, tyleże ten ostatni ma fantom i może nagrywać jednocześnie z wbudowanych i zedwnętrznych. Po za tym kąt między mikrofonami w h4n nie jest na stałe ustawiony. Jest jeszcze w tej cenie edirol r-09hr i tascam dr-07. Z kilku posiadanych przeze mnie próbek wynika, że same mikrofony mają zdecydowanie głośniejsze jakieś 16kHz, ale za to baza stereo jest zdecydowanie węższa. Na korzyść edirola i tascama przemawiają przedwzmacniacze, bo szumy tam są zdecydowanie mniejsze. Generalnie próbek trochę mam i mogę podesłać.


Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: JankoMuzykant » piątek 18 gru 2009, 23:05

Opcja z kamerą jest w ogóle nie realna przy takich wymaganiach co do jakości (H2 wysoko podnosi poprzeczkę).
Niby tak, ale i minidysk dawał radę. Zwykle dźwięki natury są dość zaszumione ''same z siebie'' i nie specjalnie mi przeszkadza kompresja czy ograniczenie do 16 bitów (np. bardzo fajny nagrywajec tylko mono jest w aparacie Canon G9 - jest kontrola poziomu, 44.1/16)
Ale widzę, że chyba tego H2 trzeba będzie wybrać.
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
Pan_Jabu
Posty: 1190
Rejestracja: wtorek 29 maja 2007, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: Pan_Jabu » piątek 18 gru 2009, 23:14

...Opcja z kamerą jest w ogóle nie realna przy takich wymaganiach co do jakości (H2 wysoko podnosi poprzeczkę). ... 


Potwierdzam. Jeżeli chodzi o jakość, żadna w miarę niedroga kamera nie ma porównania z H2. Niedawno sprawdzałem kilka.


Awatar użytkownika
morpheus70
Posty: 230
Rejestracja: niedziela 15 paź 2006, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: morpheus70 » sobota 19 gru 2009, 10:08



Zoom H2 rządzi, jest już sporo tańszych używek na Allegro, także wśród modeli konkurencji. ...


 a, co sądzicie o rejestratorze Yamaha Pocketrack CX? Cenowo zbliżony do H2.



 
Virus TI key|Clavia Nord Lead 2|Korg M3-73|Wersi PianoStar T2000|TC M3000|VoiceWorks Plus|M-ONE XL| D-TWO|Focusrite Green 1|Roland RE-501|Trochę wtyczek PSP|DAW StudioOne 2 x64|

kemot
Posty: 107
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: kemot » sobota 19 gru 2009, 16:01

Kiedyś widziałem to coś i szczerze mówiąc dla mnie porażka. Nie pamiętam czy to był dokładnie CX, ale można to śmiało porównać do dyktafonów Olympusa. Jedyne co wychodziło na plus to wielkość, bo to rzeczywiście było najmniejsze, ale to jedyna powiedzmy, że zaleta.


Awatar użytkownika
JankoMuzykant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: JankoMuzykant » niedziela 20 gru 2009, 11:30

Na korzyść edirola i tascama przemawiają przedwzmacniacze, bo szumy tam są zdecydowanie mniejsze.
Widzę, że Tascam posiada potencjometr poziomu (fizyczny), co mnie odpowiadałoby bardziej. Lubię sobie zgrywać bardzo dynamiczne dźwięki (np. przejazdy pociągów itp, w tym celu w minidysku zrobiłem przejście na drugi kanał -20dB by poszerzyć dynamikę kosztem stereofonii).
Powiedzmy, że priorytetem byłaby praca na wewnętrznych mikrofonach przy niskich sygnałach (tło dźwiękowe) - czy tu Taskam jest słyszalnie ciekawszy do Zooma?
[addsig]
Pozdrawia Adam (przypadkiadama.com)

Awatar użytkownika
winnicki
Posty: 374
Rejestracja: czwartek 11 sie 2005, 00:00

Re: Rejestrator do łapania dźwięków świata

Post autor: winnicki » niedziela 20 gru 2009, 11:40

Niech ktoś wrzuci próbki z tego Tascama, to porównamy.


ODPOWIEDZ