Waldorf Blofeld - stuknięcie przy włączaniu i wyłączaniu

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Waldorf Blofeld - stuknięcie przy włączaniu i wyłączaniu

Post autor: lukashhh1 » wtorek 18 maja 2010, 15:24

Czy u Was tez sa stuki na wyjściu audio i słuchawkowym przy włączaniu/wyłaczaniu Blofelda w wersji desk?

Pozdrawiam
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - stuknięcie przy włączaniu i wyłączaniu

Post autor: Redakcja » wtorek 18 maja 2010, 16:26

...Czy u Was tez sa stuki na wyjściu audio i słuchawkowym przy włączaniu/wyłaczaniu Blofelda w wersji desk?



Mój egzemplarz po pierwszym (od dłuższego czasu) włączeniu strzela wyraźnie i dosadnie "miękkim dołem".

Przy tym znacznie bardziej (czyt. wyżej w spektrum) strzela też i mój Ensoniq KS32, wieża Samsung, mikser audio i (co najbardziej mnie zdumiewa ) super-hiper extra wypas telewizor LCD pt. Philips.

A generalnie zasada jest taka: w tym przypadku najpierw włączamy główne urządzenie, a później jego peryferia (w tym np. słuchawki).

W sumie dzięki, bo widać, iż ten temat jest mocno godny specartykułu na naszych łamach .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Michoo
Posty: 7
Rejestracja: wtorek 16 cze 2009, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - stuknięcie przy włączaniu i wyłączaniu

Post autor: Michoo » czwartek 20 maja 2010, 10:06

Dodam od siebie, że moje słuchawki Grado nie przeżyły tych "skoków" blofelda i w tej chwili sieją takimi trzaskami, że zacząłem się rozglądać za nowymi :(

Początkujący miłośnik syntezatorów :)

Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Re: Waldorf Blofeld - stuknięcie przy włączaniu i wyłączaniu

Post autor: lukashhh1 » piątek 21 maja 2010, 09:01

...
Dodam od siebie, że moje słuchawki Grado nie przeżyły tych "skoków" blofelda i w tej chwili sieją takimi trzaskami, że zacząłem się rozglądać za nowymi :(...
 


 


No własnie, Panie Wojciechu, o tym mówię, co kolega napisał w ostatnim poście.


Czasami po prostu zapomni się odłączyć słuchawki i przy kolejnym włączeniu mamy pasztet :)


A wydaję mi się, że, bądź co bądź Blofeld jest tani, ale powinni w Waldorfie pomysleć o tym, aby zrobić jakieś opóźnione załączenie wyjść.


Nie wiem czy wszyscy użytkownicy Blofiego mają ten sam objaw, bo może mam jakiś felerny egzemplarz, a może jest to kwestia firmware'u...


 



 
Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

ODPOWIEDZ