Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 11:54

Nagranie jest stereo! Błagam napiszcie jakich użyć wtyczek i cazy to jest w ogóle możliwe!? Błagam pomocy za tydzień mam wypuścić mastera!!

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Master » czwartek 06 lis 2003, 12:14

...Nagranie jest stereo! Błagam napiszcie jakich użyć wtyczek i cazy to jest w ogóle możliwe!? Błagam pomocy za tydzień mam wypuścić mastera!!...

**********************

Jesli matriał jest juz Zgrany z Przesterami np. na wokalu , lub na poszczegolnych sladach no to po PTOKAch Master to jeszcze uwypukli, no chyba ze Masterowac bedzie Ktos Kompetetny ale osobiscie wątpie ... a jesli przestery sa na całosci przepusc przez Limiter. Zobacz co sie stanie , .Zreszta nie wiadomo w jakim stadium jest twoj Materiał .

Najlepiej zgrac jeszcze raz , obnizyc poziomy , Ale chyba Ameryki nie odkryłem

Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 12:21

......Nagranie jest stereo! Błagam napiszcie jakich użyć wtyczek i cazy to jest w ogóle możliwe!? Błagam pomocy za tydzień mam wypuścić mastera!!...

**********************

Jesli matriał jest juz Zgrany z Przesterami np. na wokalu , lub na poszczegolnych sladach no to po PTOKAch Master to jeszcze uwypukli, no chyba ze Masterowac bedzie Ktos Kompetetny ale osobiscie wątpie ... a jesli przestery sa na całosci przepusc przez Limiter. Zobacz co sie stanie , .Zreszta nie wiadomo w jakim stadium jest twoj Materiał .

Najlepiej zgrac jeszcze raz , obnizyc poziomy , Ale chyba Ameryki nie odkryłem ...

**********************

Problem z tym, że to nagranie koncertu, i przestery są już nagrane na MD!!:( Mam ochotę zatłuc tego gościa co to robił więc jesli nie chcesz żebym to zrobił to doradź;)

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Master » czwartek 06 lis 2003, 12:58

...

Problem z tym, że to nagranie koncertu, i przestery są już nagrane na MD!!:( Mam ochotę zatłuc tego gościa co to robił więc jesli nie chcesz żebym to zrobił to doradź;)...

**********************

Na Mini Dysk ? No to juz masz pogorszona Jakosc,

NO to chyba mozesz zapomniec . Nie wiem .... moze Winyge Warmer 3 Pasmowy kompresor , ale to chyba nic z tego nie budzied :( Sorki ..... Ale ni emam pomysłu na cos takiego .

Awatar użytkownika
dluk
Posty: 112
Rejestracja: piątek 15 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: dluk » czwartek 06 lis 2003, 13:09

Samplitude ma taką funkcję. Czasami pomaga na pojedynczych śladach. Na całości nie próbowałem.

Awatar użytkownika
Orbit
Posty: 423
Rejestracja: środa 15 paź 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Orbit » czwartek 06 lis 2003, 13:10

Kiedys widziałem ,jak usuwano przestery na SONIC SOLUTION, to jest cały system masteringowy działajacy Na MACu . Ale to było w niemczech i robiono to recznie , efekt był zaskakujaco dobry . Oczywisciete te przestery były raczej popraiwalne gdyz były miejscowo , Jesli przester jest na całym materiale no to chyba nic sie nieda zrobic, niestety takze Ci nie pomoge , Sorki .

Moze przepuscic to przez jakies lampowe ustrjstwo , ale osobiscie to raczej watpie .


Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 13:40

...Samplitude ma taką funkcję. Czasami pomaga na pojedynczych śladach. Na całości nie próbowałem....

**********************

Możesz mi napisać jak się dokładnie ta funkcja nazywa??

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: MB » czwartek 06 lis 2003, 13:44

Sprawa jest praktycznie beznadziejna. O ile są narzędzia pozwalające żmudnie zrekonstruować obcięte wierzchołki fali pochodzącej z przesterowanego przetwornika, to jednak tutaj na nic się raczej nie przydadzą, ponieważ kształt zniekształconego przebiegu został już zniszczony przez kompresję algorytmem ATRAC i nie da się nawet zidentyfikować tych zniekształceń. Wszystkie dodatkowe harmoniczne i produkty intermodulacyjne zostały rozmazane po widmie sygnału. Na drugi raz uważaj na poziomy.

Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 14:08

...Sprawa jest praktycznie beznadziejna. O ile są narzędzia pozwalające żmudnie zrekonstruować obcięte wierzchołki fali pochodzącej z przesterowanego przetwornika, to jednak tutaj na nic się raczej nie przydadzą, ponieważ kształt zniekształconego przebiegu został już zniszczony przez kompresję algorytmem ATRAC i nie da się nawet zidentyfikować tych zniekształceń. Wszystkie dodatkowe harmoniczne i produkty intermodulacyjne zostały rozmazane po widmie sygnału. Na drugi raz uważaj na poziomy....

**********************

Ty to umiesz pocieszyć człowieka!!


Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Gizmo » czwartek 06 lis 2003, 15:21

Ty to umiesz pocieszyć człowieka!!

...

**********************

Witaj, kolego IKSIK forum EiS to nie jest od pocieszania. Sprawa jest naprawdę beznadziejna i trzeba to sobie powiedzieć wprost. Teraz to już niewiele sensownego da się z tym zrobić - nauczka na przyszłość - z tego powinieneś wyciągniąć wnioski. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ